Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια 280χ πλεον η R9 290 αξιζει,γιαυτο και ειμαι περιεργος να δω τελικα η 960 τι θα λεει απο τιμη και επιδοσεις γιατι η τιμη της R9 290 εχει πεσει παρα πολυ.

 Ναι ισχύει έχει πέσει πολύ η τιμή της 290 αλλά όταν είσαι σε budget :P . Δεν ξέρω τι θα παιχτεί με την 960......θα γελάσω  αν αύριο βγει η  AMD και  ανακοινώσει τίποτα.....Καλή χρονιά σε όλους  !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι ισχύει έχει πέσει πολύ η τιμή της 290 αλλά όταν είσαι σε budget :P . Δεν ξέρω τι θα παιχτεί με την 960......θα γελάσω  αν αύριο βγει η  AMD και  ανακοινώσει τίποτα.....Καλή χρονιά σε όλους  !!!

 

Τι εννοεις οταν εισαι σε budget???Η R9 280x ξεκιναει απο 235 με 240ευρω και η R9 290 απο 270..Αν εισαι σε Budget κοιτας σε used,αλλιως κανεις την μικρη υπερβαση και πας στην καλυτερη δυνατη επιλογη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι εννοεις οταν εισαι σε budget???Η R9 280x ξεκιναει απο 235 με 240ευρω και η R9 290 απο 270..Αν εισαι σε Budget κοιτας σε used,αλλιως κανεις την μικρη υπερβαση και πας στην καλυτερη δυνατη επιλογη.

 

Δεν θα ειχε λογικη κιολας να εχει 350 ευρω η 290 με 10-15% χειροτερες επιδοσεις απο την 970.Μετα απο χρονια η τιμες κυμαινωνται σωστα.Μεχρι το επομενο μπαχαλο δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια που ειδατε οτι η 970 ειναι 15% γρηγοροτερη απο 290?εγω σε benchmarks εχω δει σε γενικες γραμμες οτι παει 980>290χ>290-970.Μαλιστα μια oc 290 ειναι ισαξια σε επιδοσεις μιας 290χ.Αυτα εχω δει εγω τουλαχιστον.Καλη χρονια σε ολους με υγεια παιδια πανω απο ολα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/10.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/18.html

 

βασικα να μην κανω μεγαλο ποστ,τα εχει απο κατω σε καρτελες.Ολα αυτα ενω η amd εχει omega drivers εκει εξω και εμεις εδω ακομα (οχι ολοι) φωναζουμε επειδη οι drivers προς το παρων ειναι για πεταμα.Λογικα αν θελει να πουλησει η nvidia η 960 θα τους φτιαξουν.Η πραγματικοτητα ομως ειναι οτι η 970 εχει αρκετα ψηλοτερο minimum αποτι η 290x κατι το οποιο δεν καταγραφεται στα benchmarks ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση μιας 960ti για τι τιμή μιλάμε?

 

Καλή χρονιά και για άλλη μια φορά θα κάνεις τον κόπο να περιμένεις τις επίσημες ανακοινώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6eiyr5.jpg

 

αν έχεις πάρε δώσε με το eshop αυτά έχεις.:P  πρωτοχρονιάτικα χωρίς κουτί με άφησαν. 

 

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και δύναμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6eiyr5.jpg

 

αν έχεις πάρε δώσε με το eshop αυτά έχεις. :P  πρωτοχρονιάτικα χωρίς κουτί με άφησαν. 

 

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και δύναμη :)

 

Καλή χρονιά και σε εσένα. Εξαρτάται τι παραγγέλνεις από το e-shop. Aν είναι καμιά καφετιέρα ή ποδαροξεβρωμίστρα προσφορά του Crazy Sundays έρχεται άμεσα. Οτιδήποτε άλλο δεν υπάρχει σε stock και ας ισχυρίζονται ότι είναι έχει ταχύτητα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Phanteks κουτί έκανα παραγγελία από τις 27/12. Στο site αναφέρουν άμεσα διαθέσιμο για online παραγγελία(1-2 εργάσιμες) Τετάρτη απόγευμα ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι Σαββάτο θα το παραλάβω. Υπομονή και sorry για το off topic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Phanteks κουτί έκανα παραγγελία από τις 27/12. Στο site αναφέρουν άμεσα διαθέσιμο για online παραγγελία(1-2 εργάσιμες) Τετάρτη απόγευμα ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι Σαββάτο θα το παραλάβω. Υπομονή και sorry για το off topic

 

Καλη χρονια και απο εμενα,υγεια και ευτυχια ευχομαι σε ολους.Και εγω περιμενω απο eshop εναν 8320 μια εβδομαδα τωρα,οχι τιποτε αλλο,εχω τοσες μερες που χορτασε σερφαρισμα η 290.Σαββατο μου ειπε οτι θα τον εχω και εγω.Αντε να δουμε.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια που ειδατε οτι η 970 ειναι 15% γρηγοροτερη απο 290?εγω σε benchmarks εχω δει σε γενικες γραμμες οτι παει 980>290χ>290-970.Μαλιστα μια oc 290 ειναι ισαξια σε επιδοσεις μιας 290χ.Αυτα εχω δει εγω τουλαχιστον.Καλη χρονια σε ολους με υγεια παιδια πανω απο ολα!!!

 

 

1   2   4

 

Τα  άνω links παραθέτουν σχετικά πρόσφατες  μετρήσεις  απο κάποια  απαιτητικά games. Νομίζω πως τουλάχιστον out of the box η reference 970 είναι αλλού. Τώρα σίγουρα όλες oι 290 είναι αρκετά αποδοτικές όταν τις κλοκάρεις. Τα πάντα είναι θέμα προτίμησης και φυσικά κόστους.

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...