Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί ο χώρος που βρίσκομαι τώρα έχει 18C...και το καλοκαίρι 33C.....και τα ανεμιστήρια της παντόφλας θα δουλεύουν ακόμη κ στο idle...

33? και λίγους λες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33? και λίγους λες. :P

ε, θα έχουμε κ a/c...με τη νέα κυβέρνηση (αν δημιουργηθεί κάποια στιγμή) θα έχουμε περισσότερα λεφτά !!!

 

 

Το καλοκαιρι θα τον πιουμε ομαδικως μου φενεται με τις 970.Υπομονη..

 

όχι τόσο ακραία, νομίζω όμως οτι midi χωρίς σωστό air flow θα έχουν θέμα...τα full δεν έχουν έτσι κι αλλιώς..εκτός αν είναι τιγκαρισμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις απο θερμοκρασιες??

Ναι γιατι οταν τωρα με τους παγετους πιανουμε 60+ το καλοκαιρι θα ειναι πανω απο 70 χαλαρα που σημαινει throttling.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο αρχες σεπτεμβριου να επεσε 2 βαθμους κατω ο μεσος ορος στο pc.Και στο δωματιο εχει σκατοκρυο (11-12 βαθμους).Τι διολο? Στον ηλιο το εχετε το πσ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφέρει παρα πολυ ο θορυβος....οποτε αν καταλαβαινω καλα με αυτα που διαβαζω η asus ειναι η καλυτερη...καλα δεν λεω; η μηπως η msi ειναι καλυτερα; η Gigabyte μονο που βλεπω τρεις ανεμιστηρες επάνω τρεμω στην ιδεα...

Καποιος με Asus μπορει να μου πει την εμπειρια του;οσον αφορα τον θορυβο...

Πρόκειται για μια απόλυτα ήσυχη κάρτα σε idle, σε full load assasins creed, FC4, ακούγεται ελαφριά έως και καθόλου.,

 

Βοηθά και το γεγονός της μονής παροχής ρεύματος. Μπορεί να υστερεί ''μάλλον'' σε overclocking, αλλά μιλάμε για

 

0 rpm σε idle. Σε αναλύσεις έως και 1440p αποδίδει αρκετά καλά σε high έως και Ultra ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να είναι 5-6 βαθμούς πιο πάνω, έχω από πέρσυ a/c(βγήκα από την σπηλιά), i'm the king of the world! :P

 

Χωρίς κλιματιστικό, μιλάμε για τεράστια διαφορά.

 

Εδώ εγώ με U2711 που βράζει το καλοκαίρι και παράγει πολλή θερμότητα, αν δεν ανοίξω κλιματιστικό παίζει στο δωμάτιο να έχω 35-40° όταν έχει καύσωνα και είμαι in game.

Όποιος έχει μπει στο δωμάτιο σε τέτοιες φάσεις παθαίνει σοκ. Του 'ρχεται ένα κύμα κουφόβρασης.

 

Σε σχέση με τώρα που είμαι below 20°C, μιλάμε για τουλάχιστον 15 βαθμούς διαφορά, οπότε το καλοκαίρι περιμένω να 80αρίζει για πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παλεύεται το gaming με Ελληνικό καλοκαίρι χωρίς A/C, και να μην παίζεις δηλαδή αν κάτσεις κάνα 2ωρο στην καρέκλα και πας να σηκωθείς, θα πάρεις και την καρέκλα μαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο αρχες σεπτεμβριου να επεσε 2 βαθμους κατω ο μεσος ορος στο pc.Και στο δωματιο εχει σκατοκρυο (11-12 βαθμους).Τι διολο? Στον ηλιο το εχετε το πσ? :D

Το pc μια χαρά είναι στους 12 βαθμούς, εσύ όμως πως υπάρχεις εκεί μέσα; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...