Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι κανονικά το είχα στην επιφάνεια εργασίας και άρχισε να σφυρίζει..απο όσο ξέρω πρέπει να είσαι σε παιχνίδι για να γίνει αλλά ξέρω γω με τις μαλακίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3983ΜΒ μου βλέπει το MSI Kombustor, μπορεί κάποιος με GTX980 να το τρέξει να μας πει πόσο βλέπει ;

 

Test - GPU Memory Burner 3072MB

Res - 3840*1080

Stress Test

 

Γενικά πάντως λένε ότι κάποιες κάρτες έχουν το πρόβλημα και απλά με ένα bios update θα στρώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχει πολύ καιρό που διάβασα αυτές τις αναφορές από κατόχους 970, κυρίως στο Shadow of Mordor.

 

Εφόσον το πρόβλημα δεν επαληθεύεται από όλους, υποθέτω ότι έχει να κάνει με προβληματική Vram ή πρόβλημα συγκεκριμένου BIOS ή παρτίδας καρτών.

 

Με το MSI Kombustor μπορεί κάποιος μέσω του Memory test να δεί πολύ εύκολα αν η κάρτα του αξιοποιεί και τα 4GB Vram.

 

 

 

Το coil whine μπορει να υπαρξει και αν εχει προβλημα το τροφοδοτικο.Οποτε καταλαβες δυστηχως :(

 

Με τις 970 πιό πολύ έχει να κάνει με την ίδια την κάρτα, παρά με οτιδήποτε άλλο. Οι overclockers κυκλοφόρησαν αποκλειστική έκδοση της Galax 970, με εγγύηση μηδενικού coil whine, και μία εβδομάδα μετά την κυκλοφορία της ήδη υπάρχει τόπικ με κατόχους που τις επιστρέφουν πίσω λόγω coil whine, ενώ έχουν τροφοδοτικά τύπου Superflower 1000W.

 

H προσωπική μου άποψη είναι ότι αν και το coil whine είναι γενικό φαινόμενο σε ηλεκτρονικές συσκευές, η σειρά καρτών 970 έχει πολύ μεγάλο ποσοστό εμφάνισής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Με τις 970 πιό πολύ έχει να κάνει με την ίδια την κάρτα, παρά με οτιδήποτε άλλο. Οι overclockers κυκλοφόρησαν αποκλειστική έκδοση της Galax 970, με εγγύηση μηδενικού coil whine, και μία εβδομάδα μετά την κυκλοφορία της ήδη υπάρχει τόπικ με κατόχους που τις επιστρέφουν πίσω λόγω coil whine, ενώ έχουν τροφοδοτικά τύπου Superflower 1000W.

 

H προσωπική μου άποψη είναι ότι αν και το coil whine είναι γενικό φαινόμενο σε ηλεκτρονικές συσκευές, η σειρά καρτών 970 έχει πολύ μεγάλο ποσοστό εμφάνισής του.

To αναφερα επειδη μιλουσαμε και μαλλον εχει θεμα με το τροφοδοτικο επειδη κανει restart το πσ μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3983ΜΒ μου βλέπει το MSI Kombustor, μπορεί κάποιος με GTX980 να το τρέξει να μας πει πόσο βλέπει ;

 

Test - GPU Memory Burner 3072MB

Res - 3840*1080

Stress Test

 

Γενικά πάντως λένε ότι κάποιες κάρτες έχουν το πρόβλημα και απλά με ένα bios update θα στρώσουν.

+x8 MSAA

 

3914 @ 1920x1080

 

3946 @ 3840x1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το MSI Kombustor πριν φορτώσει την αρχική μπάρα για να μπεί στο στρες τεστ, στα 2800 κάτι κρασάρει.

Στα καπάκια έτρεξα το AC Unity ολα στο φουλ και to hwinfo μου έδειξε 3700 κάτι used. :S

 

Asus strix 970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3500MB max και στο MSI και στα παιχνίδια.Επίσης, διαβάζω ότι και εμείς που θεωρούμε ότι είμαστε οκ, δεν είμαστε γιατί αν περάσει τα 3500MB το παιχνίδι, αρχίζει το stuttering.Στο μεταξύ οι πράσινοι δεν έχουν απαντήσει ακόμη και έχει βουήξει ο τόπος..Το Shadow Of Mordor πάντως που το έπαιξα σε 1600P με Ultra textures, πήγαινε σχεδόν νερό, τσίμπαγε σε κάποιες σκηνές αλλά τίποτα το σπουδαίο, η όλη εμπειρία ήταν κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν υπάρχει pure βαρβάτος δίαυλος, κάποια μικρά θεματάκια θα τα έχει με 256bus και την καινούργια μαγκιά με τις τεχνικές συμπίεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...