Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δελεαστικη η τιμη του γαλλικου αμαζον για την G1. Γνωριζει κανεις αν θα χωρεσει σε Corsair 200R? Νομιζω στο υψος του PCI δεν υπαρχει Drive Cage.

Που την είδες τη δελεαστική τιμή; http://www.amazon.fr/Gigabyte-GV-N970G1-GAMING-4GD-NVIDIA-Active/dp/B00NH5T1MS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1420808851&sr=8-2&keywords=g1+gtx+970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και δώρο το λογισμικό Paok Afterburner  :P  Το γελάς ομως, ξέρεις τί πωλήσεις θα έκανε μια paok edition στην βόρεια Ελλάδα ? Για τους υπολοιπους η collection έχεις και άλλα χρωματάκια, η gaming edition μπορεί να ονομαστεί thrylos* edition και η 100.000.000 rabbit edition. Ειδικά τώρα που ο κόσμος ξενέρωσε με τα 2 gb είναι μια καλή στρατηγική marketing

 

Back to 970 topic  :-D

Η καλύτερα θα λέγεται PAOK Champion edition 2015 

*trhnos edition  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταλαιπωρία του after sales δεν εξαρτάται από την απόσταση του σπιτιού σου από το κατάστημα. Εξαρτάται από το ίδιο το κατάστημα.

 

Για μένα οτιδήποτε χωράει σε αεροπλάνο και δεν κοστίζει υπερβολικά η μεταφορά του, έρχεται από έξω, από επώνυμα καταστήματα, γνωστά για τις καλές τιμές τους και το σωστό after sales support.

 

Αγόρασε ένας τύπος από τους overclockers UK την 295Χ2 600 λίρες. Την επόμενη εβδομάδα έγινε έκπτωση στις 499. Ο άνθρωπος είπε την ατυχία του στο site τους και αμέσως τον επικοινώνησαν και του έστειλαν game codes 100 λιρών να τα κάνει ότι θέλει.

 

Βρείτε μου τοπικό κατάστημα που έχει τέτοιες πολιτικές εξυπηρέτησης.

 

Αντίθετα, πληρώνουμε υπεριμολογημένα προϊόντα στα τοπικά καταστήματα, με την ψευδαίσθηση ότι αν χαλάσει η κάρτα των 400 ευρώ, ο τοπικός υπάλληλος θα μας δώσει πίσω καινούργια εύκολα και γρήγορα, χωρίς να περάσει την διαδικασία επιστροφής στον κατασκευαστή (αν έχει την διάθεση να το κάνει).

 

Αυτά να τα περιμένετε από μαγαζιά τύπου amazon και overclockers. Όχι τους τοπικούς.

Καλα νομιζω οτι ειδικα για το Amazon δεν χωραει αμφιβολια οτι ειναι τερας εμπιστοσυνης.

Να αναφερω ενα παραδειγμα πανω σε αυτο που λεει ο Panther,εχω ενα ποντικι το Logitech G600 οπου καπου εχει ζαρωσει το καλωδιο χωρις λογο.Παω στο Πλαισιο το δειχνω(κατα τα αλλα 3 χρονια εγγυηση πλαισιου τρομαρα τους)μου λενε δεν μπορουμε να κανουμε κατι επειδη ειναι ετσι το καλωδιο.Επικοινωνω με την Logitech και μου λενε αρχικα οτι οντως το καλωδιο αν και εχει γινει ετσι δεν θα παρουσιασει προβλημα παρολα αυτα να επικοινωνησω με το καταστημα για αλλαγη...

 

 

Μακραν στον τομεα εξυπηρετησης Corsair,Logitech,Dell και Amazon ειναι κορυφες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξέρει κανεις αν μπορουμε να παραγγείλουμε απευθείας απο το site της evga?

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-3975-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR

Εβγαλαν τις καινουριες SSC καρτες με νέο cooler k boost clock 1190 στα 345 που θεωρώ οτι ειναι αρκετά δελεαστικο σε σχεση με τα 380 π εχει η gaming και η strix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και μπορεις να παραγγειλεις απο το ευρωπαικο της Site.Υποψης ομως οτι η αντιστοιχη καρτα με την G1 ειναι η Evga gtx 970 FTW http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-2978-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EURκαι αν θυμαμαι καλα απο αλλα ατομα που αγορασαν τα μεταφορικα ειναι 12 ή 21ευρω αρα ειναι πανω κατω στα χρηματα της G1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ κατάλαβα.Θα πρεπει να περιμένω τοτε να δώ την τιμή της 970 FTW+(http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=57B6AE9A-4D41-43E4-9C2A-250A540C769D) που θα βγει για να αποφασίσω.Θέλω να πάρω 2 για sli αλλα δεν θέλω να πάρω reference style cooler που υποτίθεται ειναι καλύτερο για sli.Πέρα απο την τιμή ποια ειναι καλύτερη ?FTW+,Gaming η Strix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η G1 αυτή νομίζω.

3NHTgth.png

 

Qi86KXH.png

 

 

Χμμμ κατάλαβα.Θα πρεπει να περιμένω τοτε να δώ την τιμή της 970 FTW+(http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=57B6AE9A-4D41-43E4-9C2A-250A540C769D) που θα βγει για να αποφασίσω.Θέλω να πάρω 2 για sli αλλα δεν θέλω να πάρω reference style cooler που υποτίθεται ειναι καλύτερο για sli.Πέρα απο την τιμή ποια ειναι καλύτερη ?FTW+,Gaming η Strix?

 

 

Παντως εαν την κλοκαρε στα 1,553mhz που λεει στο video ισως και να διορθωσαν τα προβληματα με το cooler. Αν τα μεταφορικα ειναι 12€ συμφερει αρκετα, μιας και ανεβηκε παλι η τιμης της G1 στην ελλαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παρηγγειλα τη zotac gtx 970 και ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται να παρω hdmi συμβατο.αυτο που εχω ειναι 1.4 απο ο,τι θυμαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παρηγγειλα τη zotac gtx 970 και ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται να παρω hdmi συμβατο.αυτο που εχω ειναι 1.4 απο ο,τι θυμαμαι

 

Οχι ειναι backwards compatible φυσικα.. Αλλα ειναι μεγαλο προσον το 2.0 για οποιον την αγοραζει με βλεψεις να την συνδεσει τωρα ή αργοτερα σε μια UHDTV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...