Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα και εμένα με 1550 πυρήνα παίζει πάντα 62-66 (67) σε όλα τα παιχνίδια εκτός εάν είναι τίποτα hots/ lol / wow που η κάρτα κοιμάται και είναι κάτω από τους 60 και δεν λειτουργούν ούτε καν τα fan της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπου εκει και για μενα η gpu. Αναλογα με το τρεχει. Αν ειναι ελαφρυ 61-62, αν ειναι βαρυ το πολυ 63 εχω δει. Δεν την εχω OC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παραπληροφορώ, δεν το έκανα ποτέ. Όπως είδες και σε αυτό που είχα γράψει το OC profile το έκανα save να υπάρχει και δουλεύω την κάρτα σε stock ρολόγια.

Με τα stock ρολόγια λοιπόν σε παιχνίδι δεν έχω δει πάνω από 60C, να σημειωθεί ότι ταυτόχρονα η κάρτα δεν ακούγεται καν κι οι ανεμιστήρες πάνε μαξ στο 70%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα καλά πλάκα μας κανει η nvidia τοσο χαμηλα η επιδόσεις της 960. Στην ουσια ειναι μια 670 με λιγοτερες απαιτησεις σε ρευμα. Πληρη απογοητευση. Ευχομαι να τους μείνουν όλες οι καρτες στα ράφια.. Παλιό μπαγλαμαδες

Επεξ/σία από johnmt2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η κάρτα για την κατανάλωσή της, μένει να δούμε και μια καλή τιμή τώρα.Αν και θα προτιμούσα μια R9 280 που έχει 3GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ερθει κοντα στα 200 ευρο ισως-λεω ισως- αξιζει,θα πρεπει να δουμε και bench βεβαια.Καθως και να κανουν οσοι την αγορασουν αναλογες υποχωρησεις λογω των 2gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Δεν θα πέσω θύμα/κορόιδο του marketing της nvidia το μονο που μένει είναι η τιμή της για να γελασουμε λιγο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η κάρτα για την κατανάλωσή της, μένει να δούμε και μια καλή τιμή τώρα.Αν και θα προτιμούσα μια R9 280 που έχει 3GB.

 

Και που την είδες την "καλή" κατανάλωση; Για την 750Ti δίνουν 60W κατανάλωση και για την 960 120W. ΄Εχεις 5 έναντι 8 SMMs, ίδιο πλάτος διαύλου και το μόνο που διπλασιάζει είναι raster/trisetup units & ROPs. Δεν παρατηρείς τίποτα περίεργο εσύ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που την είδες την "καλή" κατανάλωση; Για την 750Ti δίνουν 60W κατανάλωση και για την 960 120W. ΄Εχεις 5 έναντι 8 SMMs, ίδιο πλάτος διαύλου και το μόνο που διπλασιάζει είναι raster/trisetup units & ROPs. Δεν παρατηρείς τίποτα περίεργο εσύ;

Μαλλον Τον έχει κυριεύσει το marketing και δεν βλέπει την πραγματικοτητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://videocardz.com/54401/nvidia-launches-geforce-gtx-960

 

Ξαναδες τον πίνακα εδώ. Μια 980 έχει ίδιους χρονισμούς με την 960 και κατά τα άλλα τα πάντα ακριβώς διπλάσια. Τώρα πήγαινε στην κατανάλωση και πες μου γιατί δεν μου κολλάει κάτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...