Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για τον νεο driver στην 970 απο μερους μου.

Ολα τα παιχνιδια ειναι πιο smooth απο μεριας gameplay (τουλαχιστον 4 που δοκιμασα :D)

Αλλα το πραγματικα περιεργο που βλεπω ειναι σε θεμα hardware.Στο dai εκει η καρτα που πηγαινε 65-67 βαθμους τωρα δεν ξεπερναει τους 60.Επισης το core frequency επεσε απο 1379 στα 1366,9,Δεν εχω ιδεα τι γινεται.Καποια γνωμη αιλουρε?

 

Τι να γίνεται; Βγάλανε μάλλον το πρώτο πραγματικά σοικό οδηγό για 970/980 και τα πράγματα από δω και πέρα μπορούν να γίνουν μόνο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι ρε παιδια αν θελεται τοσο πολυ πρασινη μαζεψτε καποια παραπανω χρηματα και πηγαινετε στην Zotac 970 στα 335ευρω.Γιατι τοσο κλαμα για την 960???Σας ειχε μηπως ταξει τιποτα τρομερες επιδοσεις η εταιρια στην μικρη της καρτα και κανετε ετσι??

απο zotac γνωριζεις τιποτα? απο θεμα αξιοπιστιας αυτης της υλοποιησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Ελλαντα χλωμο......

 

Την έχω πολύ μεγάλη εγώ......την υπομονή :P

απο zotac γνωριζεις τιποτα? απο θεμα αξιοπιστιας αυτης της υλοποιησης?

 

http://www.skroutz.gr/s/5762408/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-ITX-GV-N970IXOC-4GD.html

 

Kαι 340, και μικρή και Gigabyte.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hardware fr:

 

http://www.hardware.fr/articles/932-8/consommation-efficacite-energetique.html

 

ενδιαφέρον δεν μπορώ να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να γίνεται; Βγάλανε μάλλον το πρώτο πραγματικά σοικό οδηγό για 970/980 και τα πράγματα από δω και πέρα μπορούν να γίνουν μόνο καλύτερα.

Ωραια.

 

Btw 50 βαθμους μαξ στο dragon age inquisition.GG nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο zotac γνωριζεις τιποτα? απο θεμα αξιοπιστιας αυτης της υλοποιησης?

Την ανεφερα γιατι ειναι η φθηνοτερη.

 

Τωρα για ολους τους υπολοιπους που πεφτουν απο τα συννεφα με την τιμη της,αναμενομενη ηταν και το ειχαμε αναφερει καιρο τωρα εδω οτι θα ερθει με καπελο τουλαχιστον 50ευρω αρα κακως τωρα κραζουν καποιοι.

Ωραια.

 

Btw 50 βαθμους μαξ στο dragon age inquisition.GG nvidia

Με επεισες.Κατεβαζω και εγω Driver και ο θεος βοηθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που πηρα την καρτα οτι update εχω κανει,το εχω κανει αυτοματα μεσω το προγραμμα της nvidia χωρις ddu.Πειραζει;

Οχι και εγω μια απο τα ιδια και δεν ειχα προβλημα,αν και πιο παλια σε καποιους τους εβγαζε καποια προβληματα κατα την εγκατασταση αλλα νομιζω οτι τον τελευταιο καιρο ειναι αρκετα αξιοπιστο. Σιγουρα το Manual instal οπως και οι ρυθμισεις ειναι οτι το καλυτερο αλλα και αυτο απο το τιποτα καλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και εγω μια απο τα ιδια και δεν ειχα προβλημα,αν και πιο παλια σε καποιους τους εβγαζε καποια προβληματα κατα την εγκατασταση αλλα νομιζω οτι τον τελευταιο καιρο ειναι αρκετα αξιοπιστο. Σιγουρα το Manual instal οπως και οι ρυθμισεις ειναι οτι το καλυτερο αλλα και αυτο απο το τιποτα καλο ειναι.

Την εφτασα 57 με aa :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πρόβλημα με τις 970 στα 3.5gb + είναι official ... ?

 

78ab3216_4vciohfw.png

 

Defective hardware μας πουλάνε; Ωραία πράματα :-D

 

Και ούτε μια απάντηση από την πράσινη, με βλέπω να τους αποφεύγω στην επομενη μου GPU ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...