Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, νομίζω οτι έχω ενα θεματάκι ενω προσπαθώ να κάνω Update το bios της κάρτας.. Έχω κατεβάσει το vga@bios tool για να κανω backup το παλιό και να περάσω το νέο, όμως όταν πάω να ανοίξω το προγραμματάκι μ πετάει μια κίτρινη οθόνη και δεν δουλεύει τίποτα. Είχατε κάποιο παρόμοιο θέμα; Και αν ναι τι κάνατε; Ευχαριστώ πολύ.

 

EDIT: Το βρήκα το πρόβλημα, δεν είχα σβήσει τους Drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φανταζομαι εννοεις το Gigabyte @bios που ερχεται με την καρτα σωστα;

Αν ναι, εχεις βγαλει τον nvidia driver πριν δοκιμασεις να το κανεις; Κανε ενα driver uninstall, αν γινει με DDU ακομη καλυτερα, μπουταρε σε safe mode και τοτε κανε την διαδικασια..

Για μια καλη λιστα με ολα τα BIOSes που ειναι διαθεσιμα δες εδω. Προσοχη φυσικα να ειναι για G1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς αν επιτρέπετε ποια έχετε;

Το πανω πανω που ειναι και το πιο καινουργιο.. Σκεφτομαι μηπως παω σε custom αλλα ψιλό ζορίζεται τελευταια το 8 χρονων 850αρι μου psu,πρεπει να εχει πεσει λιγο και σε απόδοση και θελω να ελεγχω τα παντα χειροκίνητα προς το παρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Flash bios failed! Bios version not match." Έβαλα το πρώτο αλλά μου πετάει αυτό το μήνυμα. Γιατί;

Μήπως στην αρχή είχες αυτό 84.04.28.00.4C και πήγες 4D; Γιατί εγώ έχω αυτό 84.04.1F.00.FD και δεν μου το δέχεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τις καρτες και τις εκδοσεις σωστα. Δοκιμασε να βαλεις το 84.04.1F.00.B4, αυτο πρεπει να κανει σιγουρα..

Αυτό δεν είναι downgrade? εφόσον το δικό μου είναι πιο νέα έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA GeForce GTX 960 Performance Revealed @wccftech

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-960-reference-overclocked-performance-revealed-performs-slightly-faster-radeon-r9-280/

 

Με μια γρήγορη ματιά δε φαίνεται να φτάνει τις 280x/770.Για την Ti ξέρουμε τίποτα?Παίζει να ανακοινωθεί στις 22?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...