Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ότι δεν υπάρχουν, αλλά αναρωτιέμαι πόσοι gamers έχουν ITX κουτιά.

 

Δεν παρέπεμψα για αυτό σε αυτές. Καμιά φορά δεν χρειάζεται να έχεις ITX κουτί για να έχεις έλλειψη χώρου. Για όσους δεν τον ενδιαφέρουν οι μεγαλύτερες επιδόσεις μια OC έκδοσης και θέλουν κάτι πιο μαζεμένο για Χ, Ψ λόγο μπορεί να την έχουν υπόψιν τους ως εναλλακτική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρες, Έκατσα χθες βράδυ και σκάλισα λίγο την κάρτα. Κατέληξα σε ένα τελείως safe OC με καλά αποτελέσματα, σταθερό, χωρίς πρόβλημα και με πάρα πολύ καλές θερμοκρασίες (μέγιστη που είχα ήταν 79c). Τα επιμέρους ήταν +170 core, +510 memory και max στο buffer του ρεύματος. Με αυτά πήρα σχεδόν 20% πάνω. Για την ώρα όμως κράτησα τα default και θα δουλεύει με αυτά και έκανα ένα save το OC profile να υπάρχει.

 

πολύ ζεστός είσαι, κάτι πάει λάθος ή είχες τα fans στο auto και έκανε peak

 

χθες δοκίμασα +210 // +500 - core / memory και δεν πήγε πάνω απο 70oC με msi 

 

7k3.png 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ζεστός είσαι, κάτι πάει λάθος ή είχες τα fans στο auto και έκανε peak

 

χθες δοκίμασα +210 // +500 - core / memory και δεν πήγε πάνω απο 70oC με msi 

 

7k3.png

 

Ναι στο auto ειχα τα fans, όταν το ξανάτρεξα με manual κι εμένα δεν ξεπέρασε τους 68C  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλες θερμοκρασιες και οι ταχυτητες ειναι στον θεο. Θα δω αν μπορω και εγω να χτυπησω 1500MHz στον πυρηνα. Ανεβαζω λιγο λιγο για να ειμαι stable και θα δω πως θα παει. Για τις μνημες δεν ξερω αν θα με πανε τοσο. Ειδωμεν.

 

Και εγω μαλλον οταν βρω τις καλες ρυθμισεις και ειμαι σιγουρος, θα τις αποθηκευσω και θα γυρισω παλι default και θα δω που και ποτε θα θελω το κατι παραπανω απο την gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια SOS!

Eχω το τροφοδοτικο coolermaster g650m,πως το συνδεω με την καρτα?

Υπαρχει καποια φωτογραφια να δω πια καλωδια πρεπει να βαλω?μην κανω καμια μλκια και  την καψω.

Η καρτα ειναι η g1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://assets.coolermaster.com/global/uploadfile/upload/images/psu/gm650-2.jpg 

 

συνδεεις αυτα που ειναι pcie 6+2 pin.Ενα ολοκληρο και ενα χωρις το +2 (δηλαδη μονο εξι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://assets.coolermaster.com/global/uploadfile/upload/images/psu/gm650-2.jpg 

 

συνδεεις αυτα που ειναι pcie 6+2 pin.Ενα ολοκληρο και ενα χωρις το +2 (δηλαδη μονο εξι)

Δεν μου την εμφανιζει την φωτογραφια.

Απο το τροφοδοτικο φευγουν 2 πακετα καλωδιων τα οποια το καθε καταληγει με δυο 6+2pins.

Και ρωταω,την καρτα πρεπει να την ενωσω με ενα καλοδιο που εχει δυο 6+2pins η πρεπει να τα ενωσω εναλαξ και με το αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτόν που είπα ότι τον κόβει ο CPU, έχει Phenom X4.

οκκκκ τοτε μπλεξαμε τα μπουτια μας ... το ειδα συνδιαστικα με το αλλο ποστ και δεν εβγαζε νοημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ζεστός είσαι, κάτι πάει λάθος ή είχες τα fans στο auto και έκανε peak

 

χθες δοκίμασα +210 // +500 - core / memory και δεν πήγε πάνω απο 70oC με msi 

 

7k3.png

Ειναι σταθερη η καρτα μετα απο 3-4 gaming η καρτα ;

Εγω με power limit 110 +150 core + 500 memory ενω στα bench ηταν πολυ σταθερη και με καλες θερμοκρασιες 62 βαθμους μετα απο 3-4 ωρες gaming αρχισε να σβηνει η οθονη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου την εμφανιζει την φωτογραφια.

Απο το τροφοδοτικο φευγουν 2 πακετα καλωδιων τα οποια το καθε καταληγει με δυο 6+2pins.

Και ρωταω,την καρτα πρεπει να την ενωσω με ενα καλοδιο που εχει δυο 6+2pins η πρεπει να τα ενωσω εναλαξ και με το αλλο?

Ενωσετα εναλλαξ για να μην ζοριζεται και καθολου κιολας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σταθερη η καρτα μετα απο 3-4 gaming η καρτα ;

Εγω με power limit 110 +150 core + 500 memory ενω στα bench ηταν πολυ σταθερη και με καλες θερμοκρασιες 62 βαθμους μετα απο 3-4 ωρες gaming αρχισε να σβηνει η οθονη :P

 

Δεν είχα ευκαιρία/χρόνο να τσεκάρω, θα ενημερώσω όμως μόλις βρω χρόνο να παίξω με αυτά τα ρολόγια για κανένα δίωρο και θα δούμε πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έπαιξα αρκετή ώρα Wolfenstein, ήμουν σταθερός στα 1570/8000 με +25mV και 112%.

 

Βέβαια δεν ξέρω σε τι βαθμό ζορίζει το Wolfenstein την 970, έστω και σε 1440p, αν και η VRAM ήταν σταθερή στα ~3870MB, που λογικά σημαίνει ότι είχε maxάρει.

 

Υπενθυμίζω ότι υπάρχει και σχετικό νήμα για το κλοκάρισμα των 970/980, για να τα λέμε εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...