Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπότε να προτιμήσω Asus τότε. το κλοκάρισμα το έχω σε δεύτερη μοίρα. διάβασα σε φόρουμ κάτι για silicon lottery για την Gibabyte. ισχύει το ίδιο και για την Asus?

 

Εννοείται πως ναι.Πάντως για ένα μέσο όρο γύρω στα 7% παραπάνω η (gtx 980)  που έχει από την κάρτα σου (ήδη πολύ δυνατή και πολύ καλή υλοποίηση) εγώ θα το σκεφτόμουνα αν αξίζει τα 600++ ευρώ.

 

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2462&gid2=2028&compare=geforce-gtx-980-gigabyte-g1-gaming-4gb-edition-vs-geforce-gtx-780-ti-evga-superclocked-edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παίδες λίγο τα φώτα σας. είναι να αγοράσω μία εκ των Asus Strix GTX980 και Gigabyte GTX980 G1. πείτε υπέρ/κατά αν γνωρίζετε, ποια είναι πιο αθόρυβη και από κλοκαρίσματα ποια σηκώνει πιο πολύ. Ευχαριστώ

απο 780ti σε 980 ειναι πεταμενα λεφτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε να προτιμήσω Asus τότε. το κλοκάρισμα το έχω σε δεύτερη μοίρα.

αμα δεν σε ενδιαφερουν τοσο οι επιδοσεις οσον αφορα το o/c τοτε πηγαινε σε asus. παντως και η msi ειναι πολυ καλη υλοποιηση. απο εκει και περα ψαξτο και λιγο μονος σου στο google. μην ακους γενικοτερα οτι λεει ο καθενας. Και εδω τα παιδια που γνωριζουν πολυ καλα τα πραγματα μπορουν να σε βοηθησουν αλλα διαβασε και reviews στο Internet ολων των υλοποιησεων. και κατεληξε στην καλυτερη για σενα απο αποψη οικονομικου αλλα και επιδοσεων.

 

και θα συμφωνησω με τον metaksa απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παράλειψη μου σόρρυ, η 780ti μας άφησε χρόνους

δεν εχει να κανει. παλι πεταμενα λεφτα. να ηταν η διαφορα μεταξυ τους 50 ευρω να σου πω παρτην χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι την καλύπτει η εγγύηση.

περσινο μοντελο ειναι πιστευω θα τον καλυπτει, εκτος και αν την εσπασε σε χιλια κομματια μονος του :P θα σου προτεινα να δεις και αυτην αν θελεις καλο oc out of the box http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-2988-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα δεν την έσπασα, απλά πουλήθηκε. διάβασα ότι έχει θέματα το ACX 2?

Εγω εχω την ftw και δεν εχω κανενα προβλημα, γενικα απλη,sc,ssc ναι εχουν προβλημα και θορυβο, αλλα ftw και classified ειναι μεν acx 2.0 αλλα διαφορετικο cooler τοσο στα φουρφουρια οσο και στα heatpipes

 

 απλο acx 2.0download.axd?file=0;2220503

acx 2.0 FTW και clasified

 

LyJDUjz.jpg

Επεξ/σία από Metaksas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε να προτιμήσω Asus τότε. το κλοκάρισμα το έχω σε δεύτερη μοίρα. διάβασα σε φόρουμ κάτι για silicon lottery για την Gibabyte. ισχύει το ίδιο και για την Asus?

 

Επειδή είχα ακριβώς τα ίδια κριτήρια (θόρυβος-oc), παράγγειλα την MSI (παρα-άργησε η HOF).Η Assus είναι η πιο αθόρυβη αλλά και η MSI -που είναι αμέσως μετά- είναι επίσης αθόρυβη με πολύ ποιοτική ψύξη. Στο overclocking, είναι με διαφορά καλύτερη από την Assus (η τελευταία έχει πολύ χαμηλό TDP limit), αμέσως κάτω από την G1.

 

Βεβαίως και η Assus είναι μια εξαιρετική υλοποίηση και -όπως όλες οι GTX 970- μια ισχυρή κάρτα. Για αναλύσεις μέχρι 1080p το overclocking είναι μάλλον περιττό (με τα σημερινά δεδομένα πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα δεν την έσπασα, απλά πουλήθηκε. διάβασα ότι έχει θέματα το ACX 2? 

 

Και πάλι πεταμένα χρήματα θα δώσεις για την διαφόρα για να πάρεις την 980 (εκτός αν την έδωσες 450+ που δεν το νομίζω).Όπως και να έχει,εφόσον θες ήσυχο και δροσερό μοτέρ πήγαινε για την msi gtx 980 δαγκωτό για μένα (έχω ακούσει τα καλύτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα ακριβώς τα ίδια κριτήρια (θόρυβος-oc), παράγγειλα την MSI (παρα-άργησε η HOF).Η Assus είναι η πιο αθόρυβη αλλά και η MSI -που είναι αμέσως μετά- είναι επίσης αθόρυβη με πολύ ποιοτική ψύξη. Στο overclocking, είναι με διαφορά καλύτερη από την Assus (η τελευταία έχει πολύ χαμηλό TDP limit), αμέσως κάτω από την G1.

 

Βεβαίως και η Assus είναι μια εξαιρετική υλοποίηση και -όπως όλες οι GTX 970- μια ισχυρή κάρτα. Για αναλύσεις μέχρι 1080p το overclocking είναι μάλλον περιττό (με τα σημερινά δεδομένα πάντα).

και εγώ την Galax 980 HOF κοιτούσα, αλλά θα αργήσει και άλλο. διάβασα και για την MSI και για την Palit Jetstream, το θέμα είναι ότι έχω κονέ για αυτές τις 2 κάρτες  που ανέφερα. Από ότι βλέπω οι πιο πολλοί κλείνετε προς Asus μεριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ την Galax 980 HOF κοιτούσα, αλλά θα αργήσει και άλλο. διάβασα και για την MSI και για την Palit Jetstream, το θέμα είναι ότι έχω κονέ για αυτές τις 2 κάρτες  που ανέφερα. Από ότι βλέπω οι πιο πολλοί κλείνετε προς Asus μεριά 

Οχι σε Palit μερια λογω εγγυησης παντως(εκτως αν δεν σε ενδιαφερει αυτο αρα κανενα προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...