Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να βγει μεγάλος Maxwell πριν το Πάσχα? 

 

Βαρέθηκα να περιμένω....

Να τον κάνεις τι τον μεγάλο ''μπαμπά'', να παίξεις τα console ports με περισσότερα frames ; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να τον κάνεις τι τον μεγάλο ''μπαμπά'', να παίξεις τα console ports με περισσότερα frames ; :P

Ελα ντε..Τωρα παιζω shadow of mordor ολα ultra και ειναι σαν να παιζω ps4...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε..Τωρα παιζω shadow of mordor ολα ultra και ειναι σαν να παιζω ps4...

Εχει αρκετη διαφορα.Στα textures ειναι μερα με νυχτα.Την πιο μεγαλη διαφορα την ειδα στο far cry 4.Τα features της nvidia ειναι τρομερα (μου θυμισε εποχες far cry 2 με την 9800 gtx :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το far cry 4 δινει πονο στο τομεα των γραφικων αλλα στο shadow αυτο που με χαλαει πολυ ειναι οτι παρατηρω πολλα jaggies σαν να παιζω με 0 antialiazing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αρκετη διαφορα.Στα textures ειναι μερα με νυχτα.Την πιο μεγαλη διαφορα την ειδα στο far cry 4.Τα features της nvidia ειναι τρομερα (μου θυμισε εποχες far cry 2 με την 9800 gtx :D)

 

Kάτσε να χρειαστεί να ανεβάσουν στις κονσόλες άλλους παράγοντες και θα σου πω εγώ αν οι δημιουργοί θα είναι τόσο "γενναιόδωροι" με τις υφές και τις μνήμες. Προς το παρών κάνανε οι μύγες πώλο (βρήκαμε 8 γίγα και αντί να χέσουμε ξεπωλιαστήκαμε...), αλλά θα έρθει η ώρα που θα σφίξουν και αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην τραβαει? Ειδικα με τετοιο o.c.

Και παει μεχρι 4.3 αλλα πρέπει να πειράξεις ρέυματα κ δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασία..οπότε δεν έκανα άδικα αγγελία για την 7970 απλά αυτό ήτανε το κολλημά μου μήπως τραβάει μπουκάλι με την συγκεκριμένη μητρική και επεξεργαστή.Πες μου κάτι άλλο επειδή βλέπω οτι έχεις την 970 που θέλω να πάρω τα παίζεις όλα στο φουλ άνετα η τρώει σκαλώματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν καρτα ναι.Σαν drivers θελουν δουλεια ακομα.Τι εννοω? Far cry 4 Ολα ultra + nvidia settings χωρις aa εχω απο 30 εως 80 fps.Με txaa2 εχω απο 40 εως 60....Αλλα η καρτα τερας.Τωρα να χρειαστει να κατεβασεις κανα ρυθμιση για να εχεις πιο πολλα fps το βρισκω και λογικο.Αλλιως δεν θα υπηρχαν sli - cf και της παναγιας τα ματια.Και σαν κατασκευη η καρτα απιστευτη.Δεν το μετανιωσα στιγμη που δεν πηρα την asus.(αν και ηταν κυριως επειδη το παιδι που τις πουλουσε ειπε θα επρεπε να περιμενω κανα βδομαδα για την asus :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν καρτα ναι.Σαν drivers θελουν δουλεια ακομα.Τι εννοω? Far cry 4 Ολα ultra + nvidia settings χωρις aa εχω απο 30 εως 80 fps.Με txaa2 εχω απο 40 εως 60....Αλλα η καρτα τερας.Τωρα να χρειαστει να κατεβασεις κανα ρυθμιση για να εχεις πιο πολλα fps το βρισκω και λογικο.Αλλιως δεν θα υπηρχαν sli - cf και της παναγιας τα ματια.Και σαν κατασκευη η καρτα απιστευτη.Δεν το μετανιωσα στιγμη που δεν πηρα την asus.(αν και ηταν κυριως επειδη το παιδι που τις πουλουσε ειπε θα επρεπε να περιμενω κανα βδομαδα για την asus :P)

