Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα να σας να κανω μια ερωτηση,επειδη εχω παραγγείλει μια gtx 970 gigabyte g1 και εχω αγχωθει λιγο με αυτα που γραφουν στο formun για της 970 εκανα καλη επιλογη η οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δικα μου...

 

AC Unity -> 1440p + x4MSAA + 30 fps frame limiter + vsync on

ACU_2015_01_22_09_30_08_302.jpg

 

Middle Earth of Mordor -> Ultra

 

Shadow_Of_Mordor_2015_01_22_09_56_36_291

 

Far Cry 4 4K DSR + X4 MSAA

 

Capture.jpg

 

 

Εσεις δεν μπορείτε να ανεβείτε στα 4,0gb ram usage ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα να σας να κανω μια ερωτηση,επειδη εχω παραγγείλει μια gtx 970 gigabyte g1 και εχω αγχωθει λιγο με αυτα που γραφουν στο formun για της 970 εκανα καλη επιλογη η οχι ?

Κανενα θεμα φιλε, μην ψειριζεις τη μαΐμου ακομα δεν την παρελαβες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα θεμα φιλε, μην ψειριζεις τη μαΐμου ακομα δεν την παρελαβες

σε ευχαριστω. δεν το ψειριζω το θεμα με την καρτα ουτε O/C  κανω απλα γραφουν πολλα και μπερδεύτηκα και λεω μηπως εκανα πατατα γιατι ερχεται αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρες την καλυτερη υλοποιηση, δεν εχουν θεματα, εκτος αν εισαι εξαιρετικα γκαντεμης και σου κατσει το coil wine

εμενα δεν ακουγεται τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις δεν μπορείτε να ανεβείτε στα 4,0gb ram usage ?

Μάλλον δεν παρακολουθείς το θέμα ή τι πόσταρα πιο πριν, το πρόβλημα δεν είναι να "φτάσουμε" τα 4GB αλλα ότι οι επιδόσεις συγκριτικά με την 980 από τα 3.5gb και πάνω είναι αστείες. Βρές το link που πόσταρα πιο πίσω και τρέξε το benchmark, το ίδιο πρόβλημα θα σου βγάλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια. Υπαρχουν ελλατωματικες καρτες δηλ ?

 

Από ότι φαίνεται είναι όλες, πιθανότατα να είναι software πρόβλημα που λύνεται με driver update, θα δείξει. Μην ανησυχείς πάντως, στα περισσότερα παιχνίδια δεν θα δεις διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα posts έξω λένε για hardware πρόβλημα 100%. 

 

και για να λυθεί το θέμα. εάν τρέξετε οποιοδήποτε stress test, 99% θα σας βγάλει 3900 - 4050 μνήμη ότι έχετε.

 

εάν τρέξετε οποιοδήποτε game (εκτός από 1 νομίζω) θα δείτε ότι caparei στα 3500-3600 max. 

 

τα +500 τα δίνει ΜΟΝΟ όταν η κάρτα είναι στα 100% της και υπό προϋποθέσεις (βλέπε benchmark / stress test) 

 

το πρόβλημα είναι όχι τα χαμηλά fps που μπορεί κάποιος να έχει αλλά το ότι με 60-70-80fps τρως stuttering που δημιουργείται από το να έχετε 4g ram κάρτα και να δουλεύουν τα 3,5 ενώ ζητάει παραπάνω. 

 

(με το stress test του after burner θα γράψετε 3.9k+ , με το memory tester που είχε ανέβει θα γράψετε το ίδιο, πάτε σε ένα mordor, βάλτε τα όλα στον θεό, τρέχτε benchmark και χαρείτε τα 3550 που πιάνει η κάρτα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οπου ούτε εσύ ούτε οι φωστήρες του εξωτερικού προφανώς μπορείτε να δικαιολογήσετε πως και γιατί μπορεί αν είναι το πρόβλημα σε βάση hw. ΄Εστω μια θεωρία που να ευσταθεί τεχνολογικά.

 

Και σαν κερασάκι στην τούρτα το καλύτερο παράδειγμα όλων το shadow of mordοr που είναι για τον φούτσο. Και το παιχνίδι εξαίρεση γιατί είναι εξαίρεση ακριβώς;

 

Δεν έχω κανένα λόγο να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα, αλλά το να καταλήγετε σε συμπεράσματα χωρίς να έχετε την παραμικρή ιδέα περί τίνος πρόκειται είναι εκνευριστικό και άδικο ΟΠΟΙΑ εταιρεία και αν αφορά.


Αίλουρε δοκίμασες icafe drivers ?

 

Εγώ μόνο espresso πίνω :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρίες έχει άπειρες και αρκετά σωστές με βάση το hw. εκτός από το mordor δοκίμασα και assa creed, farcry 4 και γενικά ότι βρήκα από παιχνίδι μπας και το τερματίσω αλλά τίποτα. 

 

στην τελική και software θέμα να είναι ας βγούνε να το φτιάξουνε ή να πούνε ότι ισχύει. 

 

ps1: αφού το mordor είναι κουτσό και το bf4 που πια παίζει νεράκι είναι? γιατί και εκεί τα ίδια βλέπω που υποτίθεται είναι το παιχνίδι που τρέχει πιο καλά από όλα τα new gen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...