Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχ μου θυμισες θρυλικές εποχές (T)Rollo στο AT ρε Αιλουρε να εισαι καλα.. Για αλλο λόγο αυτος τοτε (SM 3.0) αλλα πολυ γέλιο. . Smack smack shiny pipes in FC.. xaxax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον θα τις πάρω από το egate γιατί είναι οι πιο φθηνές G1 της αγοράς.

Απλώς ρωτάω τι παίζει με τις εγγυήσεις

 

αν μπορείς, πήγαινε απο κοντά κ πες οτι ενδιαφέρεσαι για 2 κ ζήτησε κάτι καλύτερο στην τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχ αφτη η 960 αργει αργει!! :P


http://gr.pcmag.com/geforce-gtx-960/15208/news/stis-22-ianouariou-e-parousiase-tes-nvidia-geforce 

η κάρτα θα κοστίζει περίπου 200 δολάρια και θα παρουσιαστεί στις 22 Ιανουαρίου

όπως προκύπτει από τις πληροφορίες, το νέο chip θα έχει κωδική ονομασία GM206 και όχι GM204

θα έχει 1280 stream processorsδίαυλο μνήμης 256 bit και 4GB VRAM

 

http://www.gdm.or.jp/voices/2014/1220/97775

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να δεις Mantle και PhysX μαζί αφού το ένα είναι API για AMD μόνο και το άλλο τεχνολογία της NVIDIA..

 

απλα να τα υποστηρίζει ενας τίτλος. και ανάλογα την καρτα που εχει ο καθένας να μπορει να εκμεταλλευτεί τα χαρακτηριστικα της. 

καποτε ειχαμε και τιτλους με επιλογη directX or open gl !!! τωρα εχουμε η το ενα η το αλλο !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχ αφτη η 960 αργει αργει!! :P

http://gr.pcmag.com/geforce-gtx-960/15208/news/stis-22-ianouariou-e-parousiase-tes-nvidia-geforce 

η κάρτα θα κοστίζει περίπου 200 δολάρια και θα παρουσιαστεί στις 22 Ιανουαρίου

όπως προκύπτει από τις πληροφορίες, το νέο chip θα έχει κωδική ονομασία GM206 και όχι GM204

θα έχει 1280 stream processorsδίαυλο μνήμης 256 bit και 4GB VRAM

 

http://www.gdm.or.jp/voices/2014/1220/97775

Απολυτως λογικα τα παραπανω καθως υπαρχει ενα τεραστιο κενο μεταξυ 750ti και 970 που πρεπει να καλυψει η Nvidia,καθως απο τα 150ευρω μεχρι τουλαχιστον τα 300ευρω η Amd ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη απο R9 270 μεχρι R9 290.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως λογικα τα παραπανω καθως υπαρχει ενα τεραστιο κενο μεταξυ 750ti και 970 που πρεπει να καλυψει η Nvidia,καθως απο τα 150ευρω μεχρι τουλαχιστον τα 300ευρω η Amd ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη απο R9 270 μεχρι R9 290.

 

Εικασίες είναι. Δεν σημαίνει ότι ανταποκρίνονται 100% στην πραγματικότητα.

 

Για την απόσταση που λες θα διαφωνήσω:

 

GTX980 = 16 SMMs

GTX970 = 13 SMMs

GTX960 = 10 SMMs

GTX950 = 7 ή 8;

GTX750Ti = 5 SMMs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εικασίες είναι. Δεν σημαίνει ότι ανταποκρίνονται 100% στην πραγματικότητα.

 

Για την απόσταση που λες θα διαφωνήσω:

 

GTX980 = 16 SMMs

GTX970 = 13 SMMs

GTX960 = 10 SMMs

GTX950 = 7 ή 8;

GTX750Ti = 5 SMMs

Για την 950 να πω την αληθεια δεν γνωριζα οτι θα βγει,και τα παραπανω τα αναφερω οπως ειπα κυριως απο πλευρας παιχνιδιων και επιδοσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν εξαιρέσεις τις τιμές για την 980 η αντιστοιχία 16/13/10 είναι απόλυτα λογική. Εμένα οι πληροφορίες μου λένε ότι για την 960 θα χρησιμοποιούσαν 204 και από κει και κάτω (και κυρίως για notebooks) GM206 αλλά δεν επιμένω κιόλας.

 

Επίσης επειδή μάλλον τους πήρε ο ύπνος τους κόκκινους, το τέρας δεν θα εμφανιστεί τόσο σύντομα και παίζει να αρμέξουν ακόμα πιο απαράδεκτα την GM204 αγελάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την 970 msi και ήθελα να ρωτήσω απο ποιό πρόγραμμα μπορώ να έχω πρόσβαση στήν κάρτα μου.Βασικά μου την εγκατέστησαν στο πλαίσιο απο οπου και την πήρα αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόγραμμα στα αρχεία πέρα απο εκείνο της μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η 960 λετε να την περασει την 770 σε επιδωσεις?

Προφανως και θα την περασει.Και μονο που θα εχει 4gb Vram ειναι αρκετο. Δυστηχως πολυ κακη σε γενικες γραμμες η ολη 7-- της Nvidia και κριμα οσοι εδωσαν πολλα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνεις τι ακριβώς;

ξέρω γώ για να βλέπω τις επιδόσεις κτλπ?πρώτη μου κάρτα είναι σε σοβαρό pc,εκτός αν αυτό το πρόγραμμα το κατεβάζεις απλά και τα έχω μπερδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω γώ για να βλέπω τις επιδόσεις κτλπ?πρώτη μου κάρτα είναι σε σοβαρό pc,εκτός αν αυτό το πρόγραμμα το κατεβάζεις απλά και τα έχω μπερδέψει.

Βασικα για τις επιδοσεις μπορεις να δεις κατευθειαν μεσα στα παιχνιδια και να συγκρινεις τα αποτελεσματα σου με αυτα αλλων στο Intenret. Εκτως αν κοιτας για Oc και αρα κατεβαζεις το Msi afterburn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...