Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο και στο crysis 3,dragon age inquisition,shadow of mordor (αν και εκει εχω average 80fps οποτε εκτος απο το stuttering εκεινη την στιγμη δεν καταλαβαινεις κατι αλλο) 

 

Επειδη δεν βλεπω αλλον να αναφερει προβληματα και αποτι καταλαβα το 99% εδω μεσα δεν παιζει καν παιχνιδια απλα κανει benchmarks παραθετω αυτα τα threads διοτι προσωπικα εχω χαλια fps στα games  και μου φενεται τρελο να εχω χειροτερες επιδοσεις απο καρτες των 180 και 200 ευρω σε ολα τα games σχεδον.

 

https://forums.geforce.com/default/topic/790103/geforce-drivers/-official-nvidia-344-75-whql-display-driver-feedback-thread-11-18-14-/

 

https://forums.geforce.com/default/topic/781982/geforce-drivers/nvidia-geforce-gtx-900-series-feedback-gathering-low-gpu-load-and-other-issues-/1/

 

https://forums.geforce.com/default/topic/791009/geforce-drivers/announcing-geforce-hotfix-driver-344-80/

Στο μόνο παιχνίδι που είχα stuttering ήταν το BF3 το οποίο μετά από κάποιες εβδομάδες επιλύθηκε δίχως δικιά μου παρέμβαση. Άβυσσος τα πισιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αυτο που βλεπεις.

Απλα δεν γινεται κανεις να μην εχει,η εστω κανεις να μην το γραφει,απο την στιγμη που το προβλημα ειναι σε ενα μεγαλο ποσοστο των καρτων.Εσενα δεν θα σου εκανε εντυπωση?. Σε ενα θεμα με random fps drop απο μια asus strix κανεις δεν του απαντησε οτι ειναι θεμα drivers και την εστειλε πισω το παιδι (ουτε και εγω,δεν ηξερα τοτε για τα προβληματα οπως νομιζω και καθε ενας που δεν ειχε την 970).Ουτε καν στο θεμα με τους drivers της nvidia δεν εχει αναφερθει κατι.

 

Α και σε οποιον θιχτηκε ειτε το εγραψε ειτε δεν το εγραψε,ευχαριστω για το κοπλιμεντο

 

΄Ασχετο με το θέμα εδώ και εκτός αν στραβώθηκα μου λείπει ένας SSD.

 

To ότι υπάρχουν διαρκώς θέματα με οδηγούς ειδικά σε νέες κυκλοφορίες καρτών γραφικών είναι από που και ως που κάτι καινούργιο ή πρωτοφανές; Εγώ προσωπικά δεν θίχτηκα, αλλά με άπειρους συνδυασμούς εκεί έξω hardware & software και με ένα μεγάλο ποσοστό των προβλημάτων να βρίσκεται μεταξύ πληκτρολογίου και καρέκλας δεν λύνεται έτσι απλά ένας γόρδιος δεσμός και άντε να δούμε τώρα πόσοι θα ενοχληθούν με αυτή την πρόταση.

 

Κανείς δεν θα έπρεπε να παίρνει τέτοιες λεπτομέρειες προσωπικά εκτός αν έχει την σφίγγα και σφίγκεται....Γηράσκω αεί διδασκόμενος Σωκράτη εσύ Σούπερσταρ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: ετσι και χαλασει η gigabyte την στέλνετε στο μαγαζί ή στην αντιπροσωπία?

 

thanks

  

Στο κατάστημα μπάς και σου δώσουν πιστωτικό,το πιστωτικό είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις σε περίπτωση που χαλάσει κάτι καθώς αξιοποιείς τα λεφτά σου  σε κάτι καλύτερο.

Πέρασα απο το plaisio και

1) δεν φέρνουν την g1

2) η MSI κανει ~429

3) δεν εχουν doa

4) ετςι και χαλάσει θα την στείλουν στην αντιπροσωπεία και θα πρεπει να περιμένεις για ~5 εβδομαδες

 

 

#πιςω_στο_ψάξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Πέρασα απο το plaisio και

1) δεν φέρνουν την g1

2) η MSI κανει ~429

3) δεν εχουν doa

4) ετςι και χαλάσει θα την στείλουν στην αντιπροσωπεία και θα πρεπει να περιμένεις για ~5 εβδομαδες

 

 

#πιςω_στο_ψάξιμο

Η Msi στο Πλαισιο ειχε 409ευρω πριν βγαλει η Nvidia το κουπονι για το δωρεαν παιχνιδι,και απο τοτε ανεβασανε χωρις κανενα λογο την τιμη της καρτας στα 429ευρω,λες και υπαρχει τοσο μεγαλη ζητηση και ειναι οι μονοι που φερνουν καρτες γραφικων.Απλα απαραδεκτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λογω του ΦΠΑ της εκπληκτικης μας χωρας την παιρνουμε τοσο την καρτουλα. 333,333(κτλ) ειναι χωρις.

 

Αλλα ναι επικρατει γενικα η λογικη του χρηματιστηριου σε τετοιου ειδους ''μαγαζια''.