 

Παίδες δεν είναι ντροπή να κατεβάσεις ρυθμίσεις σε ένα παιχνίδι. Ξέρω ότι δεν το εννοείς έτσι αλλά συχνά έχω την αίσθηση ότι πολλοί το θεωρούν απαραίτητο να είναι όλα στο τέρμα από άποψη ρυθμίσεων άσχετο αν κάποιες ρυθμίσεις έχουν ή δεν έχουν κάποια λογική χρησιμότητα. Εγώ πάντα μπαίνω στις ρυθμίσεις και αρχίζω να σκαλίζω....αυτό τι κάνει μάλιστα δίνει Χ εφέ, μπαίνω το βλέπω μου κάνει; 'Οχι; Απενεργοποίηση και πάμε στο επόμενο.

 

Ειδικά εκείνες τις περιπτώσεις που ένα εφέ όσο ωραίο κι αν είναι ξαφνικά ρίχνει τις επιδόσεις στο 1/4. Θα το δω, θα το θαυμάσω αλλά θα προτιμήσω να παίξω το παιχνίδι με 80 fps π.χ. μέσο όρο παρά με 20. Αφού κάνετε έξυπνες αγορές στις κάρτες γραφικών κάντε και έξυπνες επιλογές στα παιχνίδια σας. To gameplay ΔΕΝ γίνεται καλύτερο αν η Χ τσουτσουνο-υφή έχει μια στάλα μεγαλύτερη ευκρίνεια που θα πρέπει να σταματήσεις να τη θαυμάσεις να τη δεις για να προλάβει να σε πυροβολήσει ο αντίπαλος..... :P

 

A και φυσικά θέλουν οι οδηγοί δουλίτσα, απλά είπα να πω την πίπα μου και εγώ σήμερα γιατί βαρέθηκα να διαβάζω για "όλα full" ακόμα και στις βοήθειες αναβαθμίσεων.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν είναι ντροπή να κατεβάσεις ρυθμίσεις σε ένα παιχνίδι. Ξέρω ότι δεν το εννοείς έτσι αλλά συχνά έχω την αίσθηση ότι πολλοί το θεωρούν απαραίτητο να είναι όλα στο τέρμα από άποψη ρυθμίσεων άσχετο αν κάποιες ρυθμίσεις έχουν ή δεν έχουν κάποια λογική χρησιμότητα. Εγώ πάντα μπαίνω στις ρυθμίσεις και αρχίζω να σκαλίζω....αυτό τι κάνει μάλιστα δίνει Χ εφέ, μπαίνω το βλέπω μου κάνει; 'Οχι; Απενεργοποίηση και πάμε στο επόμενο.

 

Ειδικά εκείνες τις περιπτώσεις που ένα εφέ όσο ωραίο κι αν είναι ξαφνικά ρίχνει τις επιδόσεις στο 1/4. Θα το δω, θα το θαυμάσω αλλά θα προτιμήσω να παίξω το παιχνίδι με 80 fps π.χ. μέσο όρο παρά με 20. Αφού κάνετε έξυπνες αγορές στις κάρτες γραφικών κάντε και έξυπνες επιλογές στα παιχνίδια σας. To gameplay ΔΕΝ γίνεται καλύτερο αν η Χ τσουτσουνο-υφή έχει μια στάλα μεγαλύτερη ευκρίνεια που θα πρέπει να σταματήσεις να τη θαυμάσεις να τη δεις για να προλάβει να σε πυροβολήσει ο αντίπαλος..... :P

Με μια λεξη,nvidia fur.ΑΧαχα.Το ειχα ενεργοποιημενο και δεν ειχα καταλαβει καποια διαφορα.Μεχρι που αρχισε να με κυνηγαει μια αγελη λυκων και ενιωθα λες και ημουν σε ταινια του charlie chaplin.Ουτε ηχος,ουτε εικονα.Shh only dreams now.Το εβαλα σκετο on τωρα και καμια διαφορα δεν βλεπω και δεν φοβαμαι την πανιδα πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως πήγε το μυαλό μου σε κάτι ΗSBAO ή πως σκατά τα λένε.

