Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω...επειδη τις τελευταιες βδομαδες δεν ασχολιομουν μηπως ξερει κανεις αν διορθωθηκε το προβλημα με τις g1 970 με το displayport και το black screen οταν ανοιγει το pc?επειδη 2 μηνες πλεον το προβλημα παραμενει...και αν δεν βγηκε fix ξερετε αν τελικα φταιει h gigabyte h οι drivers ths nvidia?

Το 344,80 fix το ειχε φτιαξει νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω...επειδη τις τελευταιες βδομαδες δεν ασχολιομουν μηπως ξερει κανεις αν διορθωθηκε το προβλημα με τις g1 970 με το displayport και το black screen οταν ανοιγει το pc?επειδη 2 μηνες πλεον το προβλημα παραμενει...και αν δεν βγηκε fix ξερετε αν τελικα φταιει h gigabyte h οι drivers ths nvidia?

 

με 347.09 drivers και με 970 & 980 της gigabyte, με dp...έχει θέμα μόνο πριν το bios...

 

ακούω το κλασικό μπιπ κ ένα κοφτό αλλά τα βλέπω κανονικά όλα κ στο bios κ στα win 7.

 

αυτό συμβαίνει σε όλα τα mobo που δοκίμασα αλλά όλα ήταν της asus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την palit θα την πάρω από κάπου με 330€. Είναι καλό deal ; εννοείτε πως ΔΕΝ θα την έπαιρνα στα 400€ που την έχουν. Επίσης έχει και την τεχνολογία 0 db σαν της Asus. 

Δηλαδή με μαχαίρι στο λαιμό, zotac ή palit; Για 330€ η palit δεν πατάει, την Zotac (την μικρούλα) ;;

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά για τη προηγούμενες απαντήσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μιλησω με giagabyte μπας και ειναι θεμα καρτων τελικα?

 

εγώ δεν ξέρω...πάντως δεν έχει πρόβλημα. αυτό γίνεται μόνο σε cold boot...σε "200" restart, δεν ακούγεται τίποτα...

 

είναι περίεργο...κ δεν καταλαβαίνω το λόγο...

 

δοκιμάσαμε με άλλα τροφοδοτικά, με άλλες μνήμες, με άλλα mobo και με 2 διαφορετικούς επεξεργαστές αλλά.....τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν ξέρω...πάντως δεν έχει πρόβλημα. αυτό γίνεται μόνο σε cold boot...σε "200" restart, δεν ακούγεται τίποτα...

 

είναι περίεργο...κ δεν καταλαβαίνω το λόγο...

 

δοκιμάσαμε με άλλα τροφοδοτικά, με άλλες μνήμες, με άλλα mobo και με 2 διαφορετικούς επεξεργαστές αλλά.....τζίφος.

αυτο ακριβως εχω...η θεμα καρτας ειναι η drivers...να δω ποτε θα μαθουμε....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως εχω...η θεμα καρτας ειναι η drivers...να δω ποτε θα μαθουμε....

 

πιστεύω της εταιρείας/κάρτας είναι το θέμα, γιατί με hdmi....10000 cold boot + 10000 restart...δεν ακούστηκε κιχ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την palit θα την πάρω από κάπου με 330€. Είναι καλό deal ; εννοείτε πως ΔΕΝ θα την έπαιρνα στα 400€ που την έχουν. Επίσης έχει και την τεχνολογία 0 db σαν της Asus. 

 

Δηλαδή με μαχαίρι στο λαιμό, zotac ή palit; Για 330€ η palit δεν πατάει, την Zotac (την μικρούλα) ;;

 

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά για τη προηγούμενες απαντήσεις!!

Τι να σου πω,γενικα αποφευγω καρτες με 2 χρονια εγγυηση εγω προσωπικα αρα δεν μπορω να πω με σιγουρια για τις παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω της εταιρείας/κάρτας είναι το θέμα, γιατί με hdmi....10000 cold boot + 10000 restart...δεν ακούστηκε κιχ !!!!

οντως μονο DP εχω θεμα αλλσ μονο DP μπορω να εχω...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την palit θα την πάρω από κάπου με 330€. Είναι καλό deal ; εννοείτε πως ΔΕΝ θα την έπαιρνα στα 400€ που την έχουν. Επίσης έχει και την τεχνολογία 0 db σαν της Asus. 

 

Δηλαδή με μαχαίρι στο λαιμό, zotac ή palit; Για 330€ η palit δεν πατάει, την Zotac (την μικρούλα) ;;

 

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά για τη προηγούμενες απαντήσεις!!

 

Και η παλιτ μικρουλα ειναι.Δες βιντεο.Μια πλαστικη βλακεια εχει απο πανω για να ειναι ισια με το κουλερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω...επειδη τις τελευταιες βδομαδες δεν ασχολιομουν μηπως ξερει κανεις αν διορθωθηκε το προβλημα με τις g1 970 με το displayport και το black screen οταν ανοιγει το pc?επειδη 2 μηνες πλεον το προβλημα παραμενει...και αν δεν βγηκε fix ξερετε αν τελικα φταιει h gigabyte h οι drivers ths nvidia?

 

 

στο logo των windows...πρεπει να κανω 1-2 επανακινησεις μεχρι να ανοιξει

 

 

αυτο ακριβως εχω...η θεμα καρτας ειναι η drivers...να δω ποτε θα μαθουμε....

 

 

οντως μονο DP εχω θεμα αλλσ μονο DP μπορω να εχω...

 

 

u r killing me ομως (ελεγα να πεταχτω να την παρω αυριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι ελαττωματικές οι κάρτες σας παιδιά. Εγώ θα τις έδινα πίσω. Δεν γίνεται όλες να έχουν πρόβλημα τέτοιο.Είναι πολύ χοντρό.

 

Μοντέλο από αμερική 2χ 980 κ 1χ 970...και 3χ 970 από msystems...

 

οι αμερικάνικες είναι οι πρώτες παρτίδες (october '14)...κ να δεχτώ οτι είναι faulty αλλά οι ελληνικές που αγοράστηκαν αρχές & τέλη δεκέμβρη, τα ίδια ;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...