Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Metaksas

απο oc πως τα παει τελικα η FTW?(μνημες και πυρηνα)

 

και μπαη δε γουεη το εσοπ κατεβασε την g1 στα 393(να μη τους πεσει κανας κωλος με τετοια εκπτωση :) )

Και παλι ομως κωδικο για παιχνιδι δινει μονο στις Asus καρτες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Metaksas

απο oc πως τα παει τελικα η FTW?(μνημες και πυρηνα)

 

και μπαη δε γουεη το εσοπ κατεβασε την g1 στα 393(να μη τους πεσει κανας κωλος με τετοια εκπτωση :) )

εδω ειναι ενα bench και λιγο παιξιμο με το oc στα 1500 ειναι πολυ σταθερη παντως και ουτε throttling εχω δει ως τωρα

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-704?do=findComment&comment=53639441

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω ότι θα κάνει η 960 από skroutz 200-230€ και από E-SHOP 250-270 άντε και κάνα 280€.

 

 

Fulgore: ναι πιστεύω ότι με την 960 ο G3258 θα ρίχνει σε στιγμές lag...-_- άλλα άμα τον ανεβάσω λίγο θα στρώσει , άμα περιμένουμε όμως μέχρι τα άλλα Χριστούγεννα θα τσιμπήσω εκεί κάναν i5 και τελείωσε το θέμα η το καλοκαιράκι να τον τσιμπήσω , όποτε βόλεψη.

όχι όχι ... καλύτερα τα άλλα χριστούγεννα για να μην τον πάρουμε και έχει κάνα θέμα με θερμοκρασίες και μετά τρέχουμε σε ψύκτρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να μιλησω εδω περι επεξεργαστων καθως ειναι μονο για καρτες γραφικων. Παντως βλεπω την 960 να εχει τιμες 760 οταν βγηκε.Αλλα καλυτερα να κανουμε υπομονη μεχρι και την επισημη ανακοινωση γιατι ολα αυτα με τις φημες απο εδω και απο εκει δεν μου αρεσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειδα η evga ανακοινωσε 2 νεα μοντελα oc βελτιωμενα στα προαναφερθεντα προβληματα, ενα ssc και ένα FTW+. Ελπίζω να μπορεσω να κάνω αίτηση για το step up πρόγραμμα και να δώσω την παλιά για την FTW+ ..http://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=2270986&fp=1 αλλά απο την αλλη δεν ξέρω αν θα αξίζει η ταλαιπωρία για λίγο oc ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειδα η evga ανακοινωσε 2 νεα μοντελα oc βελτιωμενα στα προαναφερθεντα προβληματα, ενα ssc και ένα FTW+. Ελπίζω να μπορεσω να κάνω αίτηση για το step up πρόγραμμα και να δώσω την παλιά για την FTW+ ..http://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=2270986&fp=1 αλλά απο την αλλη δεν ξέρω αν θα αξίζει η ταλαιπωρία για λίγο oc ακόμα...

Αποτι θυμαμαι το step up ειναι μονο για αμερικη? Δεν ειμαι και σιγουρος ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μ' αυτά που βλέπω για την ώρα, κλαίω τα λεφτά που έδωσα για την 970..Χίλιες φορές να 'παιρνα μια 960 με 2 κατοστάρικα περίπου..Console ports everywhere.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μ' αυτά που βλέπω για την ώρα, κλαίω τα λεφτά που έδωσα για την 970..Χίλιες φορές να 'παιρνα μια 960 με 2 κατοστάρικα περίπου..Console ports everywhere.

