Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή βλέπω μεγάλη ανυπομονησία για την 960-960ti, Καλά θα ήταν να βγουν πρώτα με το καλό, και μάλιστα σε αρκετές εκδόσεις από διάφορες εταιρίες. ( msi, asus κτλπ )

να δούμε μετά να μην βγάζουν πρόβλημα σε κάποια υλοποίηση ( ιδικά η 960ti που θα έχει φάει ένεση από άλογο) όπως οι 280Χ και κάποιες 970 που έβγαζαν θόρυβο σε κάποιο κύκλωμα.

 

Και από άποψη τιμής δεν κρατάω μεγάλο καλάθι, διότι στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας θα είναι στάνταρ ποιο πάνω η τιμή από ότι πρέπει, αν και δεν θα ήταν ορθό κάτι τέτοιο με τόση μεγάλη τρύπα που υπάρχει σε αυτήν την κατηγορία όταν ο ανταγωνισμός παίζει με 265, 270, 270Χ, 280, 285, 280x !

 

αν κάποιος καίγεται για μία 960 και έχει κάνει κάποιο κομπόδεμα γύρο στα 250€ Για να την αποκτήσει καλό θα ήταν να συνεχίσει να βάζει και άλλα μέσα σε αυτό γιατί μέχρι να ξέρουμε τη παίζει με μην 960 μπορεί έχει μαζέψει € για μια 970 !

 

περισσότερο καίγομαι. να δω τις 950 - 940 που θα δώσουν πνοή σε παλιά μηχανήματα παρά για την 960 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Τι εννοεις οταν εισαι σε budget???Η R9 280x ξεκιναει απο 235 με 240ευρω και η R9 290 απο 270..Αν εισαι σε Budget κοιτας σε used,αλλιως κανεις την μικρη υπερβαση και πας στην καλυτερη δυνατη επιλογη.

 

Είμαι λίγο περίεργος και αποφεύγω τα μεταχειρισμένα χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον :D  . Επίσης όταν λέω budget τουλάχιστον εγώ έχω στο νου μου ότι θα δώσω π.χ. 250 ευρώ και τίποτα παραπάνω (εκτός αν υπάρχει κάτι στα 260 που αξίζει άντε το δίνω το 10ευρο  :P ) .Έχω 4 χρόνια με την 6670 και πριν από αυτή ήμουν με μία 9600gt  άρα δεν είμαι και τόσο enthusiast από τι βλέπεις  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.

 

Όταν η πάνω κάρτα φτάσει γύρω στους 70 βαθμούς μειώνει τη συχνότητα κατα 13mhz και τη τάση κατα 0.012mv πάνω κ 0.025mv στη κάτω.

όλες η G1 είναι έτσι δύστυχως.....

 

Δεν μπορώ να κρατήσω τη θερμοκρασία κάτω από 70 βαθμούς με τίποτα,ούτε με τον ανεμιστήρα στο 100%.Τι κάνω τώρα?

 

 

Ψάχνοντας λίγο το bios δεν βλέπω κάμια τέτοια ρύθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.

 

Όταν η πάνω κάρτα φτάσει γύρω στους 70 βαθμούς μειώνει τη συχνότητα κατα 13mhz και τη τάση κατα 0.012mv πάνω κ 0.025mv στη κάτω.

όλες η G1 είναι έτσι δύστυχως.....

 

Δεν μπορώ να κρατήσω τη θερμοκρασία κάτω από 70 βαθμούς με τίποτα,ούτε με τον ανεμιστήρα στο 100%.Τι κάνω τώρα?

 

 

Ψάχνοντας λίγο το bios δεν βλέπω κάμια τέτοια ρύθμιση...

Τον ηπιαμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sli 

οταν παίζω μόνο με μια δεν έχει θέμα

Νομιζω αν ανεβασεις το power limit ανεβαινει και ο temp threshold.Παντως αν ειναι μονο 13mhz το downclocking δεν βλεπω καποιο τρομερο προβλημα.Εκτος αν εννουσες κατι αλλο.

 

Παντως αν εχει πλαινο ανεμηστηρακι το κουτι σου βαλτο να τραβαει αερα προς τα εξω.Επισης βαλε απο κατω να σπρωχνει προς τα πανω και απο πανω να τραβαει.Γενικως να εχει καλο εξαερισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω δοκιμάσει ήδη και πάλι πέφτει όμως

πέφτει μόνο 13mhz αλλά πέφτει και η τάση λίγο με απότελεσμα να είναι unstable το οc

 

 

μπορεί να τις περάσω με ένα mx4 άυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω δοκιμάσει ήδη και πάλι πέφτει όμως

πέφτει μόνο 13mhz αλλά πέφτει και η τάση λίγο με απότελεσμα να είναι unstable το οc

 

 

μπορεί να τις περάσω με ένα mx4 άυριο.

Το στοκ o.c. η το δικο σου? Γιατι αν εχεις κανει εσυ o.c. και ανεβαινει η θερμοκρασια και πεφτουν τα ρολογια σημαινει οτι ειναι ηδη unstable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεφτει στο factory o/c εχεις θεμα με θερμοκρασιες.. Εμενα ποτε δεν εχει θροτλαρει με 2 G1 οχι σε στοκ αλλα και κατω απο ~1460 σε πυρηνα πουθενα σε κανενα παιχνιδι.. Και το κουτι μου παροτι μεγαλο ειναι πραγματικα φισκα μεσα με πολυ μετριο airflow.. Και εχω και PCI καρτα ηχου ενδιαμεσα τους για να καταλαβεις..

Προσπαθησε να φτιαξεις λιγο τις θερμοκρασιες σου δεν εξηγειται αλλιως. Η μια θα ειναι οντως 8-10 βαθμους επανω απο την αλλη γιατι φυσαει πανω της, λογικο ειναι. Το αλογο της υποθεσης ειναι να εχεις θεμα με factory o/c ρολογια ομως και να ανεβαινεις στους 70 τοσο ευκολα στη μια χωρις heavy o/cing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65-67 βαθμους μου φτανει τωρα με τα κρυα,το καλοκαιρι ομως τι θα γινει?

Χωρίς καμία πρόθεση τρολαρισματος

www.e-shop.gr/aeg-anemistiras-dapedoy-vl-5606-p-HAP.000206

 

Ένα φιλαράκι μου έκανε κάτι τέτοιο και όλα οκ το καλοκαίρι. Αλλά μόνο εν ώρα παιχνιδιού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...