Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν μερη δεν φταιει το Πλαισιο σε αυτο. Θυμαμαι και με τις Gtx 7-- οταν δινανε τα παιχνιδια δωρο πριν 1 χρονο,υπηρχαν ατομα που ειχαν αγορασει την καρτα 1 εβδομαδα πριν και λεγανε το ιδιο πραγμα οτι ειναι κριμα για λιγες μερες να χανουν τα games.

 

Βεβαια σε μερικους απο οτι διαβαζω στα σχολια παρακατω http://blogs.nvidia.com/blog/2014/11/04/get-a-new-gpu-plus-assassins-creed-unity-the-crew-or-far-cry-4-for-free/αναλογα με το μερος που αγορασαν την καρτα σε μερικους τους  δωσανε κωδικο,αν και η Nvidia απο μονη της λεει οτι κυριως ισχυει σε νεα προιοντα αυτο,και εν μερη δεν εχει αδικο.Ας παρουμε σαν παραδειγμα την αγορα μιας κονσολας,παει καποιος και αγοραζει ενα XboxOne χωρις παιχνιδι στα 400ευρω και μετα απο 1 εβδομαδα βγαινει το TitanFall και επισης Bundle μαζι με το XboxOne στα 400ευρω,και αυτο μια απο τα ιδια ειναι.

 

Αξιζει ομως να σημειωθει οτι σε μερικες μεγαλες αλυσιδες απο οτι διαβαζω παραπανω οπως το Newegg,δωσανε απο μονοι τους τους κωδικους,βεβαια σε αυτα τα πραγματα αλλο εξωτερικο και αλλο εμεις θα μου πεις :P.

 

Αξιο αναφορας ειναι επισης που το Πλαισιο αν και φερνει την καρτα με 1 παιχνιδι δωρο,ανεβασε την τιμη της καρτας απο πριν την προσφορα...Αυτο ειναι για κραξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω επειδη ακριβως τους εχω χτισει οροφο στο καταστημα του Πειραια, δεν υπαρχει περιπτωση να μην λαβω το κουπονι που δικαιουμαι. Μεχρι την Τριτη θα το εχω παρει. Δεν πρεπει να τους αφηνουμε σαν καταναλωτες και πελατες τους να κανουν οτι θελουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδη ακριβως τους εχω χτισει οροφο στο καταστημα του Πειραια, δεν υπαρχει περιπτωση να μην λαβω το κουπονι που δικαιουμαι. Μεχρι την Τριτη θα το εχω παρει. Δεν πρεπει να τους αφηνουμε σαν καταναλωτες και πελατες τους να κανουν οτι θελουν.

Το θεμα ειναι ομως οτι μπορει να επικαλεστει το παρακατω που γραφουν στα σχολια’’ Been in contact with nvidia all they say is : game codes are only sent with new purchases only, previous purchases do not apply.’’’

 

Αρα ειναι καθαρα στο μαγαζι αν θα κανει την διαφορα και δωσει κωδικο,ή οπως λεω εγω αναλογα σε τι υπαλληλο θα σου κατσει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ομως οτι μπορει να επικαλεστει το παρακατω που γραφουν στα σχολια’’ Been in contact with nvidia all they say is : game codes are only sent with new purchases only, previous purchases do not apply.’’’

 

Αρα ειναι καθαρα στο μαγαζι αν θα κανει την διαφορα και δωσει κωδικο,ή οπως λεω εγω αναλογα σε τι υπαλληλο θα σου κατσει :P

Την Τριτη θα παω να παρω το κουπονι. Τους εκραξα και το εδωσαν. Δεν μπορουσα  να το αφησω ετσι να περασει αυτο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Τριτη θα παω να παρω το κουπονι. Τους εκραξα και το εδωσαν. Δεν μπορουσα  να το αφησω ετσι να περασει αυτο. 

