Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να πεις οτι δεν εχουν ανταγωνισμο...σε αυτες τις τιμες που πωλουν οι plaisio και e-shop, η r9 290 ειναι πολυ καλυτερη επιλογη...ας ελπισουμε οτι θα διορθωσουν την τιμη οι (μειωμενες) πωλησεις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειπαμε εσυ ξερεις και το κανεις, ο μεσος χρηστης ομως δεν ξερει.. Και να σου πω και την αληθεια δεν ειναι και δουλεια του να παιζει με bios και ρυθμισεις οταν τα σκαει για πιο ψαγμενες λυσεις απο τις reference, που υποτιθεται λογω στρεσαρισματος θα επρεπε να ειχαν λυσει αυτες τις παιδικες ασθενειες (εφοσον υπαρξουν με updated bios).

Παντως λογω τιμης, και τα παιχνιδια που λες τα παιζω και αρκετα αλλα, και τετοιο θεμα δεν ειχα ποτε.. Σε υψηλοτερα ρολογια φυσικα και ναι, αλλα μεχρι εκει.. Για αυτο και λεω οτι ειναι ανεπιτρεπτο.. Δεν ειναι bug ολων των maxwell λοιπον,και μαλλον επηρεαζονται συγκεκριμενες υλοποιησεις.. Εκτος και αν ειμαι τοσο τυχερος εγω τι να πω.. Eν παση περιπτωσει για αυτο ανεφερα οτι εγω προσωπικα δεν παιζω με custom bios. Ποτε δεν ξερεις τι κουλο μπορει να σου παρουσιασει η καθε υλοποιηση, οποτε καλο θα ειναι να εχεις αποκλεισει τους ασταθμητους παραγοντες και να ξερεις που κινησε.. Aλλιως φαντασου ποσα πραγματα πρεπει να τσεκαρεις μετα αν αποκτησεις μεγαλο θεμα. Ξανα flash σε στοκ bios, και τεσταρισμα ολα να δεις τι φταιει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει ο,τι μπορεί μου φαινεται η πρασινη για να κρατήσει την κόκκινη στο παιχνιδι.Με τιμή στα 160-170(που μου φαίνεται η πιο λογική για τετοιες επιδόσεις) για την 960 και αργότερα 230-240 για την 960ti θα είχε σχολασει το πανηγύρι.

Υ.Γ.Δες πως θα φουσκωσουν τώρα οι τιμες των 280/280χ/770 στις αγγελίες.Πλάκα θα έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι αρκετά καλές για πρώτη μέρα εγώ περίμενα πάνω απο 300 (αν θυμάμαι καλά μερικές gtx 970 είχαν στην αρχή 600 €)

Και για όσους δεν έχουν πειστεί ακόμα παραθέτω ένα μικρό απόσπασμα απο το site της nividia (να μην αναφέρω για dsr , vxgi και δεν συμμαζεύεται) :

 

It’s perfect for Small Form Factor PCs thanks to its low power consumption, it runs silently in League of Legends because of its efficient power usage, smart design, and new zero RPM fan modes, and it’ll give you instant access to any future Maxwell technologies developed by NVIDIA’s leading R&D team

 

Σοβαρά τώρα οσοι προλαβένεται πάρτε καμμία R9 280/ 280X πριν εξαντληθουν ή ανεβούν οι τιμές τους.

 

Υ.Γ. Βέβαια η nvidia λέει 199$. Το πως αυτό μεταφράζεται σε 270 ευρώ είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι αρκετά καλές για πρώτη μέρα εγώ περίμενα πάνω απο 300 (αν θυμάμαι καλά μερικές gtx 970 είχαν στην αρχή 600 €)

Και για όσους δεν έχουν πειστεί ακόμα παραθέτω ένα μικρό απόσπασμα απο το site της nividia (να μην αναφέρω για dsr , vxgi και δεν συμμαζεύεται) :

 

 

Σοβαρά τώρα οσοι προλαβένεται πάρτε καμμία R9 280/ 280X πριν εξαντληθουν ή ανεβούν οι τιμές τους.

 

600 euro?? lel.. Που το ειχες δει αυτο; :P Το ανωτερο που ειχα δει ηταν 450 και γελαγα μια ωρα..

Για το τελευταιο θα συμφωνησω.. Αν η τιμη της 960 δεν πεσει κατακορυφα μετα τον πρωτο μηνα της κυκλοφοριας της, οι προαναφερθεισες θα γινουν αναρπαστες συμφωνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι αρκετά καλές για πρώτη μέρα εγώ περίμενα πάνω απο 300 (αν θυμάμαι καλά μερικές gtx 970 είχαν στην αρχή 600 €)

Και για όσους δεν έχουν πειστεί ακόμα παραθέτω ένα μικρό απόσπασμα απο το site της nividia (να μην αναφέρω για dsr , vxgi και δεν συμμαζεύεται) :

 

 

Σοβαρά τώρα οσοι προλαβένεται πάρτε καμμία R9 280/ 280X πριν εξαντληθουν ή ανεβούν οι τιμές τους.

