Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να κανουν την κωλοτουμπα στη Ζουρλουμουντούρου απο βδομάδα ωστε να ετοιμασει ο Ελληνας τις πράσινες δεσμιδες απο ευρω 50αρικα για Τιτανα ΙΙ!

 

Αλλιως με δραχμες θα πρεπει να ετοιμάζονται βαλίτσες απο toiletpaper.

 

Για να δουμε θα σκασει μύτη αυριο το GM200!!! Μια μερα απο την παρουσιαση και δεν εχουμε ενα benchακι να specularουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και εσυ μου αναφερεις την Msi που την φερνει μονο το Πλαισιο.Και μαλιστα πριν την προσφορα με το δωρεαν παιχνιδι την ειχε στα 409 και μετα την ανεβασε την τιμη στα 429. Και μαλιστα ειναι τοσο μπροστα το καταστημα που εχει στην ιδια τιμη και τις 2 εκδοσεις της

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-PCI-X-GTX-970-Gaming-4GB-4G.htm

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-PCI-X-GTX-970-Tiger-4GB-OC-4GD5T-OC.htm


Καλα για την τιμη καταστηματος στα 454ευρω ουτε λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να κανουν την κωλοτουμπα στη Ζουρλουμουντούρου απο βδομάδα ωστε να ετοιμασει ο Ελληνας τις πράσινες δεσμιδες απο ευρω 50αρικα για Τιτανα ΙΙ!

 

Αλλιως με δραχμες θα πρεπει να ετοιμάζονται βαλίτσες απο toiletpaper.

 

Για να δουμε θα σκασει μύτη αυριο το GM200!!! Μια μερα απο την παρουσιαση και δεν εχουμε ενα benchακι να specularουμε!

 

Ε; Μάρτιο ξέρω εγώ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα ένα gaming PC εχτές που σύνθεσα για τον κουμπάρο μου.

 

i7-4790K με την Corsair H105 υδρόψυξη, σε κουτί NZXT H440 και με μία Gigabyte G1 970.

 

Η Gigabyte μου άρεσε πολύ σαν κατασκευή. Πολύ στιβαρή. Επίσης, αν και αφαίρεσα όλα τα Hard disk-decks που δεν χρησιμοποιήθηκαν, τελικά η κάρτα χωρούσε ακόμα και αν είχε deck δίπλα της.

 

Στο benchmark Valley που έβαλα, η κάρτα δεν ανέβηκε πάνω από 59 βαθμούς, ενώ τα ανεμιστήρια ίσα που ακούγονταν.

 

Γενικά το κουτί ήταν σχεδόν αθόρυβο στα 2 μέτρα απόσταση, ενώ το δικό μου κουτί με την 7970GHz edition ήταν σαν ηλεκτρική σκούπα δίπλα του και ακουγόταν σε όλο το σαλόνι. Έτρεχαν και τα 2 ταυτόχρονα το Valley.

 

Ίσως να φτιάξω τον ίδιο υπολογιστή για μένα, καθαρά και μόνο για το θέμα του θορύβου  :mellow: 

 

Παρακαλούσα τον κουμπάρο μου να του κάνω overclock CPU και 970 για 24/7 λειτουργία και δεν με άφηνε. Φοβόταν μή κάνουμε ζημιά. Τί να πείς...... <_<

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλούσα τον κουμπάρο μου να του κάνω overclock CPU και 970 για 24/7 λειτουργία και δεν με άφηνε. Φοβόταν μή κάνουμε ζημιά. Τί να πείς...... <_<

 

Mια χαρά τον βρίσκω τον κουμπάρο σου και το ένστινκτό του. ΄Οταν λειτουργεί άψογα μην ταλαιπωρείται αδίκως το π...ερρρ την κάρτα γραφικών σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη OC το GM204 ήταν όντως μια ευχάριστη έκπληξη. Χωρίς να αλλάξω τάσεις ένα άνετο + 200-150 mhz στον πυρήνα. Χωρίς GPU boost και ανεβοκατεβάσματα στο core clock σε 3D load έτσι την έχω και είναι 100% σταθερή σε οτιδήποτε έχω παίξει μέχρι στιγμής εδώ και 2 μήνες.

 

 

6n0.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά τον βρίσκω τον κουμπάρο σου και το ένστινκτό του. ΄Οταν λειτουργεί άψογα μην ταλαιπωρείται αδίκως το π...ερρρ την κάρτα γραφικών σας.

Άσε, αυτό το κάνει η Nvidia μονη της...

 

l7sgqdo.png

 

Ακόμα και σε "stock" χρονισμούς έτρωγε φρίκες. Από την στιγμή που έκανα το BIOS όπως ήθελα είναι stable 24/7 και σε υψηλότερους χρονισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε, αυτό το κάνει η Nvidia μονη της...

 

l7sgqdo.png

 

Ακόμα και σε "stock" χρονισμούς έτρωγε φρίκες. Από την στιγμή που έκανα το BIOS όπως ήθελα είναι stable 24/7 και σε υψηλότερους χρονισμούς.

Σοβαρά μιλάς τώρα, κάνουν τέτοια σκαλώματα οι Maxwell ; Και αν ναι, ισχύει για όλες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οταν λες "έκανα το BIOS όπως ήθελα" τι εννοείς; Του έβαλες κόκκινη βελέντζα και μια εικόνα Παναγίτσα να μας φυλάει; :P

Έτσι είναι το BIOS που τρέχω τώρα. Σταθερή τάση για το 3D clock.

 

GfcYtkB.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...