Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον μαρτιο του 12' βγηκε η 680  τον μαιο βγηκε η 670 και τον αυγουστο βγηκε η 660ti μετα  απο 4-5 μηνες..

 

τωρα αμα πουμε να υπολογισουμε με το ματι την τιμη της 960ti οταν βγει εγω θα ελεγα 260-280 με επιδωσεις gtx780/290?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε οχι ακριβως. π.χ η 760 οταν βγηκε ηταν σημαντικα ταχυτερη απο την 660. στην δε περιπτωση της 960 ερχεται με ~ιδιες επιδωσεις της 760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι ακριβως. π.χ η 760 οταν βγηκε ηταν σημαντικα ταχυτερη απο την 660. στην δε περιπτωση της 960 ερχεται με ~ιδιες επιδωσεις της 760

 

Δεν γνωρίζουμε ακόμα τι επιδόσεις θα έχει ουτε τα ακριβή χαρακτηριστικά αλλά εκτιμώ οτι θα είναι ελάχιστα χειρότερη (αν οχι ισάξια) απο την 770. Αποκλείτε να βγάζανε κάρτα με ιδιες εποδόσεις με την 760. Η 960ti οταν βγεί θα είναι κοντά στη 780

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι εννοεις το Gigabyte @bios που ερχεται με την καρτα σωστα;

Αν ναι, εχεις βγαλει τον nvidia driver πριν δοκιμασεις να το κανεις; Κανε ενα driver uninstall, αν γινει με DDU ακομη καλυτερα, μπουταρε σε safe mode και τοτε κανε την διαδικασια..

Για μια καλη λιστα με ολα τα BIOSes που ειναι διαθεσιμα δες εδω. Προσοχη φυσικα να ειναι για G1.

Αν και πρέπει να παραδεχτώ πως έως τώρα δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα από την κάρτα μου, μετά το πόστ σου τσέκαρα από περιέργεια και είδα ότι η δικιά μου φοράει το BIOS 84.04.1F.00.60

Συστήνεται να κάμνω update στο τελευταίο ? (ή κάποιο νεώτερο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις να χασεις και κατι να δοκιμασεις, αν και εγω δεν ειδα τιποτα το ιδιαιτερο. Αλλωστε δεν ειχε καποιο προβλημα η G1 που εχρηζε ισως καλυτερου bios. Θερμοκρασιες ιδιες βλεπω, τιποτα το καινουργιο γενικα, δεν ξερω μηπως απο θεμα power management εχει γινει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανουν ολα τα revisions για ολες τις εκδοσεις. Ξεκινηστε απο πανω προς τα κατω,απο το πιο ενημερωμενο μεχρι το παλαιοτερο δηλαδη και βαλτε αυτο που ειναι συμβατο με την δικη σας εκδοση. Κοιταξτε μονο μην βαλετε παλιοτερο. Βασικα αν δεν ξερετε ουτε αυτο να δειτε, μην πειραζετε καθολου bios.. Aυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την gpu και δεν εχεις καποιο tool οπως πχ msi liveupdate κτλ, που σου βαζει πανευκολα και αυτοματα οτι update βγει ειτε για το mobo ή gpu, ΜΗΝ τα σκαλιζετε και προσπαθειτε να τα βαλετε manually (ειδικα τα BIOS) αν δεν γνωριζετε οπως προτεινε και ο προλαλησας.

 

Θα κανετε (πιθανον) καμια πατατα και μετα θα ταλαιπωρηθειτε χωρις να εχετε κερδισει απολυτως τιποτα brick-αροντας ουσιαστικα την gpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και θα αλλαξει κατι αν βαλετε αλλο bios.Δεν βλεπω λογικη εδω σορρυ :D

 

Θα αλλάξει το BIOS φυσικά χαζούλη :D Πως να κυκλοφορήσεις με το κεφάλι ψηλά όταν έχεις έκδοση 666998 και ο άλλος έχει έκδοση 666999 μου λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ.. Ενταξει μπορει να εχουν βαλουν καλυτερη ρυθμιση για τις στροφες του HSF ή καλυτερo power management στα ιδια ρολογια και διορθωση καποιων μικροασυμβατοτητων με καποια mobos. Βεβαια δεν εχω δει πουθενα να αναφερουν κατι σε changelog οποτε τριχες κατσαρες στην προκειμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...