Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι με την υδροψυξη στη cpu και το καλοκαιρι απλα ανεβαζω απο 2 στο 3 με το συστημα της corsair.

 

Απο εκει και περα για την gpu δεν φοβαμαι, ξερω περιπου που θα παιζει σε θερμοκρασιες. Οκ το δωματιο γινεται σαουνα οπως και γινει. Οταν αλλαζω δωματιο με δυσκολια μετα γυρναω πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε όλο το κτίριο..κ όπου έχουμε τον 4790 κ τον 4790k...παντού τις ίδιες θερμοκρασίες έχει..

 

αν φταίει κάτι, πες μας να τα διορθώσουμε. 

 

*με στοκ ψύκτρα είναι το σύστημα παντού.

Βαλε και εσυ μωρε μια φθηνη αεροψυξη τυπου Themis ενταξυ ειπαμε.300ευρω επεξεργαστη εχεις μην τσιγκουνευτεις τα 20ευρω :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε και εσυ μωρε μια φθηνη αεροψυξη τυπου Themis ενταξυ ειπαμε.300ευρω επεξεργαστη εχεις μην τσιγκουνευτεις τα 20ευρω :D

 

το κόστος δεν είναι προβλημα. τι διαφορές θα δω στο min - max ?

 

να το κάνω σε όλους ; ξεκλείδωτους κ μη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο 40 idle 75 full load, επεσε σε 30 idle 55 full load με την themis

 

θόρυβος ; γιατί αμα είναι να γίνει ο εργασιακός χώρος ελικοδρόμιο θα έχουμε πρόβλημα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα οι i7 εχουν θεματακια (ειδικα ο δικος μου) με τις θερμοκρασιες με stock ψυκτρες. 298 ευρα cpu 2 ευρω η ψυκτρα. Α ρε intel..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θόρυβος ; γιατί αμα είναι να γίνει ο εργασιακός χώρος ελικοδρόμιο θα έχουμε πρόβλημα... :P

Προφανως και μεγαλυτερο θορυβο βγαζει η εργοστασιακη.Αν η διαφορα στις θερμοκρασιες ηταν της ταξης των 2-3 βαθμων λιγοτερο κανενας δεν θα πληρωνε για αεροψυξη ουτως ή αλλως :P Μια απο τα ιδια και στις καρτες γραφικων Reference και Custom :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχώρα άφοβα. Απλά να έχεις υπόψιν σου τις διαστάσεις του κουτιού σου αν επιλέξεις την gigabyte η οποία ειναι κοντά στα 30 εκατοστά ίσως και 31.

VGA Card 325mm/507mm (Without HDD cage) , θα πρέπει να βγάλεις τις θέσεις για HDD

οκ μετα απο πολυ σκεψη  εκανα την παραγγελια,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μετα απο πολυ σκεψη  εκανα την παραγγελια,ευχαριστω!

Καλορίζικη! Τελικά σου έκοψαν πιστωτικό για την R9 280X; Ευτυχώς σου βγήκε σε καλό όλοι αυτή η ταλαιπωρία  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη! Τελικά σου έκοψαν πιστωτικό για την R9 280X; Ευτυχώς σου βγήκε σε καλό όλοι αυτή η ταλαιπωρία  

ειπαν πως θα μου δωσουν,τωρα ποσο δεν ξερω...ελπιζω να ειναι αξιοπρεπες το ποσον γτ η καρτα ειχε θεματα απ την αρχη..

να σαι καλα κ σ ευχαριστω,ελπιζω να εκανα την καλυτερη επιλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω καταλήξει στην asus gtx 970 αλλά βλέπω ότι τα ίδια λεφτά έχει και η msi...τι λέτε εσείς; Έχω μαζέψει με πολύ κόπο τα χρήματα και θέλω να είμαι σίγουρος...ευχαριστώ...

Οπα μισο οταν λες στα ιδια λεφτα εννοεις για την απλη Msi στα 378ευρω???http://www.skroutz.gr/s/5909434/MSI-GeForce-GTX970-4GB-OC-V316-009R.htmlΓιατι η κανονικη Msi 970 ειναι στα 430 απο Πλαισιο και ειναι αισθητα ακριβοτερη απο την Asus εκτως αν κοιτας απο Eshop που ναι μεν εχουν ιδια τιμη αλλα και παλι 410ευρω δεν τα λες και λιγα ειδικα μιας και δεν βλεπω να δινει πια κωδικο για παιχνιδι δωρο.

Παντως απο οτι βλεπω απο τα γνωστα καταστηματα πλεον δεν δινουν κωδικο για δωρεαν παιχνιδι,παρολο που στο εξωτερικο ισχυει ακομα,τουλαχιστον δεν γραφουν κατι στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δικαιολογείτε τη διαφορά στην τιμή της 980 με την 970, δεδομένου οτι αποδίδουν σχεδόν το ιδιο;

Κάποιοι λένε οτι υπάρχει τεράστια διαφορά στην ποιότητα κατασκευής. Υλικά κλπ.

 

Συμμερίζεστε αυτη την άποψη ή απλά ειναι θεμα μάρκετινγκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...