Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και έλεγα να περιμένω να έρθουν οι τιμές στα ίσα τους μετά την πρώτη αποτυχημένη αγορά της G1 με το εκνευριστικό coil whine.

Χμμμ... Far cry μάλλον και asus για αποφυγή εκπλήξεων.

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και έλεγα να περιμένω να έρθουν οι τιμές στα ίσα τους μετά την πρώτη αποτυχημένη αγορά της G1 με το εκνευριστικό coil whine.

Χμμμ... Far cry μάλλον και asus για αποφυγή εκπλήξεων.

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624

 ακριβως το ιδιο ειδα...κανεις που να εχει asus strix αν μπορει να μου στειλει inbox την γνωμη του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα να περιμένω να έρθουν οι τιμές στα ίσα τους μετά την πρώτη αποτυχημένη αγορά της G1 με το εκνευριστικό coil whine.

Χμμμ... Far cry μάλλον και asus για αποφυγή εκπλήξεων.

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624

Τελικα το Msystems δινει παιχνιδια δωρο(ευχαριστουμε για το link TEOKOS :)) Βεβαια και παλι πολλα τα κουκια για 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το Msystems δινει παιχνιδια δωρο(ευχαριστουμε για το link TEOKOS :)) Βεβαια και παλι πολλα τα κουκια για 970.

 το ανεβασε και η nvidia στο site ;) μιλησα με e-shop και μου ειπαν και αυτοι θα συμμετεχουν στην προσφορα και θα το αναρτησουν σε λιγες μερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wof6Lz.jpg

 

Φοβερά χαρακτηριστικά. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάποια εμπειρία από Galax (πρώην Galaxy+KFA2). Έχουμε εικόνα από προηγούμενες υλοποιήσεις της για θέματα ποιότητας, RMA, κ.λπ.? Στην Ελλάδα τις φέρνει κανείς?

 

Και εγώ αυτές κοιτάω. Στα χαρτιά φαίνονται να είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις 970 και 980

 

Μόνο στους Οverclockers UK τις βλέπω και πουθενά αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ακριβως το ιδιο ειδα...κανεις που να εχει asus strix αν μπορει να μου στειλει inbox την γνωμη του?

 

Δυο μέρες που την έχω, στα περισσότερα παιχνίδια που δοκίμασα παρατήρησα coil whine, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν αρκετό για να γίνει αντιληπτό όσο έπαιζα. Ειδικά όταν φόραγα headset δεν ακουγόταν τίποτα. Βέβαια αυτό έχει να κάνει με τα fps που βγάζει η κάρτα και εγώ εφαρμόζω σε όλα τα παιχνίδια adaptive vsync απ'το Nvidia CP. Μοναδική εξαίρεση το CS:GO όπου έχω κάνει limit τα fps στα 120 μέσα απ'τη κονσόλα του παιχνιδιού.

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ένας ήχος που κάνει περιστασιακά και για μικρή διάρκεια όταν είμαι στο desktop. Δεν είναι ψηλός όπως αυτός που παράγει με τα πολλά fps αλλά δυσκολεύομαι να τον περιγράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα να περιμένω να έρθουν οι τιμές στα ίσα τους μετά την πρώτη αποτυχημένη αγορά της G1 με το εκνευριστικό coil whine.

Χμμμ... Far cry μάλλον και asus για αποφυγή εκπλήξεων.

http://www.msystems.gr/index.php?category=1624

Απο οτι φενεται και η Asus εχει περιπτωση Coil Whine οπως μας λεει και ο παρακατω

Δυο μέρες που την έχω, στα περισσότερα παιχνίδια που δοκίμασα παρατήρησα coil whine, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν αρκετό για να γίνει αντιληπτό όσο έπαιζα. Ειδικά όταν φόραγα headset δεν ακουγόταν τίποτα. Βέβαια αυτό έχει να κάνει με τα fps που βγάζει η κάρτα και εγώ εφαρμόζω σε όλα τα παιχνίδια adaptive vsync απ'το Nvidia CP. Μοναδική εξαίρεση το CS:GO όπου έχω κάνει limit τα fps στα 120 μέσα απ'τη κονσόλα του παιχνιδιού.

