Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω κατι εγω. η 960ti θα βγει μαζι με την 960 η θα αργησει? θελω να παρω καρτα γραφικων στα 250~ ευρω. η 960 θα φαει ακυρο απο μενα (2GB/128bit)  και ετσι εχω φαει σκαλωμα δεν ξερω τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεις να πας στην R9 290 με λιγα χρηματα παραπανω που δινει και δωρεαν παιχνιδια.

το εχω σκευτει μωρε.. αλλα πειναει πολυ η ατιμη :P εχω vs550 και δεν εχω σκοπο να το αλλαξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ κατάλαβα.Θα πρεπει να περιμένω τοτε να δώ την τιμή της 970 FTW+(http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=57B6AE9A-4D41-43E4-9C2A-250A540C769D) που θα βγει για να αποφασίσω.Θέλω να πάρω 2 για sli αλλα δεν θέλω να πάρω reference style cooler που υποτίθεται ειναι καλύτερο για sli.Πέρα απο την τιμή ποια ειναι καλύτερη ?FTW+,Gaming η Strix?

Οι περισσοτεροι λενε την G1 καθως εχει εμφανισει τα λιγοτερα προβληματα,εχει απο τις υψηλοτερες,αν οχι την υψηλοτερη,out of the box επιδοσεις και καλες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

ποια η γνωημη σας για την αυτην την υλοποιηση της galax;

http://www.hardwareversand.de/4096+MB/195755/KFA%C2%B2+GeForce+GTX+970+Hall+of+Fame+Edition%2C+4GB+GDDR5%2C+DVI%2C+HDMI%2C+3x+DisplayPort.article?pvid=9cs3bo38f_i4dgq3yc&ref=26

Αξιζει τα 30 εξτρα απο την g1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα οπως εχουν πει και προηγουμενως τα παιδια,οτιδηποτε ακριβοτερο απο την G1 χανει το Vfm της καρτας αυτης. Μα εστω και 30 με 40ευρω μπορεις να παρεις πχ καποια παιχνιδια μιας και η καρτα δεν εχει καποιο κουπονι οπως οι Amd καρτες. 

Επισης αν ισχυει καπου διαβαζω οτι η Galax εχει 2 χρονια εγγυηση,ενω οι Asus,Gigabyte και Msi δινουν 3 και φυσικα κυνηγαω εγω προσωπικα οσο περισσοτερη εγγυηση μπορω σε τετοια πραγματα.

 

Αν δεν σε ενδιαφερουν τα παραπανω + το γεγονος οτι μπλεκεις με εξωτερικο με οτι αυτο συνεπαγεται,τοτε προχωρα στην Galax.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι εκδόσεις HOF θεωρούνται κορυφαίες υλοποιήσεις, όπου πληρώνεις premium για καλύτερα υλικά και μεγαλύτερο περιθώριο overclocking.

 

Η κατασκευή της δικαιολογεί την διαφορά στην τιμή από την G1.

 

Σαν ποιότητα υλοποίησης είναι πιθανότατα η καλύτερη. Για τα περι overclocking και πειράγματα τάσης υπάρχει εκτενές review για την κάρτα στους overclockers:

 

http://www.overclockers.com/Galax-+GTX970HOF-Review

 

Δείτε τις φωτογραφίες, την ψύκτρα, τις μνήμες (πού βρίσκονται και πώς ψύχονται), τις 8+2 φάσεις.

 

Στο τέλος της ημέρας όμως, οι επιδόσεις της κάρτας δεν έχουν και απίστευτες διαφορές από οποιαδήποτε άλλη επώνυμη 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο φτάνει δηλαδή αυτή ; Πάει 1600 ο πυρήνας ; Οι Golden MSI πάνε 1580-1600 πάντως, αλλά και η δικιά μου η Gaming πάει 1540, ζήτημα να κερδίζουν 2FPS όσοι παίζουν στα 1600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Αρχικα,

δεν με πολυ ενδιαφερουν τα δωρεαν παιχνιδια.

Απο την αλλη η αγορα απο εξωτερικο δεν με φοβιζει, αφου εχω ηδη αγορασει πολλα κομματια υπολογιστων απροβληματιστα. 

Η καρτα προοριζεται για 2560Χ1440 αναλυσεις και το μισο fps κανει την διαφορα(btw το review δεν εχει τετοια συγκριση);

Tο overclock headroom με bios mod πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απο τις g1 και msi(λογω 8απινων), υπαρχει καποιος αλλος χρηστης να  επιβεβαιωσει αυτην την υπεροχη στο overclocking ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω σκευτει μωρε.. αλλα πειναει πολυ η ατιμη :P εχω vs550 και δεν εχω σκοπο να το αλλαξω..

Και εγώ κάπως έτσι ήμουν , ο Fulgore μου είπε το ίδιο πράγμα και τελικά σήμερα παρήγγειλα μια r9 290 ( παρόλο που το έπεξα λίγο υπεράνω :-D ) αλλά για 289.90 δεν πάει στα κομάτια . Από 250 που θά δινα για την 960 η την 280χ .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάπως έτσι ήμουν , ο Fulgore μου είπε το ίδιο πράγμα και τελικά σήμερα παρήγγειλα μια r9 290 ( παρόλο που το έπεξα λίγο υπεράνω :-D ) αλλά για 289.90 δεν πάει στα κομάτια . Από 250 που θά δινα για την 960 η την 280χ .......

καλη η r9 290 αλλα στην περιπτωση μου αμα ειναι να δοσω 290ε για r9 290 και 65-70 για τροφοδοτικο, συνολο 355-360. καλυτερα να παρω μια gtx970 που ειναι και ποιο δυνατη και πολυ ποιο οικονομικη σε ρευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη η r9 290 αλλα στην περιπτωση μου αμα ειναι να δοσω 290ε για r9 290 και 65-70 για τροφοδοτικο, συνολο 355-360. καλυτερα να παρω μια gtx970 που ειναι και ποιο δυνατη και πολυ ποιο οικονομι

Εαν είναι έτσι τότε καλύτερα  σε 970 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...