Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι "σκρουτζομαγαζα" αυτα που ανεφερε ο Fulgore, ειναι μαγαζια πολυ παλια κιολας με φυσικη υποσταση, δεν μπορουμε να τα λεμε σκρουτζομαγαζα επειδη απλα τα βγαζει το σκρουτζ..

Σκρουτζομαγαζο ειναι οπως το καταλαβαινω εγω, αυτο που βγηκε και πουλαει μονο online και βασιζεται συνηθως σε αυτες τις μηχανες αναζητησης καλυτερων τιμων για να πουλησει..

Το ίδιο πράγμα λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Πλαίσιο ΔΕΝ είναι να πας ανενημέρωτος, γιατί 99% θα σε κάνουν να πάρεις κάτι που δεν καλύπτει τις απαιτήσεις σου - εκτός και αν δεν έχεις ιδιαίτερες. Άμα ξέρεις τι θέλεις και μπορείς να ξεπεράσεις το σοκ της τσέπης σου, μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου. Έχω ασχοληθεί και κάτι λίγες φορές με σκρουτζομάγαζα και έχω πληροφορηθεί και από γνωστούς - δεν τα είπα τυχαία στο προηγούμενο post...

Και για να μη φανώ και προμότορας, και από το e-shop.gr έχω μείνει ευχαριστημένος...

 

αμα μιλάμε για κάρτες όπως 960, 970, 980 κ παλαιότερα τις αναλογες της σειράς 7...

 

και μιλάμε για μη ενημερωμένους καταναλωτές...κάτι δεν πάει καλά...

 

δλδ σίγουρα δεν πάει καλά...αλλά αυτά τα πρόβατα ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να ψωνίζουν απ'το πλαίσιο κ το κάθε πλαίσιο....

 

και μια χαρά ειναι τα σκρουτζομάγαζα...πλέον το 90%, αρκεί να ξέρεις τι θες, πως το θες κλπ...

 

βέβαια μπορείς να μικρύνεις το ποσοστό "ατυχίας" στο 40%, διαλέγοντας σκρουτζομάγαζο με φυσική έδρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι "σκρουτζομαγαζα" αυτα που ανεφερε ο Fulgore, ειναι μαγαζια πολυ παλια κιολας με φυσικη υποσταση, δεν μπορουμε να τα λεμε σκρουτζομαγαζα επειδη απλα τα βγαζει το σκρουτζ..

Σκρουτζομαγαζο ειναι οπως το καταλαβαινω εγω, αυτο που βγηκε και πουλαει μονο online και βασιζεται συνηθως σε αυτες τις μηχανες αναζητησης καλυτερων τιμων για να πουλησει..

Γιαυτο ακριβως ανεφερα τετοια παραδειγματα γιατι οι περισσοτεροι που αγοραζουν απο μεγαλες αλυσιδες νομιζουν οτι ολα τα αλλα καταστηματα μεσω skroutz δεν εχουν καν φυσικο καταστημα.

 

Παντως στα περι 960 το σιγουρο ειναι οτι το Πλαισιο για αυτους που θα βιαστουν να την παρουν θα βαλει λογικα καπελο της ταξης των 30-50ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα μιλάμε για κάρτες όπως 960, 970, 980 κ παλαιότερα τις αναλογες της σειράς 7...

 

και μιλάμε για μη ενημερωμένους καταναλωτές...κάτι δεν πάει καλά...

 

δλδ σίγουρα δεν πάει καλά...αλλά αυτά τα πρόβατα ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να ψωνίζουν απ'το πλαίσιο κ το κάθε πλαίσιο....

 

και μια χαρά ειναι τα σκρουτζομάγαζα...πλέον το 90%, αρκεί να ξέρεις τι θες, πως το θες κλπ...

 

βέβαια μπορείς να μικρύνεις το ποσοστό "ατυχίας" στο 40%, διαλέγοντας σκρουτζομάγαζο με φυσική έδρα...

Μη με κάνεις να αναφερθώ ονομαστικά σε τέτοια "μαγαζιά", μέρες που είναι...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αν ειναι κανας πιστιρικος που δεν εχει κανει ουτε βολτα εστω και απο Στουρναρη  ποτε,να δει τι παιζει (let alone να την εχει ζησει απο late 80s-early 90s) τοτε ναι συμφωνω.. Γενικα παντως προτιμω να πληρωσω καμια φορα και κανα 20αρικο παραπανω εγω για καλυτερο after sales service, αν ειναι να εχω βλασφημησει την ωρα και την στιγμη που επαθα κατι και περιμενω 50 χρονια απο το online να κανει δουλεια ή να βρω την ακρη μονος μου..

Δεν μιλαμε φυσικα για αλητειες τυπου Πλαισιου αλλα γιου γκετ δε ποιντ..


Το ίδιο πράγμα λέμε...

 

Ναι το ξερω για αυτο το τονισα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με κάνεις να αναφερθώ ονομαστικά σε τέτοια "μαγαζιά", μέρες που είναι... :P

 

δώσε, για να αποφεύγουμε κι αν απαγορεύεται στείλε μου πμ...σπάνια ψωνίζω από ελλάδα αλλά να ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λέει κάτι που είναι 128bit !

Ούτε που θα έχει 2gb ram.

οι ειδικοί αλγόριθμοι δεδομένων που χρησιμοποιούνται για την επεξεργασία και την μεταφορά δεδομένων από gpu to vram Και το αντίστροφο στην σειρά 9 είναι πολύ έξυπνοι!

 

παντός αν δούμε μια 960 κοντά σε επιδόσεις μιας 770 άντε και κανένα 10% ποιο πάνω θα είναι και γαμο τα μοντέλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε και κανα δυο στο unboxing :D

 

2hwld1g.jpg

2v0eakl.jpg

i78sd1.jpg

1zvd45z.jpg

2zyk8s3.jpg

 

sorry αν είναι μεγάλες οι φωτογραφίες. τα κανονικά αποκαλυπτήρια όταν θα είμαι σπίτι

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...