Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε τους 347.25 απεκτησα coil whine loool. Ετρεξα δυο τρια games και μου το παρουσιασε. Τιποτα το τραγικο σε θορυβο, αλλα αν δεν εχω ηχεια ενεργοποιημενα ή ακουστικα, ε το ακους.

 

Εχει fail-αρει οσο δεν παει η nvidia με τους drivers μου φαινεται το τελευταιο διαστημα, ειδικα απο το lauch των maxwell και επειτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε τους 347.25 απεκτησα coil whine loool. Ετρεξα δυο τρια games και μου το παρουσιασε. Τιποτα το τραγικο σε θορυβο, αλλα αν δεν εχω ηχεια ενεργοποιημενα ή ακουστικα, ε το ακους.

 

Εχει fail-αρει οσο δεν παει η nvidia με τους drivers μου φαινεται το τελευταιο διαστημα, ειδικα απο το lauch των maxwell και επειτα...

 

Με ενα μικρο δεκαλεπτο gameplay shadow of mordor με τον νεο driver (347.25) στην 970 εξαφανιστηκε ενα μικρο fps drop που ειχα αλλα η καρτα τωρα εχει ενα ελαφρυ coil whine (WTF).Θα δοκιμασω και στο dai τωρα για coil whine αλλα δεν ειχα θεμα stuttering εκει και δυστηχως στο far cry 4 που ειχα,δεν το εχω εγκατεστημενο πια.

 

Το ειπα αλλα επειδη βαριεμαι να ξαναβαλω τους προηγουμενους,τους αλλαξες και εφυγε? :D

Psycho εχεις coil whine με τους χχχ,26?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως μονο στις εισαγωγες (intros) εχω ελαφρυ coil whine στο fc4 και max payne 3. Εν ωρα του gameplay δεν υπαρχει θεμα.

 

Δεν βρισκω λογο να παω προς τα πισω σε drivers, εφοσον προκειται για δυο μονο games και μονο για πολυ λιγο χρονικο διαστημα.

 

Τα εχει κανει λιγο μανταρα η nvidia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χαίρω πολύ, και 'γω ξαναπαίζω το Max Payne 2 και στα intro έχω σφύριγμα αφού βαράει 1000+ FPS η κάρτα.Αυτό είναι φυσιολογικό και δεν ευθύνονται οι οδηγοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαξε τιποτα  :P.Υπαρχει ακομα το ελαφρυ coil whine (για ingame Μιλαω παντα,αλλα και το κουτι ειναι 30 εκατοσα αποσταση και αυτην την στιγμη μονο η τβ ειναι ανοιχτην οποτε λογικο ειναι να το ακουω) .  Παντως η διαφορα στα frame dips για εμενα φενεται ακομα και στο ingame benchmark.Απο Minimum 19 ανεβηκε στο minimum 59.ευγε nvidia  :D.Δεν με ενοχλουν και οι θορυβοι τοσο πολυ εμενα εχω και smooth gameplay,δεν υπαρχει λογος να δω προς τα πισω οπως λεει και ο αλεξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psycho δεν μου το εκανε η καρτα αυτο με τους προηγουμενους στο max payne ποτε και πουθενα. Επισης οταν μου το εκανε στo fc4 ειχε σταματησει οταν μπηκαν οι 347.09 και με το που μπηκαν οι 347.25 το ξανακανει τωρα.

 

Δεν ειπα ποτε εννοειται οτι ειναι big deal (τα εχω πει εδω παλιοτερα σε αυτους που γκρινιαζαν για cw)απλα μου προκαλει την περιεργεια στο τι γινεται καθε φορα που βαζω new drivers. Ολο και κατι καινουριο και οχι απαραιτητα καλο συμβαινει τελευταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω προσεξει ακομα αυτο Sakiz. Θα το κοιταξω, αν και δεν με πολυενδιαφερουν αυτα. Εγω στα games θελω να πηγαινει νερο. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω προσεξει ακομα αυτο Sakiz. Θα το κοιταξω, αν και δεν με πολυενδιαφερουν αυτα. Εγω στα games θελω να πηγαινει νερο. :-)

Και εγω.Απλα με το που ειδα οτι εφυγε το gpu usage drop αρχισα να αναρωτιεμαι τι εκαναν και εφυγε :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μπερδευτει λιγο η ιστορια, εχουν βγει και πολλοι στα διαφορα forums με προβληματα στις 970 και γενικα επικρατει ενας μικροπανικος. 

 

Θα τα λυσει σιγα σιγα η nvidia τα οποια θεματα πιστευω, απλα με εχει φοβισει τελευταια με ολα αυτα που διαβαζω. Μια με την vram, μια το usage κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...