 

Υ.Γ. Βέβαια η nvidia λέει 199$. Το πως αυτό μεταφράζεται σε 270 ευρώ είναι άλλο θέμα.

 

Καμία 970 ποτέ και πουθενά δεν είχε 6 κατοστάρικα. Μήπως μπερδεύτηκες με τις 980; Ναι το MSRP της 960 είναι στα $199 αλλά θα ισχύσει μόνο για λύσεις που θα χρησιμοποιήσουν τους προτεινόμενους χρονισμούς και προδιαγραφές. H 970 έχει MSRP $329 και η Zotac 970 αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα στοιχίζει 337 ευρώ.

 

Το ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο η 960 δεν σημαίνει ότι θα λέμε άλλα ντ' άλλων. Στο κάτω κάτω ας πουλήσει και κάπου καλύτερη η έρμη η κόκκινη που το έχει πιο πολύ ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 ευρώ εχει στο επίσημο site της evga η νεα 970 ftw+ τι μου λες τωρα.Αμα την φερουν ελλαδα θα κανει 460

κλαιν μαιν η διαφορα ftw με την ftw+ ειμαι υπερευχαριστημενος με την απλη. δν αξιζει με την καμια τα παραπανω λεφτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία 970 ποτέ και πουθενά δεν είχε 6 κατοστάρικα.

κι ομως ειχαν. την ειχε το vision studio αλλα και το e-shop + ακομα αλλα ενα το οποιο μου διαφευγει το ονομα αυτη την στιγμη επι 2+ εβδομαδες σταθερα πανω απο τα 600 ευρω κι οταν επαιρνα και τους 2 γιατι τετοια τιμη η απαντηση τους ηταν λογω προμηθευτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ιδια κανανε και με την 965Μ μονο που την φερανε τοσο κοντα στην 970Μ που δεν αξιζει να την εχεις. Εν τω μεταξυ πανε και για rebrand την 960Μ απο την 860M....

Εχει γαλα ακομα η αγελαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xτένισα στα γρήγορα 5-6 reviews όσων αφορά την κατανάλωση ρεύματος στις 960. Σε σχέση με την 660 που ουσιαστικά αντικαθιστά έχει αλλάξει λίγο εώς τίποτα όσων αφορά την κατανάλωση και λυπάμαι όσο και να το ταλαιπωρήσω το GM206 ΔΕΝ έχει την επάρκεια όσων αφορά την κατανάλωση που έχει το GM107 ή GM204.


κι ομως ειχαν. την ειχε το vision studio αλλα και το e-shop + ακομα αλλα ενα το οποιο μου διαφευγει το ονομα αυτη την στιγμη επι 2+ εβδομαδες σταθερα πανω απο τα 600 ευρω κι οταν επαιρνα και τους 2 γιατι τετοια τιμη η απαντηση τους ηταν λογω προμηθευτων.

 

Ε μην μου φέρνετε τώρα και τα ηλίθια λεγόμενα placeholders σαν επιχείρημα. Ούτε οι κατασκευάστριες εταιρείες και κατά το λιγότερο οι IHV δεν ευθύνονται για τέτοιες λαλακίες και δεν είναι καν φαινόμενο που παρατηρείται ΜΟΝΟ στην Ελλάδα ή μόνο με την NV.

 

Δεν είναι δύσκολο να είναι κανείς ακριβοδίκαιος με όλους και ας σας έχει πιθανόν παρασύρει ο πυρετός των εκλογών :P Εγώ πάντως σε αυτό τον γύρο ψηφίζω 280/280X δαγκωτό ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι δύσκολο να είναι κανείς ακριβοδίκαιος με όλους και ας σας έχει πιθανόν παρασύρει ο πυρετός των εκλογών :P Εγώ πάντως σε αυτό τον γύρο ψηφίζω 280/280X δαγκωτό ;)

 

Γιατί εγώ τί είπα ?

 

 

Το ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο η 960 δεν σημαίνει ότι θα λέμε άλλα ντ' άλλων. Στο κάτω κάτω ας πουλήσει και κάπου καλύτερη η έρμη η κόκκινη που το έχει πιο πολύ ανάγκη.

 

Τί άλλα ντ'άλλον είπα ? Προφανώς δεν νομίζω καποιος να αγόρασε gtx 970 με 600 ευρώ απλά ανέφερα οτι υπήρχε και αυτή η τιμή στις πρώτες μέρες που βγείκε (αν πρόσεξες την πρώτη πρόταση την έγραψα αστειευόμενος).

Δεν ξέρω τι έχει ανάγκη η κόκκινη αλλά ο λαός έχει ανάγκη απο χαμηλές τιμές και απο τις δύο εταιρίες :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...