Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικα θα παιζει μπαλα σε τιμες 760 αρα και εγω πονταρω στα 240 με 250ευρω Ελλαδα.Αλλωστε και η 970 υποτιθεται οτι θα ηταν αρκετα φθηνοτερη αλλα οι τιμες αλλαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη πήρα τελικά  :-D  :-D  :-D

 

Πήρα μια τρομάρα στην αρχή αλλά από ότι φαίνεται λειτουργούνε κανονικά προς το παρόν....

Ο κωδικός για τα δωρεάν παιχνίδια που είναι όμως? Στο μαγάζι μου είπαν ότι έχει αλλά δεν τους βρίσκω πουθενά.

 

 

 

π.σΘα βγάλω και καμια φοτο με το κινητό μετά

ή ειναι μεσα στο κουτι της καρτας με την μορφη ξυστο ή σου στελνει το καταστημα τον κωδικο σε Email.

 

παιδιά ξέρουμε πότε π.χ. θα βγουν η νέες GTX 960 και πόσο θα κοστίζουν γιατί λέω να στερηθώ για λίγο από κάρτα και μετά να πάρω μια ,

επίσης σε G3258 λέτε να παίζει κανονικά η θα ρίχνει bottleneck?

Παντως  ο επεξεργαστης που εχεις δεν ειναι και οτι καλυτερο.Καλος και χρυσος στα χρηματα του αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ισως ναι να εχεις Bottleneck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω απο 220~ και πανω η 960..  απορια λετε να γινει μακελιο με τις πρωτες διαθεσεις της 960 π.χ οπως εγινε με την 970 και να κυνηγαμε με το δυκανο το μοντελο που θελουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω απο 220~ και πανω η 960..  απορια λετε να γινει μακελιο με τις πρωτες διαθεσεις της 960 π.χ οπως εγινε με την 970 και να κυνηγαμε με το δυκανο το μοντελο που θελουμε??

 

όπως θα είναι τα πράγματα στην ελλάδα όταν κυκλοφορήσει, λογικά το στοκ θα είναι παραπλήσιο με τις 970..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει οντως 4gb Vram και κοστιζε κατω απο 250 τοτε ναι θα γινει οτι εγινε και με τις 970,καθως σιγουρα θα εχει πολυ χαμηλη καταναλωση και καλες για την τιμη επιδοσεις και την βλεπω να πηγαινε σε 270 με 280ευρω αλα 970. Ηδη η R9 290 εχει πεσει στα 270ευρω και την βλεπω να ακουμπαει και τα 250ευρω οσο πλησιαζει η ανακοινωση και βεβαια η κυκλοφορια αργοτερα της 960.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανακοίνωση θα γίνει την τρίτη εβδομάδα του Ιανουαρίου και πρώτη διαθεσιμότητα λογικά μέσα στον Φεβρουάριο. Κάτω από 200 ευρώ χλωμό το βλέπω για την GTX960 και με το επίπεδο επιδόσεων που θα έχει.

Αφου οπως λεει ομορφα παραπανω ο Ailuros η επισημη ανακοινωση θα γινει μεσα προς τελη Ιανουαριου ολα αυτα για την μνημη Ram ειναι απλα υποθεσεις οπως του Game Debate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι game debate ρε παιδια ελεος ακομα να μαθετε ποιοτικα site?? :P Απλα, ασχετα και ξερά νουμερα ξερει να δινει, ειναι ας που το cpu-boss των gpu :P Και μαλλον 4gb θα ειναι η 960...επίσης εχω feeling οτι οι επιδόσεις θα κυμανθουν περίπου +3-4fps απο μια 770.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σίγουρα κωδικούς για δωρέαν παιχνίδια το egate?

Του πήρα τηλέφωνο χτες και μου είπαν ότι θα μου στείλουν τους κωδικούς αλλά τελικά δεν τους στείλανε.

Θα ξαναπάρω σήμερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι game debate ρε παιδια ελεος ακομα να μαθετε ποιοτικα site?? :P Απλα, ασχετα και ξερά νουμερα ξερει να δινει, ειναι ας που το cpu-boss των gpu :P Και μαλλον 4gb θα ειναι η 960...επίσης εχω feeling οτι οι επιδόσεις θα κυμανθουν περίπου +3-4fps απο μια 770.

 

Εξαρτάται πάντα από το εύρος μνήμης που θα της δώσουν. Θεωρητικά με εφάμιλλους χρονισμούς πυρήνα και μνήμης σε 256μπιτο δίαυλο θα πέσει γύρω στα =/>15% κάτω από την 970. Tόσο θετική δεν θα είναι η έκβαση κατά την γνώμη, αλλά ούτε και τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζεις.

 

 

΄Οσων αφορά για το νηπιαγωγείο που έσβησα παραπάνω, αρκετά με τα παιδιαρίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ετσι Αιλουρε πιστευω οτι θα αξιζει να πανε αρκετα ατομα στην 960. Αρκει παντα να μην την ανεβασουν σε τιμη τα εκπληκτικα μας καταστηματα, που καποιος θα σκεφτει ορθως οτι μπορει να παει και για την 970 με λιγα χρηματα παραπανω.

 

Φανταζεσαι δλδ να δουμε τιποτα 270/290 ευρω? Με 330 παιρνεις 970.. Με 270 παιρνεις r9 290 επισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well,αν οντως μονο μειωσουν τους πυρηνες,στα 1080p θα εχει παρομοιες επιδοσεις με r9 290.Οποτε :)

(παντως τα 360 ευρω που παιρνεις την gigabyte windforce θεωρειται καλη τιμη,αν σκεφτεις οτι τοσο εχει και η 290x)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ετσι Αιλουρε πιστευω οτι θα αξιζει να πανε αρκετα ατομα στην 960. Αρκει παντα να μην την ανεβασουν σε τιμη τα εκπληκτικα μας καταστηματα, που καποιος θα σκεφτει ορθως οτι μπορει να παει και για την 970 με λιγα χρηματα παραπανω.

 

Φανταζεσαι δλδ να δουμε τιποτα 270/290 ευρω? Με 330 παιρνεις 970.. Με 270 παιρνεις r9 290 επισης. 

 

Μάλλον δεν γίνομαι όσο κατανοητός θα ήθελα. Η αλήθεια είναι συνήθως στην μέση από δύο ακραίες απόψεις. Δεν είναι ότι δεν θα έχει καλή σχέση απόδοσης/τιμής μια 960, απλά μην περιμένετε η NV να μην φροντίζει για το καλύτερο συμφέρον της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ πιστευεις οτι οι τιμες θα ειναι αυτες που προανεφερα για την 960? 'Η θα μας κανουν την χαρη να την δουμε στα 200-240?(καπου εκει) Μαρκετινγκ ειναι, καταλαβαινω αυτο που θελεις να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγεί επίσημη ανακοίνωση δεν μπορούμε να πούμε κάτι εμείς.Το μόνο σίγουρο είναι οτι η 960 θα είναι φθηνότερη απο 970 και ακριβότερη απο 750ti.Τώρα το που ακριβώς θα την τιμολογήσουν και αν θα συμφέρει η αγορά της απέναντι στις 280(χ) της amd θα το μάθουμε όταν ανακοινώσει η nvidia τιμές.(και αφού δούμε και τα πρώτα review με τις επιδόσεις της στην πράξη..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...