Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρελαβα και εγω απο msystem μαζι με το κουπονι, ολα καλα φαινονται μεχρι στιγμης. :P

Μην ξεχασεις να αλλαξεις και την gpu της υπογραφης και με γειες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά την επόμενη φορά που θα δω παρόμοιο MSRP, θα σκέφτομαι ότι στα μαγαζιά θα 'ναι +100 για να ξενερώνω και να μην ψήνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω απο msystem μαζι με το κουπονι, ολα καλα φαινονται μεχρι στιγμης. :P

Καταρχήν με γειά φιλε για το θηρίο! :-D Απο περίεργους ήχους εν ώρα gaming πως πάμε; εγώ έχω κάτι ελάχιστο όταν παίζω bf3 στα ultra αλλα πρέπει να ανοίξω το κουτί και να βάλω αρκετά κοντά το αυτί μου κατα τ' αλλα τίποτα το ενοχλητικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχασεις να αλλαξεις και την gpu της υπογραφης και με γειες :P

 

 

Καταρχήν με γειά φιλε για το θηρίο! :-D Απο περίεργους ήχους εν ώρα gaming πως πάμε; εγώ έχω κάτι ελάχιστο όταν παίζω bf3 στα ultra αλλα πρέπει να ανοίξω το κουτί και να βάλω αρκετά κοντά το αυτί μου κατα τ' αλλα τίποτα το ενοχλητικό.

Thanks :D

 

Απο ηχο βασικα δεν ακουω τιποτα γιατι παιζω με ακουστικα και αν δεν ακουγεται το H100i και καλυπτει τον ηχο της καρτας. :P Γενικα με τον θορυβο στο pc δεν εχω θεμα και το χειροτερο coil whine να εχει δεν παιζει να το καταλαβω οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος να ρωτησεις.. :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενα post, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν αναμένονται σύντομα εκδόσεις με 8Gb Vram.

Και θα ρωτησω, πριν προλαβει αλλος.  

Τι να την κανεις 8 vram? 

 

Τι αναλυση παιζεις? 

 

Ποσα μονιτορ εχεις?

 

Τι παιχνιδια νομιζεις οτι θα βγουν στα επομενα 2 χρονια και θα χρειαζεσαι τοση vram?

 

Τζαμπα λεφτα θα δωσεις, αλλα ειναι δικη σου επιλογη αυτο φυσικα.. Ουτως η αλλως μετα απο δυο χρονια που εσυ θα αισθανεσαι οτι εισαι safe με τα 8gb vram, δεν θα τραβαει γενικα η καρτα σου, γιατι πολυ απλα θα εχουν βγει καινουριες σειρες, και θα εισαι ηδη πισω σε αποδοση. Αυτο γινεται παντα ολα τα χρονια. Καθε δυο σειρες παιρνεις gpu, για να παιζεις στην καλυτερη δυνατη ποιοτητα αλλιως κανεις υποχωρησεις. Fact.

 

Υπεραρκετα τα 4Gb για οτι game βγει στα επομενα 2 χρονια για 1080p-1440p μια 970. 

 

Δεν αναφερομαι για τιποτα mod-αρισμενο Elder scrolls στο μελλον ή δεν ξερω τι, που εκει ισως χρειαστει κατι παραπανω.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την Msi gtx970 και το μετάνιωσα.
Έχω i7 4790k και βγάζω στα benchmarks scores πολύ χαμηλότερα απ' όσο βγάζει φίλος μου με τον i7 920 και κάρτα γραφικών την 290 (σε ίδιες αναλύσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την Msi gtx970 και το μετάνιωσα.

Έχω i7 4790k και βγάζω στα benchmarks scores πολύ χαμηλότερα απ' όσο βγάζει φίλος μου με τον i7 920 και κάρτα γραφικών την 290 (σε ίδιες αναλύσεις).

 

σε απογοήτευσαν οι αριθμοί ή δεν παίζεις τα παιχνίδια όπως τα θες ;

 

οεο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την Msi gtx970 και το μετάνιωσα.

Έχω i7 4790k και βγάζω στα benchmarks scores πολύ χαμηλότερα απ' όσο βγάζει φίλος μου με τον i7 920 και κάρτα γραφικών την 290 (σε ίδιες αναλύσεις).

Με την 290 κιολας; ούτε καν δηλαδή με την 290Χ; Μήπως να το ξανακοιτάξεις; Εγω έχω την 970 και η 290 που την έχει φίλος είναι αρκετά πιο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την Msi gtx970 και το μετάνιωσα.

Έχω i7 4790k και βγάζω στα benchmarks scores πολύ χαμηλότερα απ' όσο βγάζει φίλος μου με τον i7 920 και κάρτα γραφικών την 290 (σε ίδιες αναλύσεις).

Σε εσένα κάτι φταίει, γιατί η 970 συγκρίνεται με 290Χ.

Με την 290 κιολας; ούτε καν δηλαδή με την 290Χ; Μήπως να το ξανακοιτάξεις; Εγω έχω την 970 και η 290 που την έχει φίλος είναι αρκετά πιο πίσω.

Εσένα σε κόβει και ο CPU αρκετά να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πεδία, εχει κανεις καμια 780 ή 780ti με καλο επεξεργαστή να μας πει πόσα βγάζει στο VALEY BENCH?? Αν έχω καταλάβει καλά η 780 και η 780ti πατάνε την 970 και με διαφορα!!! Καμια γνώμη χωρις κομπλεξισμους όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, τι μπορεί να φταίει; Κάποιος να βοηθήσει μήπως έχει και πρόβλημα η κάρτα... να προλάβω δηλαδή


Εγώ με 970 στο Valey Bench (σε EXTREME HD) βγάζω 2297 με 54,9 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...