Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μηπως εχουμε νεες πληροφοριες για τα specs της 960? απο που πιστευετε οτι θα ξεκιναει η τιμη της στα σκρουτζομαγαζα??

 

΄Οταν ανακοινωθεί επίσημα στα τέλη Ιανουαρίου θα έχεις και απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως εχουμε νεες πληροφοριες για τα specs της 960? απο που πιστευετε οτι θα ξεκιναει η τιμη της στα σκρουτζομαγαζα??

Για specs τίποτα αληθινό ακόμα.

όσο αναφορά την τιμή την κόβω γύρο στα 250€ πάνω κάτω. Η amd αργεί πολύ, μετά η 960 θα αντικαταστήσει την 760, Και σίγουρα θα έχει επιδόσεις όπως το κόβω σαν 280χ-285+

΄Οταν ανακοινωθεί επίσημα στα τέλη Ιανουαρίου θα έχεις και απάντηση.

τι λες, Καλά δε σκέφτομαι;

αν σκεφτούμε ότι η 970 είναι ίσα με 290-290Χ, Και λίγο παραπάνω, τότε η 960 θα είναι στα ίσια και λίγο παραπάνω από 280χ-285, τώρα αν σε κάποιους τίτλους είναι σε απόσταση αναπνοής απ την 290 θα Κο μάθουμε σίγουρα μετά τον Ιανουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατα ποσο έμπιστο είναι το site αλλά για κοίτα http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-960-supposedly-launching-22nd-january-feature-single-6pin-power-connector-priced-200/

81e0af215ea87afb53613a295d79329f.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250$ είναι πολλά για την 960 με την 970 να παίζει κάτω απο τα 330$.Και αν τελικά ο πυρήνας της είναι gm206 δε θα υπάρχει χώρος για μια πιο κομμένη έκδοση του gm204.Γύρω στα 200$ βλέπω να έρχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250$ είναι πολλά για την 960 με την 970 να παίζει κάτω απο τα 330$.Και αν τελικά ο πυρήνας της είναι gm206 δε θα υπάρχει χώρος για μια πιο κομμένη έκδοση του gm204.Γύρω στα 200$ βλέπω να έρχεται.

Μακάρι γιατί δεν την παλεύω άλλο με την 6770 :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση σκέφτομαι να πάρω μια 970 μάλλον την g1 της gigabyte αφου πρώτα πουλήσω την 7970ghz edition της gigabyte.Η ερώτηση μου είναι στο σύστημα της υπογραφής μου αξίζει μια τέτοια αναβάθμιση η τσάμπα θα την κάνω κ δεν θα δω τρελές διαφορές σε επιδόσεις λόγω οτι ειναι παλιός ο επεξεργαστής κ η mb υποστηρίζει μέχρι Pci express 2.0 . Εν ολίγοις τι είναι καλύτερο να κάνω να αλλάξω cpu mb και αργότερα κάρτα γραφικών ή τραβάει ακόμη ο επεξεργαστής μου για απαιτητικό gaming στα 1080 γιατί έβαλα πρόσφατα κάποια καινούργια παιχνίδια κ δεν τα παίζει όλα στο full και δεν δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η κάρτα ή ο επεξεργαστής..Σορρυ αν βγαίνω off topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...