Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά είναι κ ξερεις ποσο καιρό κανει να ερθει?

Στο 10ημερο παιζει λογικα. Τοσο εκανε ενα τροφοδοτικο evga που παρηγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα αλλο τα τροφοδοτικα που υπαρχουν ηδη και αλλο οι καρτες γραφικων που βγηκαν τωρα,ισως να εχει προβλημα με αποθεμα και να αργησει παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν υπαρχει αποθεμα στο site της evga δε μπορεις να παραγγελεις. Μονο notify υπαρχει και σε ειδοποιουν οταν ειναι διαθεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι κ ξερεις ποσο καιρό κανει να ερθει?

Εγω παραγγειλα στις 7 αλλα η παραγγελια μπηκε στο συστημα τους 10 γιατι ηταν βραδυ Παρασκευης, και παραλαμβανω αυριο γιατι μενω Κρητη. λογικα αν μενεις αθηνα θα σ ερθει νωριτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να περιμένουμε να πέσει η τιμή της 980 ή δεν αξίζει σε σχεση με την 970; :wacko: Εγω τη θέλω για ανάλυση 2560x1440. Για ανάλυση 4K ποια θα ήταν κατάλληλη; ή εκει παμε σε sli;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο έχω ένα pc με asus z97-a, 4690k, 8gb ram και corsair 430watt το οποίο εν καιρό θα αλλαχτει... Χωρίς λοιπόν να κοιτάξουμε αν το τροφοδοτικό επαρκεί ή όχι, μιας και για αρχή αυτό θα μείνει πάνω, ποια υλοποίηση της 970 προτείνεται; μέχρι 400ευρω ας πούμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο έχω ένα pc με asus z97-a, 4690k, 8gb ram και corsair 430watt το οποίο εν καιρό θα αλλαχτει... Χωρίς λοιπόν να κοιτάξουμε αν το τροφοδοτικό επαρκεί ή όχι, μιας και για αρχή αυτό θα μείνει πάνω, ποια υλοποίηση της 970 προτείνεται; μέχρι 400ευρω ας πούμε. :)

 

Καμία. Εδώ μπανάρω κόσμο που δεν  τηρούν τις προδιαγραφές τροφοδοτικών των κατασκευαστών GPU και θα επιτρέψω λες το παραπάνω;

 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-970/specifications

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω σκοπο να παιξω παιχνιδια με αυτο το psu, δεν ειμαι πρωταρης στο θεμα. :) Απλα τωρα εχω λεφτα και πρεπει να παρω τη gpu αλλιως καλο 2015. :)

 

Οποτε επιστροφη στην απορια μου, το τροφοδοτικο θα αλλαχτει με ενα rm650 αλλα σε καμια εβδομαδα απο σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω σκοπο να παιξω παιχνιδια με αυτο το psu, δεν ειμαι πρωταρης στο θεμα. :) Απλα τωρα εχω λεφτα και πρεπει να παρω τη gpu αλλιως καλο 2015. :)

 

Οποτε επιστροφη στην απορια μου, το τροφοδοτικο θα αλλαχτει με ενα rm650 αλλα σε καμια εβδομαδα απο σημερα.

Αν σε ενδιαφερει θα ελεγα να κοιταξεις τις παρακατω

1)Evga 970 Ftw απο το site της

2)Asus Strix ή Gigabyte 970 G1 απο Msystems

3)Msi 970 απο Πλαισιο.

 

Τα παραπανω τα αναφερω μονο αν σε ενδιαφερει να προλαβεις την προσφορα με 1 παιχνιδι δωρο http://www.geforce.com/PickYourPath.Σαν επιδοσεις νομιζω οτι η καλυτερη εχει βγει η 970G1,την εχει και αρκετος κοσμος και μπορει να σου πει στα σιγουρα.Και εγω μια απο τα ιδια ειμαι προς αναζητηση καρτας και κλεινω προς G1 μαλλον. Ενα πραγμα βεβαια που θα πρεπει να κοιταξεις ειναι οι διαστασεις της G1 γιατι απο οτι διαβαζω ειναι αρκετα μεγαλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος, βασικα κοιταω και την Strix και επιπλεον η αγορα θα γινει απο Eshop λογω πιστωτικου υπολοιπου. Δε ξερω αν εχουν τη προσφορα εκει αλλα μαλλον οχι.

 

Επισης παρατηρω οτι με την g1 η διαφορα ειναι στα 2ευρω οποτε θα παω σε μια απο τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος, βασικα κοιταω και την Strix και επιπλεον η αγορα θα γινει απο Eshop λογω πιστωτικου υπολοιπου. Δε ξερω αν εχουν τη προσφορα εκει αλλα μαλλον οχι.

 

Επισης παρατηρω οτι με την g1 η διαφορα ειναι στα 2ευρω οποτε θα παω σε μια απο τις 2.

 

 

όπως κ με 980..έτσι κ με την g1 970, έχει σφύριγμα στο μεγάλο φόρτωμα...πιο λίγο από από 980 αλλά έχει αρκετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως κ με 980..έτσι κ με την g1 970, έχει σφύριγμα στο μεγάλο φόρτωμα...πιο λίγο από από 980 αλλά έχει αρκετό.

Ναι αλλα αν ειναι εντονο μπορεις να την επιστρεψεις πισω ετσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία. Εδώ μπανάρω κόσμο που δεν  τηρούν τις προδιαγραφές τροφοδοτικών των κατασκευαστών GPU και θα επιτρέψω λες το παραπάνω;

 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-970/specifications

 

Με 28A στην 12αρα εαν προκειται για το CX430 απλα δεν πιεζεις την τυχη σου σε καμια περιπτωση, οσο power efficient και να ειναι η 970.

 

Σιγά μη δεν τη σηκώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...