Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θα το λεγα. Με καλύτερες υλοποιήσεις gigabyte g1 , msi gaming 4g και evga ftw δεν ειχαμε ιδιαίτερα θέματα.

κατι τετοιο διαβασα εδω μεσα γι αυτο ρωταω κ σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω...thnx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιο διαβασα εδω μεσα γι αυτο ρωταω κ σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω...thnx

 

Προχώρα άφοβα. Απλά να έχεις υπόψιν σου τις διαστάσεις του κουτιού σου αν επιλέξεις την gigabyte η οποία ειναι κοντά στα 30 εκατοστά ίσως και 31.

VGA Card 325mm/507mm (Without HDD cage) , θα πρέπει να βγάλεις τις θέσεις για HDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να ζωηρεψει και λιγο το topic, καλο κανει. Δεν πειραζει και να ανοιξει καμια μυτη, αρκει καποιος να μου γραψει με επιχειρηματα γιατι καποιος να παει σκασει τοσα χρηματα για την 980 για  gaming στα 1080p και να μην δωσει τα μισα και να παει για την r9 290/970.

 

Επισης γιατι καποιος να παει για αυτη την 960 που θα βγαλουν και να μην παει για την 750ti.. Ειπωθηκε και πιο πανω κατι αναλογο.

Γιατί είναι πιο γρήγορη, και εκεί που η 970 βρισκεται οριακά κάτω από το ομαλό framerate, η 980 σαν πιο γρήγορη καρτα δεν κομπιαζει.

 

Ο

Στο DA:I ακλοκαριστη υπαρχουν περιοχεςπου βγαζει 49fps, ενώ κλοκαρισμενη χτυπάει vsynch.

Αντιστοιχως σε μια περιοχη στο Fade κατεβαίνει στα 45fps κλοκαρισμενη. Η 970 λογικαθα αποδίδει κάτω από 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 γραμμές είναι η υπογραφή μου αν δεν κάνω λάθος;

4 γραμμές είναι η υπογραφή μου αν δεν κάνω λάθος;

 

΄Εχεις δίκιο και συγγνώμη. Στο tablet μου έβγαζε 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι...ακόμη κ το bios κανονικά το βλέπει...απλώς υπάρχει ένα δεύτερο κοφτό μπιπ στην έναρξη...

 

και απ'όσο έψαξα, στα mobo της asus είναι θεμα ανάλυσης της οθόνης...άρα κάτι δε γίνεται σωστά με το dp...

 

επειδή μπήκα πάλι στη διαδικασία ψαξίματος...(επειδή δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω κ όχι πως είναι πρόβλημα)

 

η απάντηση της asus σχετικά με τα mobo της....(όλα)

 

είναι πως η ανάλυση του uefi bios τρέχει max 1280x1024 κ το κοφτό beep είναι πως η ανάλυσή μου 1920χ1080 δεν υποστηρίζεται αυτόματα μέσω dp...ενώ αντίθετα το hdmi προσαρμόζεται.

 

μου πρότειναν να δοκιμάσω με καλώδιο dp to dp...κ όχι minidp to dp (monitor - gpu) και να τους ξαναστείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι πιο γρήγορη, και εκεί που η 970 βρισκεται οριακά κάτω από το ομαλό framerate, η 980 σαν πιο γρήγορη καρτα δεν κομπιαζει.

 

Ο

Στο DA:I ακλοκαριστη υπαρχουν περιοχεςπου βγαζει 49fps, ενώ κλοκαρισμενη χτυπάει vsynch.

Αντιστοιχως σε μια περιοχη στο Fade κατεβαίνει στα 45fps κλοκαρισμενη. Η 970 λογικαθα αποδίδει κάτω από 40.

Στα 42 είναι η 970 με O/C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι πιο γρήγορη, και εκεί που η 970 βρισκεται οριακά κάτω από το ομαλό framerate, η 980 σαν πιο γρήγορη καρτα δεν κομπιαζει.

 

Ο

Στο DA:I ακλοκαριστη υπαρχουν περιοχεςπου βγαζει 49fps, ενώ κλοκαρισμενη χτυπάει vsynch.

Αντιστοιχως σε μια περιοχη στο Fade κατεβαίνει στα 45fps κλοκαρισμενη. Η 970 λογικαθα αποδίδει κάτω από 40.

 

Εκτός αυτού , σε κάποια μαγαζιά στην Ευρώπη  η reference 980 πλέον παίζει στο 500αρικο και γίνεται πλέον πειρασμός  όταν τα δικά μας μπουμπούκια δίνουν ετοιμοπαράδοτες 970  στα 400+.  

Βέβαια εγώ πάλι θα προτιμούσα την ησυχία μιας μιας custom 970 , παρά τον  κουρνιαχτό (φασαρία) της reference 980 παρά τις υψηλότερες επιδόσεις . (η 780 reference ήταν βουβουζέλα)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους,συνεχεια τις τελευταιες μερες τριγυρναει στο μυαλο μου η gtx 960 με τις διαρροες και την επιβεβαιωση των 2gb 128bit και ενω ξεροντας οτι δεν εχουμε επισημα bench πως ανταποκρινεται και πως τα παει σε παιχνιδια σκεφτομαι,υπαρχει καποια καλυτερη η παρομοια καρτα απο μερια nvidia?πχ gtx 760 η κατι τετοιο?οχι οσων αφορα τα bench αλλα οσων αφορα τo memory bus και gb...η αλλαζουν πολλα στο εσωτερικο της καρτας οποτε σιγουρα θα ειναι πιο δυνατη η 960?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αυτού , σε κάποια μαγαζιά στην Ευρώπη  η refrence 980 πλέον παίζει στο 500αρικο και γίνεται πλέον πειρασμός  όταν τα δικά μας μπουμπούκια δίνουν ετοιμοπαράδοτες 970  στα 400+.  

Βέβαια εγώ πάλι θα προτιμούσα την ησυχία μιας μιας custom 970 , παρά τον  κουρνιαχτό (φασαρία) της reference 980 παρά τις υψηλότερες επιδόσεις . (η 780 reference ήταν βουβουζέλα)  

Ειναι και το θεμα της θερμοκρασίας με τις reference. Μην ξεχναμε οτι μενουμε Ελλάντα όπου το καλοκαιρι ιδρώνουν μέχρι κ οι πέτρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αυτού , σε κάποια μαγαζιά στην Ευρώπη  η reference 980 πλέον παίζει στο 500αρικο και γίνεται πλέον πειρασμός  όταν τα δικά μας μπουμπούκια δίνουν ετοιμοπαράδοτες 970  στα 400+.  

Βέβαια εγώ πάλι θα προτιμούσα την ησυχία μιας μιας custom 970 , παρά τον  κουρνιαχτό (φασαρία) της reference 980 παρά τις υψηλότερες επιδόσεις . (η 780 reference ήταν βουβουζέλα)  

500 ευρω με μεταφορικά; Γιατί αυτό έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...