Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δούμε την εξέλιξη των καρτών όταν βγουν παιχνίδια που θα αξιοποιούν τα 4GB.

 

Αυτό το βιολάκι μερικών από σας να φέρνετε την καταστροφή πριν ακόμα παρουσιαστεί πρόβλημα είναι αξιοσημείωτη. Το πιθανότερο είναι να έχουν κάνουν κάποια λαλακία με τους οδηγούς σε συνδυασμό με αυτά που διαβάζει το λειτουργικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρα πηγαινει η καρτουλα, δεν κολλαει πουθενα, ουτε εχει θεμα με την vram της. Τουλαχιστον οσοι ημαστε εδω, δεν διαβαζω προβληματα οσο αφορα την αποδοση κτλ.

 

Η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσε καλυτερα, αναμενουμε και καινουριους drivers οπου πιστευω κατι παραπανω θα δωσουν.

 

Αυτοι που τα εγραφαν αυτα περι κολληματος της vram, μπορει να ηθελαν να μποικοταρουν την 970 συγκριτικα με την 980. Τωρα παλι αν νομιζουν οτι συμφερει στα χρηματα αυτα που ειναι τωρα η 980, ειδικα για gaming, δεν θελω να πω και αλλα...

 

Εχω αναφερθει εξαλλου πανω σε αυτο σε προηγουμενο μου ποστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως. Εφοσον παιζει οτι game της εχω πεταξει, χωρις υποχωρησεις στα settings, οι θερμοκρασιες ειναι καλες, δεν εχω γκρινια (coil whine) ή αν εχω, δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου, δεν βρισκω λογο να μην ειμαι ευχαριστημενος, ειδικα στα χρηματα που την πηρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows για οσους δεν το ξερουν οτι τρεξεις σε "windowed mode" κρατανε ενα μερος μνημης μην τυχων και ανοιξει ο χρηστης ενα η περισσοτερα επιπλεον παραθυρα. Οπου παρουσιαζεται και τρεχει η εφαρμογη σε παραθυρο να ξερετε οτι ειναι φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Evolve Closed BETA τα ίδια λένε, ότι η 980 κάνει allocate και τα 4000MB σε 1080P ενώ η 970 κολλάει στα 3500-3600MB..Εγώ το έτρεξα το παιχνίδι σε 1600P/SMAATX2, μου έφτασε μέχρι 3760MB το usage αλλά το παιχνίδι ήταν στην κυριολεξία νερό, οπότε who cares..Απλά γιατί έχουν διαφορά αυτές οι δύο κάρτες στο allocation την στιγμή που και οι δύο είναι GM204.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ξέρω αυτά, και στο Shadow of Mordor η Titan φτάνει 5500+, απλά το παιχνίδι την δεσμεύει για κάποιο λόγο, όχι την χρειάζεται απαραίτητα.Απλά για ποιο λόγο έχει διαφορά η 970 με την 980, αυτό δεν πιάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αξιζει η αγορα 2χ 970 για sli  σε 20 μερες η αξιζει να περιμένω λιγο ακόμη μηπως βγουν τπτ καινουριες κάρτες της amd η καμια 980ti σύντομα?

 

Τι ανάλυση έχει η οθόνη σου;

Ναι τα ξέρω αυτά, και στο Shadow of Mordor η Titan φτάνει 5500+, απλά το παιχνίδι την δεσμεύει για κάποιο λόγο, όχι την χρειάζεται απαραίτητα.Απλά για ποιο λόγο έχει διαφορά η 970 με την 980, αυτό δεν πιάνω..

 

΄Ενας λόγος θα μπορούσε να είναι να θεωρήσει το WDDM ότι τρέχεις σε παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ανάλυση έχει η οθόνη σου;

Θα αγοραστει η Dell u2515h 1440p .(Το υπολοιπο συστημα θα ειναι με 4690κ,750w g2 κλπ)Απλώς αν ειναι να βγούν σε 1μιση μήνα οι καινούριες κάρτες μπορώ να περιμένω για αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγοραστει η Dell u2515h 1440p .(Το υπολοιπο συστημα θα ειναι με 4690κ,750w g2 κλπ)Απλώς αν ειναι να βγούν σε 1μιση μήνα οι καινούριες κάρτες μπορώ να περιμένω για αυτο ρωταω

 

Για δεύτερο τρίμηνο του 15' μιλάνε οι δικές μου πληροφορίες τόσο από τους κόκκινους όσο και από τους πράσινους. Η μεγάλη της NV να περιμένεις να είναι γύρω στο 30% μέσο όρο γρηγορότερη από την 980, αλλά μην με ρωτήσεις για τιμή γιατί Κύριος είδε τι θα χρεώσουν πάλι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...