Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι MSI 970  συνεχίζουν τα random προβλήματα με τους ανεμιστήρες.

 

Με τους drivers 344.48, 344.60 και 344.65, τα ανεμιστήρια στιγμιαία στροφάρουν και μετά σταματάνε.

 

Σχετικά λίνκς με διασταύρωση του προβλήματος από αρκετούς χρήστες, το οποίο σύμφωνα με την Nvidia οφείλεται στο BIOS της κάρτας. Η Nvidia είναι ενήμερη και θα το διευθετήσει.

 

 

 

We've been working with MSI and MSI has notified us they will be providing the update through the LiveUpdate utility soon to customers. Please make sure you have the utility installed.

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18632620

 

https://forums.geforce.com/default/topic/786710/geforce-drivers/344-48-and-344-60-fan-problems-with-gtx-980-msi-gaming-help-/4/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1380 η 980 μου, σε ένα παιχνίδι πράγματι όμως, boostαρε υψηλότερα.

 

Τελικα ειναι 1380 απο οτι ειδα και εγω και στις 970 δικιο εχει τοσο παει με factory o/c χωρις να κανεις τιποτα η G1,δεν το ειχα προσεξει γιατι εχω μονιμα το o/c profile να τρεχει στα 1460 boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλαν μια καινούρια έκδοση περτικαλι .. την είδατε η να την link αρω ?

 

 

Ε δεν θα το εχουν δει ολοι,δειξτο..The GOLD edition :D

 

;)  Μ'αρεσει ..

 

post-227308-0-75941200-1415681717_thumb.jpg

 

http://videocardz.com/53936/msi-readies-geforce-gtx-970-gaming-gold-edition

http://videocardz.com/54004/msi-gtx-970-gaming-golden-edition-with-orange-box

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλυτερα σχολια που διαβασα και γελασα

 

1)Free oranges for the first 100 buyers

2)Same coil whine as the Gaming one?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EVGA τα έχει κάνει σαλάτα με τις 970.

 

Μή βελτιστοποιημένες ψύκτρες σε όλες τις εκδόσεις πλήν της FTW, ενώ έχει τραγικά χαμηλό TDP στην FTW, με αποτέλεσμα η κάρτα να κάνει throttling out of the box.

 

Η MSI μας εξέπληξε κάπως με τις δικές της κάρτες. Ένας μήνας πέρασε και ακόμα ασχολούμαστε με τα ανεμιστήρια της (προς αποφυγή παρεξηγήσεων η Νο1 εταιρία της επιλογής μου για MOBOs και Graphic cards είναι η MSI)

 

Επι του παρόντος από τις επώνυμες η πιό αξιόπιστη φαίνεται η Gigabyte, αν και έχω διαβάσει παράπονο ενός φαντασμένου tech-geek ότι η πλακέτα είναι λεπτή σαν χαρτί και η κάρτα στρεβλώνει πανεύκολα. Την έδωσε πίσω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. (Το tech-geek μετά αγόρασε την EVGA FTW, έσπασαν τα νεύρα του από το out of the box throttling και έφτιαξε modded BIOS και ησύχασε)

 

Για τις Galax λένε ότι είναι ποιοτικές κάρτες, αλλά δεν υπάρχει πολύ feedback από τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EVGA τα έχει κάνει σαλάτα με τις 970.

 

Μή βελτιστοποιημένες ψύκτρες σε όλες τις εκδόσεις πλήν της FTW, ενώ έχει τραγικά χαμηλό TDP στην FTW, με αποτέλεσμα η κάρτα να κάνει throttling out of the box.

 

Η MSI μας εξέπληξε κάπως με τις δικές της κάρτες. Ένας μήνας πέρασε και ακόμα ασχολούμαστε με τα ανεμιστήρια της (προς αποφυγή παρεξηγήσεων η Νο1 εταιρία της επιλογής μου για MOBOs και Graphic cards είναι η MSI)

 

Επι του παρόντος από τις επώνυμες η πιό αξιόπιστη φαίνεται η Gigabyte, αν και έχω διαβάσει παράπονο ενός φαντασμένου tech-geek ότι η πλακέτα είναι λεπτή σαν χαρτί και η κάρτα στρεβλώνει πανεύκολα. Την έδωσε πίσω ακριβώς για αυτόν τον λόγο. (Το tech-geek μετά αγόρασε την EVGA FTW, έσπασαν τα νεύρα του από το out of the box throttling και έφτιαξε modded BIOS και ησύχασε)

 

Για τις Galax λένε ότι είναι ποιοτικές κάρτες, αλλά δεν υπάρχει πολύ feedback από τον κόσμο.

Η g1 του θρες έβγαλε coil whine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το οποίο εμφανίστηκε όταν χρησιμοποιήσα 2 Displayport ταυτόχρονα, μετά από 2-3 μέρες (αφού είχα γυρίσει το ένα από τα δύο πάλι σε dvi-d) σταμάτησε...

 

κατά 99% παίζει να έχουν πρόβλημα τα DP της κάρτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...