Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που φτασαμε να ακουμε ερωτησεις εαν αρκουν τα 4Gb vram...Ε με κατι marketing ομορφιες που βλεπουμε εχει τρομαξει ο κοσμος..

Οσοι μπορειτε να περιμενετε και θελετε να παιξετε το waiting game, τοτε φυσικα και θα τα σπαει το GM200. Απο χρηματα δεν ξερω αν θα τα σπαει και εκει ομως και τιμολογηθει σε επιπεδα αρχικα Titan.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως είναι το PC gaming πλέον, και τα 350-400 για μια κάρτα πολλά είναι.Οι διαφορές μεταξύ medium/high και ultra settings είναι τόσο μικρές που στην δεύτερη περίπτωση πολλές φορές απορείς τι ''τρώει'' 20+ frames..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομωδια ειναι ολο αυτο.. Προσωπικα εχω να δω κατι που να αξιζει σε textures παρα πολυ καιρο και δεν κραταω μεγαλο καλαθι..

Αν ειναι δυνατον να συζηταμε για τετοιου επιπεδου framebuffer, μονο που το λεω γελαω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως είναι το PC gaming πλέον, και τα 350-400 για μια κάρτα πολλά είναι.Οι διαφορές μεταξύ medium/high και ultra settings είναι τόσο μικρές που στην δεύτερη περίπτωση πολλές φορές απορείς τι ''τρώει'' 20+ frames..

Σωστός ακριβώς όπως τα λες . Το crysis 1 που βγήκε το 2007 είναι ακόμα σημείο αναφοράς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γι αυτο ρωτησα για να μου πειτε! η χρηση θα ειναι καθαρα gaming οποτε 980 4gb.

περιμενουμε και 980ti; και αν ναι ξερουμε ποτε;

Σε τι οθονη/αναλυση εισαι και κοιτας για μεταβαση απο 770 σε 980ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω βλεπεις οτι και για χαρη του xbox πολλοι devs αρχισαν την μοδα, εξισωση της αναλυσης στις κονσολες για να μην κακοκαρδισουν κανενα, στο PC θα κολλησουν;

Οταν ενας dev πληρωνεται αδρα πριν καν το development για να κανει τα στραβα ματια ή οταν βλεπει ξεκαθαρα που ειναι το μαρουλι, τι τον νοιαζουν τα specs και τα PC; Πλειστηριασμος εχει καταντησει το ζητημα..

Το gaming σαν βιομηχανια εχει μεγαλωσει αρκετα τα τελευταια χρονια, πεφτουν περισσοτερα λεφτα και οι συμφωνιες κατω απο το τραπεζι πληθαινουν..

Ελπιζω μοναχα να μεινει ή να βγει κανας dev (εστω και ανεξαρτητος) που να εχει σαν γνωμονα το PC..

Συνηθως απο εκει που δεν το περιμενεις γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομωδια ειναι ολο αυτο.. Προσωπικα εχω να δω κατι που να αξιζει σε textures παρα πολυ καιρο και δεν κραταω μεγαλο καλαθι..

Αν ειναι δυνατον να συζηταμε για τετοιου επιπεδου framebuffer, μονο που το λεω γελαω..

 

Το είχα προβλέψει προ πολλού με τα 8 γίγα μνήμης και είναι λογικό να αναρωτιέται ο κόσμος. Αν ωστόσο μου ξαναγράψεις την κωμωδία με όμικρον, θα σε φέρω το κομοδίνο στο τσερβέλο να με πεις τον Χριστό φαντάρο :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το μόνο αρνητικό της reference 980 είναι η θερμοκρασία με πλήρη φόρτο (πέριξ των 78°, όπως και στα reviews δλδ), κατά τα λοιπά είναι απολύτως αθόρυβη, μείωσα και λίγο την ταχύτητα για τα ανεμιστήρια της CPU και το κουτί μου είναι πάρα πολύ ήσυχο πλέον.

 

Α και για πλάκα, είπα να τσεκάρω κατανάλωση (ξέρω, who gives a fk, αλλά η διαφορά είναι ψιλοτεράστια οπότε την αναφέρω έτσι για την ιστορία), 240w με 3d load (Valley), με τις Tahiti έπαιζε κάπου στα 620-660w. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και για πλάκα, είπα να τσεκάρω κατανάλωση (ξέρω, who gives a fk, αλλά η διαφορά είναι ψιλοτεράστια οπότε την αναφέρω έτσι για την ιστορία), 240w με 3d load (Valley), με τις Tahiti έπαιζε κάπου στα 620-660w. :P

 

Κατανάλωση συστήματος και αν ναι με τι το μέτρησες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...