Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα πεδία, εχει κανεις καμια 780 ή 780ti με καλο επεξεργαστή να μας πει πόσα βγάζει στο VALEY BENCH?? Αν έχω καταλάβει καλά η 780 και η 780ti πατάνε την 970 και με διαφορα!!! Καμια γνώμη χωρις κομπλεξισμους όμως.

Στο Unigine δεν αποδίδουν καλά οι Maxwell ναι, στα παιχνίδια η 970 συγκρίνεται με 780Ti και η 980 τις περνάει όλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι, απλά το αναφέρουμε για εκείνους που μόλις την έχουν πάρει στα χέρια τους και θέλουν να δουν αν πιάνει τα αναμενόμενα.

 

Γιατί στα παιχνίδια δεν είναι εύκολο να βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πεδία, εχει κανεις καμια 780 ή 780ti με καλο επεξεργαστή να μας πει πόσα βγάζει στο VALEY BENCH?? Αν έχω καταλάβει καλά η 780 και η 780ti πατάνε την 970 και με διαφορα!!! Καμια γνώμη χωρις κομπλεξισμους όμως.

Δεν έχεις καταλάβει καλά. Και είναι και αναλόγως το game που παίζεις, σε άλλα έχει πιο ψηλά η 970 και σε άλλα η 780 ti...Αλλά μόνο η Ti όχι η 780, εγώ αυτο ξέρω.

Σε εσένα κάτι φταίει, γιατί η 970 συγκρίνεται με 290Χ.

Εσένα σε κόβει και ο CPU αρκετά να ξέρεις.

Το γνωρίζω σε καμια βδομάδα έρχεται ο 8350  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ζητησα αν έχει κανεις καμια 780 ή 780ti με καλο επεξεργαστή να μας πει πόσα βγάζει στο VALEY BENCH. Για το bench τόνισα ότι "Αν έχω καταλάβει καλά η 780 και η 780ti πατάνε την 970 και με διαφορα". Έχει κανεις κανα score?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε θα πας σε αυτό το thread :

 

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/

 

Εδώ συζητάμε για τις GTX900 αποκλειστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να πηγαινει πηγαινει καλυτερα στα benchmarks για μενα δεν λεει κατι. Ακομα δεν εχουμε παρει και perfomance drivers για την 9x σειρα ωστε να δουμε και την πραγματικη της δυναμη σαν gpu. Εγω ξερω οτι τα ρολογια πανε στον θεο me OC και οι θερμοκρασιες ειναι πολυ καλυτερες και ειναι πιο σιωπηλες καρτες απο τις 780/780ti. 

 

Επισης μεσα στο 2015 πονταρω οτι η 780 θα εχει θεμα στανταρ με την vram της ετσι οπως το πανε με τα games. Εκτος αν πας σε 780 με παραπανω vram αρα θα την χρυσοπληρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εντάξει..Το DSR το κάνεις και με downsampling ή με SSAA.Η κατανάλωση οκ, αλλά δεν σε ενδιαφέρει και τόσο σ' αυτή τη κατηγορία.Όσο για το Full Dx12 support της 970, δεν το βρίσκω πλεονέκτημα αφού όταν θα βγουν τα Dx12 παιχνίδια, θα την έχω αλλάξει και εγώ και οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ισάξιες είναι σε επιδόσεις.

Πιστεύεις οτι η 780 ti δεν είναι ισάξια με την 970; Απλά εγω θέλω να τα βέπω εμπρακτα. Έχω δει οτι σε games οπως bf4, crisis κτλπ η 780ti, 290X και 970 έχουν πάνω κάτω τα ίδια fps ενώ η 980 έιναι πάνω κατά 3-4 fps max. Μπορώ να παραθέσω και τα βιντεάκια αν επιθυμείτε τα οποία μάλλον έχετε δει οι περισσότεροι που ψάχνατε για την 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...