Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως αύριο κλείνω μισό μήνα με την G1 και δεν έχω coil whine.

 

'Οχι ότι την έχω ζορίσει ιδιαίτερα βέβαια, ούτε έχω συνδέσει δεύτερο monitor πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παίδες μια ερωτησούλα κι από μένα, πηγαίνοντας από μια ΑΤΙ 6970 σε GTX970 G1 περίπου τι διάφορες να περιμένω? (σε μόνιτορ 2560x1440)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες μια ερωτησούλα κι από μένα, πηγαίνοντας από μια ΑΤΙ 6970 σε GTX970 G1 περίπου τι διάφορες να περιμένω? (σε μόνιτορ 2560x1440)

Η διάφορα των 2 καρτών θα είναι σίγουρα πάνω από 100%
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για 1440p άξιζε αρκετά, αν έπαιζα 1080p θα περίμενα 960...

 

@θρες

 

Στην αλλάξανε την g1;

όχι ακόμα, άργησα αρκετά να την πάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από gtx670 σε 970 να περιμένω διαφορές; Αξίζει η μετάβαση;

Και βεβαια αξιζει, δεν το συζηταμε καν. Διαφορες θα δεις κυριως σε games που εχουν απαιτησεις vram που ειναι και της μοδας τον τελευταιο χρονο. Επισης η nvidia και οι developers οτι εχουν φτιαξει και οτι θα φτιαξουν θα εχοτυν πολυ καλυτερη αποδοση στις νεοτερες προφανως καρτες. Εκει πεφτει το βαρος και λογω μαρκετινγκ.

 

Και εγω απο 680 πηγα στην 970. Εχω δει μεγαλες διαφορες και φαντασου ημουν σε sli με τις 680 και σε πολλα games εχω καλυτερα fps τωρα με μια 970 τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια αξιζει, δεν το συζηταμε καν. Διαφορες θα δεις κυριως σε games που εχουν απαιτησεις vram που ειναι και της μοδας τον τελευταιο χρονο. Επισης η nvidia και οι developers οτι εχουν φτιαξει και οτι θα φτιαξουν θα εχοτυν πολυ καλυτερη αποδοση στις νεοτερες προφανως καρτες. Εκει πεφτει το βαρος και λογω μαρκετινγκ.

 

Και εγω απο 680 πηγα στην 970. Εχω δει μεγαλες διαφορες και φαντασου ημουν σε sli με τις 680 και σε πολλα games εχω καλυτερα fps τωρα με μια 970 τωρα. 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Σε τι ανάλυση παίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Σε τι ανάλυση παίζεις; 

1080p παιζω.  

 

 

 

 

Kαι κατι αλλο τωρα γιατι τα εχω παρει, το ειδα και θελω να παρω τηλ να το διεκδικησω.

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-PCI-X-GTX-970-Gaming-4GB-4G.htm

 

Δινουν δωρο τωρα ενα απο αυτα. Δηλαδη εμεις που τις αγορασαμε στην ιδια τιμη τι? Δεν εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...