Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εδώ εγώ με U2711 που βράζει το καλοκαίρι και παράγει πολλή θερμότητα

πρέπει να γυρίσουμε σε Led Backlit σιγά σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ήμουν φοιτητής είχα φτάσει να έχω 8°C στο δωμάτιο :Ρ

και εγώ όταν λείπω και γυρνάω μετά από μέρες έχω μείνει και σε 4-5 βαθμούς για λίγες ώρες μέχρι να ζεστάνει ή όταν κάνω τσιγάρο και ανοίγω παράθυρο. Αλλά όχι να ζω με τέτοιες θερμοκρασίες ειδικά άμα κάθεσαι σταθερός σε pc είναι θάνατος. :P Νιώθω οτι θα μου κόψουν τα άκρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να γυρίσουμε σε Led Backlit σιγά σιγά...

 

Βασικά εγώ θα άλλαζα τη U2711 μόνο αν χαλούσε, ή αν έβγαινε άλλη με ίδιο/παρόμοιο design.

 

και εγώ όταν λείπω και γυρνάω μετά από μέρες έχω μείνει και σε 4-5 βαθμούς για λίγες ώρες μέχρι να ζεστάνει ή όταν κάνω τσιγάρο και ανοίγω παράθυρο. Αλλά όχι να ζω με τέτοιες θερμοκρασίες ειδικά άμα κάθεσαι σταθερός σε pc είναι θάνατος. :P Νιώθω οτι θα μου κόψουν τα άκρα.

 

Πού διάολο είσαι φοιτητής, στη Δράμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc μια χαρά είναι στους 12 βαθμούς, εσύ όμως πως υπάρχεις εκεί μέσα; :P

Δεν με ενοχλει ουτε το κρυο ουτε η ζεστη.Αν και πολλες φορες καταληγω αρρωστος η με πονοκεφαλο λογο ζεστης. (για παραδειγμα τωρα ειμαι με καλτσες σορτς κοντομανικο και αυτην την ζακετα που ειναι σετακι στις φορμες.Και δεν εχει πανω απο 13 βαθμους εδω :D)

 

Ναι ξερω τι εννοεις με τα ακρα.Την μιση μερα ειναι μπλε τα δαχτυλα μου (προς μωβ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από ένα 24ωρο ανοιχτό το pc...με θερμοκρασίες δωματίου 18~24 στη διάρκεια της ημέρας...

 

far cry 4 για 2 ώρες non-stop.

 

το καλοκαιράκι, σίγουρα χρειάζεται a/c....

post-239999-0-16875300-1420670645_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω i7 και 4cores μόνο, δεν θυμάμαι αν το HWmonitor δείχνει τα threads(Δηλαδή αν έχεις ενεργοποιημένο το HT ή όχι) αλλά οι θερμοκρασίες σου είναι τραγικές για το ambient του δωματίου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μέχρι στιγμής με το pc όλη μέρα ανοιχτό και παίζοντας τουλάχιστον ένα 4ωρο την ημέρα (bf4, arma3-2, cs go, fr4) δεν έχω υπερβεί τους 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω i7 και 4cores μόνο, δεν θυμάμαι αν το HWmonitor δείχνει τα threads(Δηλαδή αν έχεις ενεργοποιημένο το HT ή όχι) αλλά οι θερμοκρασίες σου είναι τραγικές για το ambient του δωματίου σου.

 

σε όλο το κτίριο..κ όπου έχουμε τον 4790 κ τον 4790k...παντού τις ίδιες θερμοκρασίες έχει..

 

αν φταίει κάτι, πες μας να τα διορθώσουμε. 

 

*με στοκ ψύκτρα είναι το σύστημα παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από ένα 24ωρο ανοιχτό το pc...με θερμοκρασίες δωματίου 18~24 στη διάρκεια της ημέρας...

 

far cry 4 για 2 ώρες non-stop.

 

το καλοκαιράκι, σίγουρα χρειάζεται a/c....

Αν εχεις 52 βαθμους μαξ μετα απο 2 ωρες far cry 4 που ξεζουμιζει την καρτα,δεν χρειαζεσαι κλιματιστικο ουτε με καυσωνα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν δεν ειχε ανοιχτο το hwmonitor οσο επαιζε και το ανοιξε αμεσως μετα.Επειδη εμενα η καρτα παιζει στα 60-63 βαθμους αλλα μεσα σε 3-4 δευτερολεπτα αφοτου κλεισω το παιχνιδι πεφτει στους 50-53

Κλαιω για τον i7 που καιγεται :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν δεν ειχε ανοιχτο το hwmonitor οσο επαιζε και το ανοιξε αμεσως μετα.Επειδη εμενα η καρτα παιζει στα 60-63 βαθμους αλλα μεσα σε 3-4 δευτερολεπτα αφοτου κλεισω το παιχνιδι πεφτει στους 50-53

 

Κλαιω για τον i7 που καιγεται :(

 

ανοιχτό όλη μέρα το hw.

 

δεν καίγεται, στους 50-55 είναι στο 80% της ημέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...