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ένας ήχος που κάνει περιστασιακά και για μικρή διάρκεια όταν είμαι στο desktop. Δεν είναι ψηλός όπως αυτός που παράγει με τα πολλά fps αλλά δυσκολεύομαι να τον περιγράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι με το φτωχαδακι μυαλουδακι μου?  τοοοσα χρονια και με τοοοοσες καρτες δεν υπηρχε coil whine? υπηρχε και μαλιστα πολλες φορες πολυ χειροτερα απο οτι τωρα. και δευτερον τοοοσα χρονια με τοοοσες καρτες ειχατε backplate? μαλλον οχι. ως προς τι τοτε τοσο ''πανικος'' για το coil whine που απο οτι διαβαζω και σε αυτο το forum και σε αλλα ακομα και στου εξωτερικου ειναι τοσο ανεπαισθητο που πρεπει να βαλεις το αυτι σου μεσα στο κουτι για να το ακουσεις, λιγες οι περιπτωσεις εχω διαβασει για rma {εξαρταται και απο τον χρηστη κατα ποσο το δεχεται στο αυτι του} και γιατι τοσο πανικος για το γαμωbackplate. παιξτε ρε παιδια να ευχαριστηθειτε τα παιχνιδια και μην βρισκετε για μενα ''ανουσιες'' ανοησιες απλα για να πειτε οτι ''αααα να εχει προβλημα''. αυτα . sorry για την ''ενταση'' που μπορει να βγαζω αλλα προσωπικη μου αποψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι με το φτωχαδακι μυαλουδακι μου?  τοοοσα χρονια και με τοοοοσες καρτες δεν υπηρχε coil whine? υπηρχε και μαλιστα πολλες φορες πολυ χειροτερα απο οτι τωρα. και δευτερον τοοοσα χρονια με τοοοσες καρτες ειχατε backplate? μαλλον οχι. ως προς τι τοτε τοσο ''πανικος'' για το coil whine που απο οτι διαβαζω και σε αυτο το forum και σε αλλα ακομα και στου εξωτερικου ειναι τοσο ανεπαισθητο που πρεπει να βαλεις το αυτι σου μεσα στο κουτι για να το ακουσεις, λιγες οι περιπτωσεις εχω διαβασει για rma {εξαρταται και απο τον χρηστη κατα ποσο το δεχεται στο αυτι του} και γιατι τοσο πανικος για το γαμωbackplate. παιξτε ρε παιδια να ευχαριστηθειτε τα παιχνιδια και μην βρισκετε για μενα ''ανουσιες'' ανοησιες απλα για να πειτε οτι ''αααα να εχει προβλημα''. αυτα . sorry για την ''ενταση'' που μπορει να βγαζω αλλα προσωπικη μου αποψη.

Εμενα βασικα δεν με πειραζει τοσο το παραπανω που λες,απλα η τιμη τους με χαλαει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι με το φτωχαδακι μυαλουδακι μου?  τοοοσα χρονια και με τοοοοσες καρτες δεν υπηρχε coil whine? υπηρχε και μαλιστα πολλες φορες πολυ χειροτερα απο οτι τωρα. και δευτερον τοοοσα χρονια με τοοοσες καρτες ειχατε backplate? μαλλον οχι. ως προς τι τοτε τοσο ''πανικος'' για το coil whine που απο οτι διαβαζω και σε αυτο το forum και σε αλλα ακομα και στου εξωτερικου ειναι τοσο ανεπαισθητο που πρεπει να βαλεις το αυτι σου μεσα στο κουτι για να το ακουσεις, λιγες οι περιπτωσεις εχω διαβασει για rma {εξαρταται και απο τον χρηστη κατα ποσο το δεχεται στο αυτι του} και γιατι τοσο πανικος για το γαμωbackplate. παιξτε ρε παιδια να ευχαριστηθειτε τα παιχνιδια και μην βρισκετε για μενα ''ανουσιες'' ανοησιες απλα για να πειτε οτι ''αααα να εχει προβλημα''. αυτα . sorry για την ''ενταση'' που μπορει να βγαζω αλλα προσωπικη μου αποψη.

Είναι ανάλογα τι θα σου κάτσει και ποιες είναι οι ανοχές σου. Προσωπικά οι υψίσυχνοι ήχοι με τρελένουν. Σε μερικές κάρτες αυτός ο ήχος είναι ανεπαίσθητος και σε μερικές (σπάνια) αρκετός ώστε να με χαλάνε.

Εμενα βασικα δεν με πειραζει τοσο το παραπανω που λες,απλα η τιμη τους με χαλαει :P

Με το παιχνίδι δώρο (αν σκοπεύει κάποιος να το πάρει η τιμή κάπως τρώγεται) το γαμώτο είναι κατα πως δείχνει και η ιστορία βέβαια ότι μετά τις γιορτές θα τις βρίσκεις όσο πρέπει να πουλιούνται κανονικά.~340

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον ολες μου οι καρτες ειχαν coil whine, δεν ειναι κατι που εμφανιστηκε τωρα. Απλα ειχα ελαφριας μορφης coil, το κλασσικο ''τσικ τσικ'' που ακουγοταν περαστασιακα οταν ηταν στο full load για αρκετα λεπτα η καρτα. Παντα υπαρχει η υπερβολη βεβαια, το να βαζεις το κεφαλι σου μεσα στο κουτι, ε ολο και κατι δεν θα ακουσεις?xD

 

Υπαρχουν οντως περιπτωσεις που εκει οκ, ειναι σκουπα που γκρινιαζει, και δεν παλευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...