Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Απλα δεν ειναι το ιδιο mouse οταν ειναι wired :)

 

 

νομίζω ότι είσαι κάπως υπερβολικός, αν η κεραία δεν έχει πολλά εμπόδια (δηλαδή την έχεις βγάλει πάνω στο γραφείο με κάποιο hub ή με το extention που λογικά θα έχει η συσκευασία) μια χαρά το ίδιο είναι και γενικά δεν καταλαβαίνω τη τρέλα με τα ενσύρματα.. 

(χωρίς να έχω δοκιμάσει και όλα τα ασύρματα της αγοράς βέβαια) 

 

εγώ προσωπικά μόνο αν μείνω από μπαταρία θα το έχω ενσύρματο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγχωρέστε το ΟΤ αλλά μετά από τόσα χρόνια να μην έχουν καταφέρει να βγάλουν ένα καλό gaming ασύρματο τρωκτικό;

 

Logitech G602.

 

1440 ώρες με τις ίδιες μπαταρίες σε endurance mode

250 ώρες σε performance (500Hz)

 

Σε endurance mode θα αλλάζεις τις μπαταρίες του μία φορά το εξάμηνο-οκτάμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι είσαι κάπως υπερβολικός, αν η κεραία δεν έχει πολλά εμπόδια (δηλαδή την έχεις βγάλει πάνω στο γραφείο με κάποιο hub ή με το extention που λογικά θα έχει η συσκευασία) μια χαρά το ίδιο είναι και γενικά δεν καταλαβαίνω τη τρέλα με τα ενσύρματα.. 

(χωρίς να έχω δοκιμάσει και όλα τα ασύρματα της αγοράς βέβαια) 

 

εγώ προσωπικά μόνο αν μείνω από μπαταρία θα το έχω ενσύρματο 

 

Μιλαω παντα απο προσωπικη εμπειρια και για το ιδιο mouse. Και οχι δεν ειμαι υπερβολικος οσο αφορα θεματα με competitive MP fps games που τα χιλιοστα ακριβειας μπορει να κανουν την διαφορα..

Σε καθημερινη χρηση τι να καταλαβεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω παντα απο προσωπικη εμπειρια και για το ιδιο mouse. Και οχι δεν ειμαι υπερβολικος οσο αφορα θεματα με competitive MP fps games που τα χιλιοστα ακριβειας μπορει να κανουν την διαφορα..

Σε καθημερινη χρηση τι να καταλαβεις;

 

 

 

οκ κι εγώ g700 έχω (που πρακτικά είναι είναι το ίδιο), απλά έχω άλλη άποψη..

 

να μου πεις ότι έχεις δει lag σε κάνα ποντίκι της πλάκας ή ακόμα και σε wireless 360 controller με το οποίο παίζουμε αρκετοί και έχουμε εμπειρία  να σου πω ναι, στο g700 προσωπικά δεν έχω συναντήσει το φαινόμενο 

 

βέβαια από τη στιγμή όμως που γίνεται full ενσύρματο είμαστε όλοι χαρούμενοι, απλά δε βρίσκω το λόγο να επενδύσεις σε ένα ποντίκι που πάει το θέμα "ασύρματο ποντίκι" όσο ψηλά και όσο στα άκρα (που λέει ο λόγος) μπορεί να φτάσει και παρόλα αυτά να το έχεις μόνιμα ενσύρματο.

εγώ το πήρα γιατί με ενοχλεί το καλώδιο και φυσικά άλλες επιλογές δε το φτάνουν στο δαχτυλάκι σε θέματα απόκρισης. 

 

τέσπα off topic

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι νομίζω σε idle δεν δουλεύουν τα fan της msi. Και πριν δημιουργήσω καλό airflow στο case ειχα 29-30 βαθμούς σε idle απο τότε που η msi έδωσε fw update στην κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι επειδη ακριβως σε idle δουλευει, αρα τα fans στο auto ειναι νεκρα,  λεω οτι εισαι πολυ κατω. Μηπως τις εχει ενεργοποιησει και τρεχουν συνεχως ?

 

Γιατι και εγω και αρκετοι απο οσο εχω διαβασει στο 50αρι ημαστε σε idle οταν δεν δουλευουν τα fans της gpu. 

 

Ειχα τρομαξει και εγω στην αρχη οταν το ειδα, αλλα απο οτι διαβασα σε αρκετα φορουμ που επισκεφτηκα, ετσι ειναι οι συγκεκριμενες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μας φύγει η απορια ανοιξα να δω. Οχι δεν δουλεύουν οι ανεμιστήρες. Αλλωστε  το δείχνει και το gpuz 0 rpm 0% fan speed.

Αποκλείεται να έχεις 50 σε idle. Στην χειρότερη αν ειναι λίγο ζεστό το κουτί σου να έχεις 35 βαθμούς. Για δες λίγο gpuz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκει ειμαι Κοσμα. 50αρα εχω παντα σε idle, και το ρολοι δεν πεφτει κατω απο 800/900 MHZ.

 

Λογω των δυο μονιτορ ειναι τοσο πιο πανω. Ειναι ρυθμιση της nvidia αυτο.

 

Απο εκει και περα ομως αν απενεργοποιησω το ενα μονιτορ, αντε να πεσω 3 με 4 βαθμους. Δεν εχω σε καμια περιπτωση ζεστο κουτι.

 

Υπηρχε θεμα σε φορουμ και ενας ειχε πει αυτο, και μαλλον αυτη ειναι η περιπτωση μου για αυτο ειμαι τοσο ψηλα σε θερμοκρασιες.

 

 ''I'm in a similar boat but my problem seems to be related to having a 3-monitor setup. At desktop my clock speed is 899 Mhz which is way above normal (and results in a similar 58C idle temp to yours). If I disable a monitor or use nVidia Inspector to force multi monitor power saving, it drops the clock to 135 Mhz and a much lower idle temp.''

 

 

 

Edit: Ενεργοποιησα το multi monitor saving και αυτοματα επεσα στους 38 βαθμους και το gpu clock στα 135MHZ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ανεβάζει λόγω του core clock. Αν ειναι καρφωμένο στα 899 γιαυτό έχεις ανεβασμένο temp idle με 1ή2 μόνιτορ. Εμένα ειναι καρφωμένο στα 135mhz. Ας πούμε τώρα που ανέβασα θέρμανση στο σπίτι και σχετικά ζεσταίνει τον χώρο που εχω το κουτί πήγε 30 το idle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...