Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερωτηση. Σε σχεση ευρω/αποδοση,αξιζει η 980 Zotan της προσφορας του Eshop στα 560ευρω σε σχεση με την 970G1 των 400ευρω???

 

πάρε μία 970 τώρα κ μια αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για εκατομυριοστή φορά: όταν βγει μεγαλύτερη κάρτα με βάση πυρήνα GM200 αρχές της χρονιάς οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να λέγεται Πίπι Φακιδομύτη παρά 980- οτιδήποτε. Η 980 είναι ακόλουθος της 680 και ΟΧΙ 780.

 

Αρχές της επόμενης χρονιάς και μην περιμένεις ταπεινές τιμές.

 

Τέλος καλό είναι να φαντασιώνεστε "σημαντικό προβάδισμα" στις επιδόσεις μιας 980 έναντι μιας 970 αλλά αυτό υπάρχει μόνο στην διαφορά τιμής. Ο καθένας αγοράζει ότι γουστάρει χωρίς να χρειάζεται να δικαιολογεί ή να απολογείται για τις επιλογές του.

Γιατί σας πείραξε τόσο πολύ το γεγονός οτι έκανα ένα λάθος στην ονομασία; Και να το είπατε επανειλημμένα σε ένα thread με 211 σελίδες είναι λίγο δύσκολο να το διαβάσει κανείς όλο. Προσωπικά μίλησα για σημαντικό προβάδισμα όσον αφορά την 980 ως αποτέλεσμα των bench δεν τα έβγαλα απο το μυαλό μου αλλά ούτε μιλάω εκ πείρας διότι δεν κατέχω την συγκεκριμένη κάρτα και ελπίζω επειδη ο λόγος σας μοιάζει απόλυτος να είναι αίτιο πείρας πάνω στην συγκεκριμένη κάρτα. Τέλος, σαφως και ο καθένας αγοράζει ότι επιθυμεί χωρίς να δικαιολογείτε αλλά δεν καταλαβαίνω αυτό τι έχει να κάνει με την παράθεση του ποστ μου. Την άποψη μου είπα με μια ένδειξη αμφιβολίας για να ακούσω περαιτέρω προτάσεις απο τους φίλους συμφουρήτες μας..Δεν καταλαβαίνω λοιπόν την αιτία της έντονης ανησυχίας σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μία 970 τώρα κ μια αργότερα.

Μακρυα απο Sli ετσι οπως εχουν καταντησει τα παιχνιδια,πιο κακογραμμενα δεν γινεται.Τα ιδια λεγαμε παλια και για τις 770,παρτε 2 sli και τωρα τις τρωνε οι Vram που εχουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυα απο Sli ετσι οπως εχουν καταντησει τα παιχνιδια,πιο κακογραμμενα δεν γινεται.Τα ιδια λεγαμε παλια και για τις 770,παρτε 2 sli και τωρα τις τρωνε οι Vram που εχουν.

φιλε μου εμενα παντως το sli μου λειπει(660 ti sli)...μπορει σε καποια games να περιμενεις λιγο τους σωστους drivers(profile),αλλα μετα εσπερνε....

Ανυπομονω με το καλο να βαλω μια δευτερη 970...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες ξέχασα να ρωτήσω, με το σύστημα της υπογραφής μου υπάρχει περίπτωση να μην "φτάνει" το τροφοδοτικό τώρα με τη GTX970 G1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες ξέχασα να ρωτήσω, με το σύστημα της υπογραφής μου υπάρχει περίπτωση να μην "φτάνει" το τροφοδοτικό τώρα με τη GTX970 G1 ?

Το μισο σου περισσευει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους..σκεφτομαι κ εγω μετα απο πολυ σκεψη να αγορασω την gigabyte gtx 970 g1 gaming..η προηγουμενη μ καρτα ειναι η r9 270x toxic η οποια ειναι επισης μεγαλη σε μεγεθος..κοιταξα διαστασεις κ ειναι πολυ μικρες οι διαφορες τους..το κουτι μ ειναι το thermaltake urban s31 κ η r9 270x toxic π εχω ειναι οριακα..θα εχω προβλημα με το χωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία ερώτηση και εγώ. πήρα την 970 msi και ενώ στις 2 οθόνες είναι στα 135 mhz σε silent mode (kai 35oC idle / surfing @ net), με το που ενεργοποιώ το 3ο μόνιτορ / επέκταση tv, πάει στα 899 mhz και ανεβάζει την θερμοκρασία στους 40-41oc (λογικότατο). γιατί γίνεται αυτό με το 3ο μόνιτορ? και εάν πάω για 4ο να φανταστώ θα παίζει στο 1000άρικο σταθερά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...