Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ολοι τα ριχνουν στην nvidia αν γραψετε gtx 970 black screen on windows στο google θα σας το βγαλει...ελπιζω να ειναι driver και οχι λαθος της 970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την εγκατέστησα χθες βράδυ την καρτούλα (Gigabyte G1 υλοποίηση), όλα καλά και αέχω να παρατηρήσω ότι η καρτούλα εκτός των γνωστών πιά επιδόσεών της, πρέπει να πως ότι είναι απίστευτα ήσυχη ακόμα και σε φουλ στρες, ειδικά λαμβανομένου υπόψιν ότι το κουτί είναι από τα πλέον ήσυχα με το στήσιμο που έχω, παρόλα αυτά αν και η κάρτα αντικατέστησε μια επίσης εξαιρετικά ήσυχη (δεδομένου του μοντέλου της) εντούτοις είναι τόσο "έντονη" η ησυχία της που με ξάφνιασε ευχάριστα.

 

Για περισσότερες εντυπώσεις αφού περάσουν κάποιες μέρες.

 

P.S: μόλις βγήκαν νέοι drivers από Nvidia -> 344.75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να αναφερω οτι με την τιμη της 970 στης Ελλαδα στα 400 ευρω στις γνωστες υλοποιησεις,βλεπω μια ενδιαφερουσα προσφορα απο το Newsletter του Eshop για 980 Zotac στα 560ευρω http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-141118.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να αναφερω οτι με την τιμη της 970 στης Ελλαδα στα 400 ευρω στις γνωστες υλοποιησεις,βλεπω μια ενδιαφερουσα προσφορα απο το Newsletter του Eshop για 980 Zotac στα 560ευρω http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-141118.html

Εγω ψήθηκα τελικά για 980 απ'ότι είδα μπορεί να μην αξίζει η διαφορά χρημάτων αλλα εξακολουθεί να έχει σημαντικό προβάδισμα...το θέμα είναι οτι θα περιμένω κανα μήνα ακόμα μήπως πέσει καθόλου. Ξέρουμε αν θα βγει 980 ti;  Kαι αν ναι ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψήθηκα τελικά για 980 απ'ότι είδα μπορεί να μην αξίζει η διαφορά χρημάτων αλλα εξακολουθεί να έχει σημαντικό προβάδισμα...το θέμα είναι οτι θα περιμένω κανα μήνα ακόμα μήπως πέσει καθόλου. Ξέρουμε αν θα βγει 980 ti;  Kαι αν ναι ποτε;

 

Παιδιά για εκατομυριοστή φορά: όταν βγει μεγαλύτερη κάρτα με βάση πυρήνα GM200 αρχές της χρονιάς οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να λέγεται Πίπι Φακιδομύτη παρά 980- οτιδήποτε. Η 980 είναι ακόλουθος της 680 και ΟΧΙ 780.

 

Αρχές της επόμενης χρονιάς και μην περιμένεις ταπεινές τιμές.

 

Τέλος καλό είναι να φαντασιώνεστε "σημαντικό προβάδισμα" στις επιδόσεις μιας 980 έναντι μιας 970 αλλά αυτό υπάρχει μόνο στην διαφορά τιμής. Ο καθένας αγοράζει ότι γουστάρει χωρίς να χρειάζεται να δικαιολογεί ή να απολογείται για τις επιλογές του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχιζει το ξεπακεταρισμαααα!!! :-D

 

edit : ΑΨΟΓΗ!!! και προς το παρον αθορυβη... 

 

με γειααααααα, να την χαρείς. τελικά πόσο βγήκε? τιμή site + 12€ μεταφορικά? μέρες για να έρθει? απόψεις / σχόλια. μην μας αφήνεις έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

365+12 ευρώ μεταφορικά. Εγω επειδή μένω Κρήτη έκανε 9 μέρες περιπου. Πολύ γρήγορη, δν έχω ακούσει ακόμα coil whine το τεσταρα σε farcry 3 και crysis 3 εχθες και ηταν άψογη, την εκανα λιγο oc στα 1450 ουτε εκεί είχα πρόβλημα, απλα το μονο μειων στο oc τα φουρφουρια ακούγονται καλά!!! Βέβαια πιο δυνατά ακουγόταν νομιζω στην 7850 π είχα πριν.. Εντομεταξυ φοράει το τελευταιο bios π είχε βγει σε σχέση με αλλες οποτε παιζει να είναι κ νεα φουρνια. Τώρα περιμένω το backplate μου!!! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακουγοταν και σε μεσαια ενταση στα παιχνιδια στο oc, οχι πολυ δυνατα αλλα ακουγοταν, εχω και το κουτι διπλα στα αυτια μ ισως γ αυτο!!! αλλιως out of the box ειναι αθορυβη στις χαμηλες απαιτησεις και ας εχει ενα γεναιο factory oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρωγε κάτι φρίκες και ανέβαινε 70 βαθμούς στο Unity (το μονο game που το έκανε αυτό). Την είχα την G1 στα 1500 με 1.218 voltage και έκανα undervolt από το bios 1.200 στα 1481, η κάρτα δεν περνάει 63-64 βαθμούς και φαίνεται stable μέχρι στιγμής! Αυτά είναι.

 

ayGw9ks.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρωγε κάτι φρίκες και ανέβαινε 70 βαθμούς στο Unity (το μονο game που το έκανε αυτό). 

 

 

Το παθαίνει στο menu του character customization , και γενικά αν κάθεσαι αρκετή ώρα στα μενου. In game οι θερμοκρασιες πεφτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρωγε κάτι φρίκες και ανέβαινε 70 βαθμούς στο Unity (το μονο game που το έκανε αυτό). Την είχα την G1 στα 1500 με 1.218 voltage και έκανα undervolt από το bios 1.200 στα 1481, η κάρτα δεν περνάει 63-64 βαθμούς και φαίνεται stable μέχρι στιγμής! Αυτά είναι.

 

 

 

;) Το κανει και σε αλλα παιχνιδια απλα παιζει να μην το ειχες προσεξει..

 

Θυμασαι τι ειχα γραψει πριν λιγο καιρο; Οτι παιζω στα 1460 περιπου μονο και μονο για να μην ανεβαζω χωρις λογο θερμοκρασιες και να βουιζουν τα ανεμιστηρια, εστω και αν εχω SLI εγω και εχω ενα λογο παραπανω και παροτι ακομη και οι 75-80C ειναι αμελητεες για τις GPU.

Ειναι το critical point που λεμε στο O/C εκει που πλεον δεν αξιζει για 1-2 fps να γαμ γαμ την καρτα σου.. (τα ξερεις φανταζομαι αυτα αλλα λεμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλα όχι τίποτα κιόλας αλλα τρέχει και υπερβολικά ησυχα σε σύγκριση, 1900 rpm vs 2300 rpm. Δεν αξίζει για 20-30 mhz να την τρέχω εκεί, απλά δεν περίμενα να είναι stable με χαμηλότερο voltage από stock σε πολύ υψηλότερα clocks. Είναι καρτάρα η 970. :D

 

Μια ώρα unity πάντως ουτε artifact, ουτε τίποτα. 1481/7800 core/mem.

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...