Μην βιαζεσαι με τις τιμες...Αλλωστε το γνωριζες καιρο τωρα τι κατασταση επικρατει στο Pc gaming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τα 'χα σκάσει για 980 τώρα ; Θα 'κανα μαύρα Χριστούγεννα :P Απαπα, τέλος από μένα, η τελευταία performance κάρτα.Να βγαίνει η nUbisoft, να σου δίνει downgraded προϊόν και να τσιμπάς και στις επιδόσεις και να περιμένεις ένα κάρο patches σαν τον μακάκα μπας και απολαύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα την περιοδο που βγαινουν οι κονσολες και για ενα διαστημα 1-2 χρονων παρατηρειται αυτη η κατασταση. Ναι ειναι περισσοτερο σοβαρη η κατασταση αυτη την φορα, γιατι το gaming απλα εχει ανεβει οικονομικα επιπεδο, και γιατι οι κονσολες ειναι πιο κοντα αρχιτεκτονικα στα PC απο ποτε. Αλλα και παλιοτερα παντα οι PC users αυτα τα 1-2 χρονια ενιωθαν οι αδικημενοι και παραμελημενοι της υποθεσης, λογω του ντορου γυρω απο τα νεα μηχανακια, και τις προσπαθειες των Sony/MS να στηριξουν με καθε μεσο αυτες μεχρι να μπουν σε μια ροτα πωλησεων.

Θα δουμε καλυτερα παιχνιδια σιγουρα στο μελλον και πιο εξελιγμενα απο αποψη τεχνολογικη, το ζητημα ειναι να μην εχουμε κακοτοπιες τυπου Ubisoft. Οι ανθρωποι απλα ειναι ασοβαροι, δεν εχει να κανει με port και βλακειες εχει να κανει με το οτι σε ολες τις πλατφορμες τον τελευταιο καιρο συμπεριφερονται σαν μια εταιρεια της γειτονιας χωρις καμια απολυτως σοβαροτητα και επαγελματισμο. Μεχρι και στα κινητα ενα AC που εβγαλαν διαβαζα οτι κρασαρε και χρειαζοταν patch για να παιξει λολ..

Anyway γιατι αρκετα ασχοληθηκα με αυτους και δεν ειναι μονο αυτοι devs, ειμαι σιγουρος οτι σε κανα χρονο παλι θα αρχισουμε να βλεπουμε παλι τι σημαινει PC gaming. Κατι που εξελισσεται σε ετησια βαση με κατι που εξελισσεται σε 5-6χρονη, καταδικαζει το δευτερο να παιξει τον ρολο του κομπαρσου αργα ή γρηγορα, σε επιπεδο γραφικων.

Τωρα αν καποιος θεωρει οτι η επενδυση του δεν ηταν σωστη, αυτο ειναι αλλο θεμα. Λογοι ομως παντα υπαρχουν να ασχοληθει καποιος και να θελει καλυτερη καρτα γραφικων. Ειναι οι ιδιοι λογοι που επιλεγουμε να παιζουμε στα PC τοσα χρονια, αντι στις κονσολες κυριως ή αποκλειστικα. Απο μια μεγαλυτερη αναλυση,μεχρι καλυτερο framerate,μεχρι περισσοτερα και καλυτερης ποιοτητας φιλτρα και υφες, μεχρι features που απλα δεν μπορει να σηκωσει η αναλογη εκδοση στις κονσολες.

Καλες γιορτες σε ολους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγει το Witcher 3 να 'ναι φοβερό και να πω οκ, βγήκε έστω και ένας δυνατός τίτλος.Επίσης, καλές γιορτές να 'χουμε και του χρόνου με υγεία.Τα features που λες daydreamer, τις περισσότερες φορές προσφέρουν τσουτσουνοδιαφορές και δεν έχουν ουσιαστική διαφορά.Η ανάλυση η παραπάνω ναι, το μεγαλύτερο frame-rate ναι, τα υψηλότερης ανάλυσης textures ναι(Αν και πλέον δεν ισχύει, θες 4GB Vram για να δεις τα ίδια με του Ps4) αλλά το stuttering stuttering έτσι.Λίγοι τίτλοι αποδίδουν όπως πρέπει και αυτοί συνήθως οπτικά δεν λένε πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...