Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Artifacts σε stock clocks δύσκολο να δεις, κι αν δεις, τη στέλνεις για RMA.

Αν την κλοκάρεις, από ένα σημείο και μετά σίγουρα θα δεις.

 

Coil whine η δική μου δεν έχει εμφανίσει ακόμα, αλλά την έχω μόνο με ένα DisplayPort.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από artifacts και coil whine τι έχουν να πουν οι έχωντες G1 ?

 

Artifacts? Τι εννοεις να εχουμε artifacts σε factory o/c? Εαν παρατηρησεις κατι τετοιο κατ'αρχην επιστροφη οπως την πηρες. Coil whine oντας κατοχος 2 G1 δεν εχω. Νομιζα οτι ειχα στην αρχη οταν στιγμιαια οταν μπουταρει αλλα τελικα ηταν spinning απο το optical drive μου και το καταλαβα εντελως τυχαια προχθες.

Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να το εχει καποια αλλη G1, αλλα μην σε ανησυχουν τοσο πολυ αυτα τα πραγματα εαν δεν ειναι ενοχλητικα ουτως ή αλλως και δεν ξεπερνανε τα δικα σου ανεκτα ορια περι θορυβου μιας καρτας και γενικοτερα ενος συστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο σε τρελα νουμερα fps (1000+)

Εμενα μου κανει θορυβο μαζι με παρασιτο απο τα ηχεια στα logo του far cry 4 οταν ξεκιναει.Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο την καρτα αλλα παιζει να ειναι απο εκει.Λες βα φταιει αυτο που λες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου κανει θορυβο μαζι με παρασιτο απο τα ηχεια στα logo του far cry 4 οταν ξεκιναει.Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο την καρτα αλλα παιζει να ειναι απο εκει.Λες βα φταιει αυτο που λες;

Ε και εγω εκει το παρατηρω τελευταια.Αν δεις fps εκει ειναι 2500-3000.Και παλι ομως δεν ειναι τοσο ενοχλητικος και ειναι και πολυ λιγο οποτε np

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχω σκοπο να δοσω μεχρι 250~  στον τομεα τον γραφικων

 

Ανέβα λίγο παραπάνω :) Τουλάχιστον αν δε σηκώνει η τσέπη σου για nvidia να πας σε R290x.

Αλιώς σε τραβάμε ενα donate ( για καφέ ή μπύρα ) 15 άτομα που έχουμε την 970 και συμπληρώνεις για 970 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω σκευτει μωρε.. αλλα πειναει πολυ η ατιμη :P εχω vs550 και δεν εχω σκοπο να το αλλαξω..

την επιλογη να πουλησεις το τροφοδοτικο σου και να παρεις αλλο μεγαλυτερο την σκεφτηκες???Εστω και απο αγγελιες.Δυστηχως πολυ ακριβο το Corsair vs550.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέρας της evga τον περιμένει :-D

 

την επιλογη να πουλησεις το τροφοδοτικο σου και να παρεις αλλο μεγαλυτερο την σκεφτηκες???Εστω και απο αγγελιες.Δυστηχως πολυ ακριβο το Corsair vs550.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έχω κάνει ένα θέμα στο φόρουμ ότι μου κάνει restart το pc απο μόνο του και απο δευτέρα θα το πάω να το δούνε,απλά τώρα που ντυνόμουν το pc άρχισε και σφύριζε!σκέφτηκα μήπως είναι κανά coil whine απο την msi 970.πώς μπορώ να κάνω τέστ πάνω της για να σιγουρευτώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

coil whine εχουν ολες σχεδον οι καρτες σε fps πανω απο 800 και στα 1200-1300 γινεται αρκετα αισθητο.Μηπως ειχες σταματησει κανα παιχνιδι στο menu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...