Με ευγενικο τροπο φανταζομαι ετσι?? :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν υπαρχει λογος να βρισω, θα εχανα το δικιο μου. Αυτο που τους ειπα ειναι οτι δεν το θεωρω σωστο και δικαιο προς εμενα και την οικογενεια μου, που ημαστε τοσα χρονια πελατες τους, να μην μου δωσουν ενα δωρο στην τελικη, που το εβαλαν την περασμενη εβδομαδα και ενω εχω παρει την καρτα σε παρομοια τιμη πριν ενα μηνα περιπου.

 

Η τιμη της gpu ανεβηκε οχι λογω των κουπονιων αλλα λογω των αποθεματων και χρηματηστηριακης λογικης που επικρατει στα ελληνικα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ευγενικο τροπο φανταζομαι ετσι?? :D  :D

δεν νομιζω να δινουν ετσι κωδικους αμα πας με τον σταυρο στο χερι και με παρακαλετα. ενα γερο κραξιμο παντως το χρειαζονται και για την αυξηση της τιμης ασχετως το bundle η οχι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν υπαρχει λογος να βρισω, θα εχανα το δικιο μου. Αυτο που τους ειπα ειναι οτι δεν το θεωρω σωστο και δικαιο προς εμενα και την οικογενεια μου, που ημαστε τοσα χρονια πελατες τους, να μην μου δωσουν ενα δωρο στην τελικη, που το εβαλαν την περασμενη εβδομαδα και ενω εχω παρει την καρτα σε παρομοια τιμη πριν ενα μηνα περιπου.

 

Η τιμη της gpu ανεβηκε οχι λογω των κουπονιων αλλα λογω των αποθεματων και χρηματηστηριακης λογικης που επικρατει στα ελληνικα καταστηματα.

Εγω παντως βλεπω καποιες και εχουν πεσει σε τιμη εστω και λιγοπχ 

http://www.skroutz.gr/s/5610199/EVGA-GeForce-GTX-970-4GB-FTW-ACX-2-0-04G-P4-2978-KR.html 

http://www.skroutz.gr/s/5580574/Asus-GeForce-GTX970-4GB-Strix-OC-90YV07F0-M0NA00.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ζητησω και γω μιας και την εχω 1 μηνα μπας και κερδισω κατι.

Ρε αγορινες μια ερωτηση. Register την g1 που να την κανω? Μεσα στην nvidia η στην gigabyte? Και στην gigabyte που? Δεν μπορω να βρω την διεύθυνση. Μπορεί να με βοηθήσει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ερώτηση, ποια σύνδεση να προτίμησω για την καλύτερη δυνατή απόδοση μεταξύ της κάρτας (GTX970 G1) και του μόνιτορ (2560x1440) ? να σημειώσω ότι το μόνιτορ έχει και DVI και HDMI και DP.

Και κάτι τελευταίο, επειδή θα την εγκαταστήσω ή απόψε ή αύριο βράδυ (όταν τα παιδιά θα κοιμούνται... :) ), μόλις μπουτάρει να βάλω τους drivers της Gigabyte ή τους τελευταίους από Nvidia ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ερώτηση, ποια σύνδεση να προτίμησω για την καλύτερη δυνατή απόδοση μεταξύ της κάρτας (GTX970 G1) και του μόνιτορ (2560x1440) ? να σημειώσω ότι το μόνιτορ έχει και DVI και HDMI και DP.

Και κάτι τελευταίο, επειδή θα την εγκαταστήσω ή απόψε ή αύριο βράδυ (όταν τα παιδιά θα κοιμούνται... :) ), μόλις μπουτάρει να βάλω τους drivers της Gigabyte ή τους τελευταίους από Nvidia ?

Προφανως και δεν βαζεις HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα από Nvidia οι drivers..Οι 344.65 είναι οι τελευταίοι και πριν από οποιαδήποτε αλλαγή, χρήση του DDU.Όσο για την συνδεσμολογία, εννοείται πως αν υπάρχει DisplayPort θα την βάλεις με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...