Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα δεν αξίζει τα + 30-40 ευρώ που ζητάνε εδώ για την G1. Η ftw είναι πιο υψηλά χρονισμενη από την G1 οποτε για αυτούς που δεν ασχολούνται με OC θα είναι πρακτικά πιο γρηγορη.

 

+ Οτι έχεις και κοδικό για FC4/AC:Unity/The crew. Πολύ καλή τιμή. Το μόνο κακο τα outputs, 2xDVI, 1x HDMI, 1x DP vs 3x DP, 1x HDMI, 2x DVI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκε το τρελό τροφοδοτικό!

 

Το o/c ανέβηκε +10 και έφτασε 1542 στο Heaven, εκεί που πριν με το προηγούμενο τροφοδοτικό η κάρτα κράσαρε.

 

Ποιο ψηλά κρασάρει, δηλαδη ~1552.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κατάφερα να λύσω το θέμα του GPU boost, σχεδόν να το αφαιρέσω δηλαδή. Τώρα πια το GPU-z δείχνει τους σωστούς χρονισμούς που τρέχει η κάρτα και σε load το core clock και voltage μένουν σταθερά εκεί που τα έχω.

frYfxfS.png

Το ότι πρέπει να κάνω τόση δουλειά με bios modding είναι άκρως εκνευριστικό. Βγάλτε το boost απο τις Enthusiast κάρτες... wtf  :mad:

 

Το OC που έχω βρει 24/7 stable σε οτιδίποτε με αυτο το bios σε 1.218 voltage (stock)

 

 

cwn.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν να μου ερθει τη Δευτερα οταν ομως πηγε μεσημερι και ακομα καμια καρτα δεν μου ειχε ερθει τα ακυρωσα ολα και παω την Τριτη να την αγορασω απο eshop γιατι αν ειναι να περιμενα ποτε θα μου την στειλουν στο σπιτι....... Να παρω την evga ftw αντι την g1 gaming επειδη εχει μεγαλυτερο oc?

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν να μου ερθει τη Δευτερα οταν ομως πηγε μεσημερι και ακομα καμια καρτα δεν μου ειχε ερθει τα ακυρωσα ολα και παω την Τριτη να την αγορασω απο eshop γιατι αν ειναι να περιμενα ποτε θα μου την στειλουν στο σπιτι....... Να παρω την evga ftw αντι την g1 gaming επειδη εχει μεγαλυτερο oc?

 

Οποια σου βγαίνει πιο φτηνή. Και οι δυο υλοποιήσεις εξίσου καλές φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχει παραγγειλει κανεις απο Evga? εχθες το απογευμα παραγγειλα την καρτα και πληρωσα με paypal και ακομα awaiting approval λεει.... τοσο πολυ παιρνει συνηθως? ειμαι σιγουρος και η Κυριακη ετσι θα παει...

Δευτέρα θα έχεις το tracking number σε mail και το order θα γράφει completed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το προηγούμενο τροφοδοτικό ήταν στα όρια με αυτά που είχες πάνω, είναι λογικό, αλλιώς απλά σου 'κατσε.

δεν νομίζω να έδεινε το σωστό ρεύμα αφού το ένα από τα δυο καλώδια τροφοδοσίας ήταν 6πινο σε 8πινο μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...