Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To γαλλικό amazon βρε παιδιά. Δεν ξέρω έχω δει φωτό με το πάνω cage έρχεται ίσα ίσα αλλά οπτικά με ελκύει πιό πολύ η Strix.

 

Ισχύει ότι νεότερα revision της G1 δεν κλοκάρουν και τόσο καλά ?

Παλι 20 ευρω μεταφορικα δεν θελει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δώρο μια αφίσα του Αθανασιάδης μαζί με την κάρτα :P

 

Και δώρο το λογισμικό Paok Afterburner  :P  Το γελάς ομως, ξέρεις τί πωλήσεις θα έκανε μια paok edition στην βόρεια Ελλάδα ? Για τους υπολοιπους η collection έχεις και άλλα χρωματάκια, η gaming edition μπορεί να ονομαστεί thrylos edition και η 100.000.000 rabbit edition. Ειδικά τώρα που ο κόσμος ξενέρωσε με τα 2 gb είναι μια καλή στρατηγική marketing

 

Back to 970 topic  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα ρισκαρα να παρω καρτα απο το εξωτερικο παντως διοτι αν σου παθει κατι χτυπα ξυλο τρεχα γυρευε.Ο αλλος λεει περιμενει 2 μηνες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δώρο το λογισμικό Paok Afterburner  :P  Το γελάς ομως, ξέρεις τί πωλήσεις θα έκανε μια paok edition στην βόρεια Ελλάδα ? Για τους υπολοιπους η collection έχεις και άλλα χρωματάκια, η gaming edition μπορεί να ονομαστεί thrylos edition και η 100.000.000 rabbit edition. Ειδικά τώρα που ο κόσμος ξενέρωσε με τα 2 gb είναι μια καλή στρατηγική marketing

 

Back to 970 topic  :-D

 

Xaxaxax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα ρισκαρα να παρω καρτα απο το εξωτερικο παντως διοτι αν σου παθει κατι χτυπα ξυλο τρεχα γυρευε.Ο αλλος λεει περιμενει 2 μηνες..

Το θέμα είναι από που θα την πάρεις. Αν ας πούμε τη παραγγείλεις απο Amazon δεν θα έχεις θέμα γιατί αν βρεθεί πρόβλημα μέσα σε 30 μέρες περίπου στο προϊόν μπορείς να κάνεις request για replacement ή και refund αν γουστάρεις. Όλα είναι σχετικά, αυτή τη στιγμή όμως δεν πιστεύω ότι συμφέρουν οι τιμές + τα μεταφορικά από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι από που θα την πάρεις. Αν ας πούμε τη παραγγείλεις απο Amazon δεν θα έχεις θέμα γιατί αν βρεθεί πρόβλημα μέσα σε 30 μέρες περίπου στο προϊόν μπορείς να κάνεις request για replacement ή και refund αν γουστάρεις. Όλα είναι σχετικά, αυτή τη στιγμή όμως δεν πιστεύω ότι συμφέρουν οι τιμές + τα μεταφορικά από εξωτερικό.

Γενικα οποιος θελει να παραγγειλει πισι απο εξω πρεπει πρωτα να χει τα εξης:

1.μεγαλη υπομονη για το RMA σε περιπτωση που παθει κατι ενα απο τα κομματια.

2.δευτερο πισι

3.λεφτα για τα ταχυδρομικα εξοδα

4.φιλους για να λεει τον κα΄ι΄μο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οποιος θελει να παραγγειλει πισι απο εξω πρεπει πρωτα να χει τα εξης:

1.μεγαλη υπομονη για το RMA σε περιπτωση που παθει κατι ενα απο τα κομματια.

2.δευτερο πισι

3.λεφτα για τα ταχυδρομικα εξοδα

4.φιλους για να λεει τον κα΄ι΄μο του.

Ναι αλλά και αυτό είναι σχετικό γιατί ξαναλέω έχει να κάνει από που παραγγέλνεις. Ειδικά το Θέμα με το ελαττωματικό προιόν και την ανταπόκριση, έχει να κάνει αποκλειστικά με το μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα ακομα γελαω με το paok afterburner..  Τι λετε ρε θα με πεθανετε.. 

 

Απο την σειρα 9x θελω την holy mary edition. Οταν θα θελει η παναγια θα ανοιγει και το pc :D

 

Και δωρο το mousepad Κλαους εκτος της αφισας.. Φανταστειτε και την Παπ edition με τα ειδικα ανεμιστηρακια με το σχημα της μυτης του για καλυτερη ψυξη. :lol:

 

Οκ σταματω εδω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και αυτό είναι σχετικό γιατί ξαναλέω έχει να κάνει από που παραγγέλνεις. Ειδικά το Θέμα με το ελαττωματικό προιόν και την ανταπόκριση, έχει να κάνει αποκλειστικά με το μαγαζί.

εγω πιστευω φιλε μου ολοι τα ιδια σκατα ειναι οπως γραφω κ σε αλλο στατους τα περισσοτερα μαγαζια κοιτανε να πουλησουν κ απο κει κ περα δεν τους νοιαζει τπτ.... 

Το μονο που θα αγοραζα απο εξωτερικο ειδικα τωρα που μιλαμε για πισι θα ταν μονο πυργος(κουτι) τπτ αλλο...

Πραγματικα εχω ξενερωσει.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο μονο απο Amazon απο εξωτερικο και ας εχουν πια μεταφορικα.Μπορει να σου παρει λιγο παραπανω αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Παραδειγμα γνωστου μου ειναι που ειχε 7950 του παρουσιασε ενα προβλημα την γυρισε πισω Amazon και λογω καθυστερησης του στειλανε τελικα καινουργια 7970 ;P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ταλαιπωρία του after sales δεν εξαρτάται από την απόσταση του σπιτιού σου από το κατάστημα. Εξαρτάται από το ίδιο το κατάστημα.

 

Για μένα οτιδήποτε χωράει σε αεροπλάνο και δεν κοστίζει υπερβολικά η μεταφορά του, έρχεται από έξω, από επώνυμα καταστήματα, γνωστά για τις καλές τιμές τους και το σωστό after sales support.

 

Αγόρασε ένας τύπος από τους overclockers UK την 295Χ2 600 λίρες. Την επόμενη εβδομάδα έγινε έκπτωση στις 499. Ο άνθρωπος είπε την ατυχία του στο site τους και αμέσως τον επικοινώνησαν και του έστειλαν game codes 100 λιρών να τα κάνει ότι θέλει.

 

Βρείτε μου τοπικό κατάστημα που έχει τέτοιες πολιτικές εξυπηρέτησης.

 

Αντίθετα, πληρώνουμε υπερτιμολογημένα προϊόντα στα τοπικά καταστήματα, με την ψευδαίσθηση ότι αν χαλάσει η κάρτα των 400 ευρώ, ο τοπικός υπάλληλος θα μας δώσει πίσω καινούργια εύκολα και γρήγορα, χωρίς να περάσει την διαδικασία επιστροφής στον κατασκευαστή (αν έχει την διάθεση να το κάνει).

 

Αυτά να τα περιμένετε από μαγαζιά τύπου amazon και overclockers. Όχι τους τοπικούς.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...