Με το HSBAO on ομως εχει αρκετη διαφορα στην ποιοτητα τουλαχιστον στο far cry που εχω παρατηρησει.Το πολυ antialiazing ειναι που ριχνει τρελα τα fps οπως msaa×4×8 που ειναι και πιο ανουσιο καθως δεν βλεπεις μεγαλες διαφορες.

 

Το smaa ειναι πολυ καλο feature γιατι κανει αρκετη δουλεια χωρις να θυσιαζει πολλα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν καρτα ναι.Σαν drivers θελουν δουλεια ακομα.Τι εννοω? Far cry 4 Ολα ultra + nvidia settings χωρις aa εχω απο 30 εως 80 fps.Με txaa2 εχω απο 40 εως 60....Αλλα η καρτα τερας.Τωρα να χρειαστει να κατεβασεις κανα ρυθμιση για να εχεις πιο πολλα fps το βρισκω και λογικο.Αλλιως δεν θα υπηρχαν sli - cf και της παναγιας τα ματια.Και σαν κατασκευη η καρτα απιστευτη.Δεν το μετανιωσα στιγμη που δεν πηρα την asus.(αν και ηταν κυριως επειδη το παιδι που τις πουλουσε ειπε θα επρεπε να περιμενω κανα βδομαδα για την asus :P)

Εννοεις οτι η Nvidia  είναι χειρότερη σε αυτον τον τομέα απο την ατι?πιο πολλα θέματα έχουν στην ati απο όσο ξέρω...Γενικά πάντα έβλεπα 1 βήμα μπροστά την nvidia όσον αφορα οδηγούς σε σχέση με την ati...οποτε μου κάνει εντύπωση που το ανέφερες.Τεσπα ευχαριστώ για τις απαντήσεις με το που πουλήσω την 7970 θα πάω να πάρω την 970 οποτε οταν με το καλό γίνει θα μπω να πω εντυπώσεις εκτός αν ξεχαστώ απο το κάψιμο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HBAO+(Horizon Based Ambient Occlusion plus) είναι παιδιά και όχι ''HSBAO''.Ailuros, τα γραφικά να τα ρίξεις, αλλά όχι όταν έχεις σκάσει 5 και 6 κατοστάρικα, δεν σου πάει η καρδιά.Μόνο και μόνο για το ψυχολογικό και που έδωσες τόσα λεφτά, θες να λες ότι παίζεις ''Maxed out''.Δυστυχώς τα παιχνίδια είναι σχεδόν όλα console ports πλέον και οι διαφορές μεταξύ ακόμα και Low με Ultra είναι πολύ μικρές τις περισσότερες φορές.Πόσο μάλλον διαφορές μεταξύ High και Ultra..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι η Nvidia  είναι χειρότερη σε αυτον τον τομέα απο την ατι?πιο πολλα θέματα έχουν στην ati απο όσο ξέρω...Γενικά πάντα έβλεπα 1 βήμα μπροστά την nvidia όσον αφορα οδηγούς σε σχέση με την ati...οποτε μου κάνει εντύπωση που το ανέφερες.Τεσπα ευχαριστώ για τις απαντήσεις με το που πουλήσω την 7970 θα πάω να πάρω την 970 οποτε οταν με το καλό γίνει θα μπω να πω εντυπώσεις εκτός αν ξεχαστώ απο το κάψιμο. :D

προσωπικα με τους τελευτεους catalyst omega γενικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. το ερωτημα μου προς ολους. εαν αφησουμε τα vfm στην ακρη.. ποια εταιρια απο τις 2 εχεις τις  καλυτερες τεχνολογιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...