Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χρονια πολλα σε ολους!

τον αλλο μηνα ερχεται ο αδερφος μου απο αγγλια και σκεφτομαι να του πω να μου φερει αυτη την καρτα:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00NPRH4B8/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1BK3ZD1SCVAK5BRTVRP4&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294

 

την εχει κανεις?πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα της για 970.καμια αλλη υλοποιηση σε αυτα τα λεφτα περιπου εχετε να προτεινετε?για amazon μιλαμε παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θα βάλεις αυτό λοιπόν:

 

NV316MH_184.rar

 

Ευχαριστώ. Ετσι και αλλιώς πρέπει να περάσω και τους νέους drivers. Οπότε μπαίνω safe mode , κάνω απεγκατάσταση driver , περνάω firmware , επανεκκίνηση και τέλος εγκαθιστώ νέους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.218V είναι το default της G1 και πάει έως 1.243V, αν το αυξήσεις μόνος σου όμως.

1.2250 στοκ χωρις να το πειραξω.Μηπως ειναι θεμα bios? Επειδη εχω διαφορετικο (ειναι η revision 1.1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα σε ολους!

τον αλλο μηνα ερχεται ο αδερφος μου απο αγγλια και σκεφτομαι να του πω να μου φερει αυτη την καρτα:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00NPRH4B8/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1BK3ZD1SCVAK5BRTVRP4&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294

 

την εχει κανεις?πιστευω ειναι πολυ καλα τα χρηματα της για 970.καμια αλλη υλοποιηση σε αυτα τα λεφτα περιπου εχετε να προτεινετε?για amazon μιλαμε παντα

Εγω θα ελεγα να κοιταξεις καλυτερα σε Msi/gigabyte g1 σαν υλοποιησεις.Ειναι ισως οι καλυτερες υλοποιησεις και εχουν 3 χρονια σε αντιθεση με τα 2 της Palit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.2250 στοκ χωρις να το πειραξω.Μηπως ειναι θεμα bios? Επειδη εχω διαφορετικο (ειναι η revision 1.1)

 

Δεν υπάρχει θέμα. Απλά μάλλον έχεις χαμηλό asic πιθανότατα κάτω απο 65% , εξού και το τσιμπημένο default volt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να κοιταξεις καλυτερα σε Msi/gigabyte g1 σαν υλοποιησεις.Ειναι ισως οι καλυτερες υλοποιησεις και εχουν 3 χρονια σε αντιθεση με τα 2 της Palit.

υποθετω πως οι υλοποιησεις απο αυτες τις εταιρειεσ θα ειναι εξαιρετικες αλλα εχουν μια διαφορα της ταξης των 50 λιρων κατι παραπανω δλδ απο 70 ευρω οποτε δεν νομιζω να αξιζει τοσο πολυ αυτο το κοστος (τουλαχιστον για μενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παει μεχρι 4.3 αλλα πρέπει να πειράξεις ρέυματα κ δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασία..οπότε δεν έκανα άδικα αγγελία για την 7970 απλά αυτό ήτανε το κολλημά μου μήπως τραβάει μπουκάλι με την συγκεκριμένη μητρική και επεξεργαστή.Πες μου κάτι άλλο επειδή βλέπω οτι έχεις την 970 που θέλω να πάρω τα παίζεις όλα στο φουλ άνετα η τρώει σκαλώματα??

καμία μονή gpu δεν παίζει τα "πάντα " χωρίς σκαλωματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...