Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μπορω να πιστεψω πως εριξα ακυρο στην ρ9 280 για την 960  :mad:  να παρουσιαζεται η αντικατασταση της 770 και να μην μπορει καλα καλα να ανταγωνισθει την ρ9 280 , σοβαρα τωρα βγαλτε το power consumption(ελαχιστη διαφορα)  και το 4k σε 1080p ουσιαστικα τι μενει ; μια  gtx 760

 

Ε Λ Ε Ο Σ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα μικρο δεκαλεπτο gameplay shadow of mordor με τον νεο driver (347.25) στην 970 εξαφανιστηκε ενα μικρο fps drop που ειχα αλλα η καρτα τωρα εχει ενα ελαφρυ coil whine (WTF).Θα δοκιμασω και στο dai τωρα για coil whine αλλα δεν ειχα θεμα stuttering εκει και δυστηχως στο far cry 4 που ειχα,δεν το εχω εγκατεστημενο πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 960 είναι η αντικατάσταση της 660 ουσιαστικά, όχι της 770.Συγκρίνεις GM206 με GK104..

δηλαδη φιλε μου καιρο αυτο περιμεναμε ; την αντικατασταση της 660 ; μιας καρτας που βγηκε προ 2 ετων ; την συγκριση με την 770 δεν την εβγαλα απ'το μυαλο μου, αν θυμαστε με την παρουσιαση των 970 980 ειχε γραφτει πολλες φορες. 

 

Ισχυει παντως οτι ειναι μια 980 κομμενη στη μεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκανε τα reviews.Με συνολικο κοστος 400+ ευρω οι SLI 960 ειναι 3 fps καλυτερες απο 1 970.....

η 1 δεν πιανει ουτε 40 fps στο Dragon Age max settings 1080p

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_960_strix_2_way_sli_review,21.html

http://www.guru3d.com/articles-pages/kfa2-geforce-gtx-960-exoc-review,1.html

Απο ποτε η 970 εχει 50fps στο dai? Γιατι εγω κατι 70-90 βλεπω σε αυτες τις ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ τί είπα ?

 

 

Τί άλλα ντ'άλλον είπα ? Προφανώς δεν νομίζω καποιος να αγόρασε gtx 970 με 600 ευρώ απλά ανέφερα οτι υπήρχε και αυτή η τιμή στις πρώτες μέρες που βγείκε (αν πρόσεξες την πρώτη πρόταση την έγραψα αστειευόμενος).

Δεν ξέρω τι έχει ανάγκη η κόκκινη αλλά ο λαός έχει ανάγκη απο χαμηλές τιμές και απο τις δύο εταιρίες :-D  

 

Στον crysis απάντησα. Εσύ που μου ξεφύτρωσες πάλι στο άσχετο; Και να πω ότι δεν είχα βάλει quote.... :cry:

δηλαδη φιλε μου καιρο αυτο περιμεναμε ; την αντικατασταση της 660 ; μιας καρτας που βγηκε προ 2 ετων ; την συγκριση με την 770 δεν την εβγαλα απ'το μυαλο μου, αν θυμαστε με την παρουσιαση των 970 980 ειχε γραφτει πολλες φορες. 

 

Ισχυει παντως οτι ειναι μια 980 κομμενη στη μεση 

 

http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/?p=53756050

 

Και η GK106 είναι σχεδόν μισή GK104 και τι με αυτό; Και ναι η 960 είναι ο άμεσος αντικαταστάτης της 660.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για όσους δεν το είδαν η AMD χθες κατέβασε την προτεινόμενη τιμή για τις 280 στα 179 ευρώ. Θα πάρει λίγο χρόνο να τις δούμε εδώ, αλλά παραμένει ευχάριστο γεγονός η αναθέρμανση του ανταγωνισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη φιλε μου καιρο αυτο περιμεναμε ; την αντικατασταση της 660 ; μιας καρτας που βγηκε προ 2 ετων ; την συγκριση με την 770 δεν την εβγαλα απ'το μυαλο μου, αν θυμαστε με την παρουσιαση των 970 980 ειχε γραφτει πολλες φορες. 

 

Ισχυει παντως οτι ειναι μια 980 κομμενη στη μεση 

Ποιοι περιμενατε???Απο τοτε που βγηκαν στην φορα οι φημες οτι η 960 θα ειναι με 2Gb,εδω στο insomnia τουλαχιστον το λεγαμε να πανε ολοι σε R9 280 και R9 290 μερια(αν και η δευτερη ειναι αισθητα ακριβοτερη παρολα αυτα αξιζει την υπερβαση για αυτα που προσφερει). Ολα τα αλλα που γραφεις ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το θεμα ειναι οτι απο μια καινουρια γενια καρτων , περιμενεις βελτιωση , οχι πισωγυρισμα !!!!! τι να το κανω να ειναι χειροτερη απο την 770???? μετα απο τρεις ati , ελεγαν να χτυπησω σε αυτα τα χρηματα μια ''πρασινη'' αλλα μαλλον ερχεται η 4η ati.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια αν θελεται τοσο πολυ πρασινη μαζεψτε καποια παραπανω χρηματα και πηγαινετε στην Zotac 970 στα 335ευρω.Γιατι τοσο κλαμα για την 960???Σας ειχε μηπως ταξει τιποτα τρομερες επιδοσεις η εταιρια στην μικρη της καρτα και κανετε ετσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για τον νεο driver στην 970 απο μερους μου.

Ολα τα παιχνιδια ειναι πιο smooth απο μεριας gameplay (τουλαχιστον 4 που δοκιμασα :D)

Αλλα το πραγματικα περιεργο που βλεπω ειναι σε θεμα hardware.Στο dai εκει η καρτα που πηγαινε 65-67 βαθμους τωρα δεν ξεπερναει τους 60.Επισης το core frequency επεσε απο 1379 στα 1366,9,Δεν εχω ιδεα τι γινεται.Καποια γνωμη αιλουρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Εχει κανείς άλλος τον οδηγό στα ελληνικά να βοηθήσει;

 

 

* Antialiasing mode -> force

* Antialiasing setting -> 2xMSAA

* Antialiasing transparency --> Multisampling

* Anisotropic filtering --> force 16x

* Texture Filtering - Quality --> high quality

* Vertical Sync --> off

δεν τα παραταω καποιο καλοπαιδο θα με βοηθησει...

με ενδιαφερει να μαθω ποιες ειναι οι καταληλοτερες ρυθμισεις για το nvidia control panel στις επιλογες που δεν εχει επιλογη απο εφαρμογη. και αν γινεται παρακαλω στο Ελληνικο μενου ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...