 

Ηθελα να την παρω απο το gamerland αλλα τοσο που εκανε να παραλαβει, θα μπορουσα να ειχα παρει και την 980 μαζευοντας και τα υπολοιπα χρηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις πηρα μια asus RoG Swift PG278Q και ετοιμαζομαι να παρω μια gtx 980 για να εχω και g-sync (πριν είχα μια amd 7970).Ξέρει κανείς να μου πει με σιγουριά ποια είναι η πιο καλή υλοποίηση? να πάρω Gigabyte,  EVGA ή MSI? Θελω να κανει το καλύτερο overclock με τις χαμηλότερες θερμοκρασίες. Και φυσικά να μην έχει κανενα κλειδωμένο voltage γιατί έτσι την πάτησα με την προηγούμενη Gigabyte amd 7970, δεν αλλαζε ουτε με πειραγμα του bios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα απο το plaisio και

1) δεν φέρνουν την g1

2) η MSI κανει ~429

3) δεν εχουν doa

4) ετςι και χαλάσει θα την στείλουν στην αντιπροσωπεία και θα πρεπει να περιμένεις για ~5 εβδομαδες

#πιςω_στο_ψάξιμο

  

πες τους να σου δωσουν αλλη καρτα μεχρι να επισκευασουν την δικη σου.μαθανε τωρα το ποιημα με τις 5 εβδομαδες.

  

φέρνει το πλαίσιο Gigabyte κάρτες? από όσο ξέρω πιο πολύ με msi, palit, sapphire έχει πάρε δώσε.

  

Η Msi στο Πλαισιο ειχε 409ευρω πριν βγαλει η Nvidia το κουπονι για το δωρεαν παιχνιδι,και απο τοτε ανεβασανε χωρις κανενα λογο την τιμη της καρτας στα 429ευρω,λες και υπαρχει τοσο μεγαλη ζητηση και ειναι οι μονοι που φερνουν καρτες γραφικων.Απλα απαραδεκτοι.

 

Δεν είμαι σίγουρος οτι υπαρχει η δυνατότητα προσωρινής κάρτας, γιατι με στείλανε στο service (μιας και δεν ξέρανε αν υπαρχει doa για την κάρτα) και οταν τους ρωτηςα τι γινεται με την συγκεκριμένη κάρτα, με ρώτησαν ποσο εκανε η κάρτα. Μόλις μάθανε την τιμη, είχαν μια ένδειξη έκπληξης και μου είπαν οτι τόσο ακριβή κάρτα πηγαίνει κατευθείαν στην αντιπροσωπεία/service.

 

#δραμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεί να αφορά την έκδοση για κονσόλα του παιχνιδιού, αλλά δεν παύει να είναι δείγμα του τι συμβαίνει από πλευράς λογισμικού κατά καιρούς: http://www.brightsideofnews.com/2014/12/16/new-6-7gb-assassins-creed-unity-patch-glitches-on-xbox-one/

 

Υποψιάζομαι τι ΔΕΝ κάνανε για την πίστα του Παρισιού και χρειάστηκε σχεδόν να την "ξαναγράψουνε"¨.... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πες τους να σου δωσουν αλλη καρτα μεχρι να επισκευασουν την δικη σου.μαθανε τωρα το ποιημα με τις 5 εβδομαδες.

μπορει να γίνει αυτο ?

Δεν είμαι σίγουρος οτι υπαρχει η δυνατότητα προσωρινής κάρτας, γιατι με στείλανε στο service (μιας και δεν ξέρανε αν υπαρχει doa για την κάρτα) και οταν τους ρωτηςα τι γινεται με την συγκεκριμένη κάρτα, με ρώτησαν ποσο εκανε η κάρτα. Μόλις μάθανε την τιμη, είχαν μια ένδειξη έκπληξης και μου είπαν οτι τόσο ακριβή κάρτα πηγαίνει κατευθείαν στην αντιπροσωπεία/service.

 

#δραμα

αν σου είπαν εξαρχής ότι θα πάρει πάνω από 15 εργάσιμες τότε δικαιούσαι άμεσα προσωρινό αντικαταστάτη, προβλέπεται από το νόμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις πηρα μια asus RoG Swift PG278Q και ετοιμαζομαι να παρω μια gtx 980 για να εχω και g-sync (πριν είχα μια amd 7970).Ξέρει κανείς να μου πει με σιγουριά ποια είναι η πιο καλή υλοποίηση? να πάρω Gigabyte,  EVGA ή MSI? Θελω να κανει το καλύτερο overclock με τις χαμηλότερες θερμοκρασίες. Και φυσικά να μην έχει κανενα κλειδωμένο voltage γιατί έτσι την πάτησα με την προηγούμενη Gigabyte amd 7970, δεν αλλαζε ουτε με πειραγμα του bios.

Εχεις επιλογη απο εξωτερικο η οχι? Αν ναι,αυτην με κλειστα ματια http://www.galax.net/US/980hof.html

 

Αν οχι την gigabyte g1 λογο που ειπες για o.c. Αποτι θυμαμαι ολες οι 970/980 εχουν περιορισμο στο voltage, οποτε.. 

 

ps: ισως κανω λαθος,αλλα δεν εχω βρει maxwell me unlocked voltage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...