Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ουτως ή αλλως μονο απο εξωτερικο θα μπορεις να την βρεις την συγκεκριμενη και ειμαι σιγουρος οτι αυτοι που ενδιαφερονται για αγορα απο το εξωτερικο θα εχουν ηδη προμηθευτει την δικια του 970 και 980 μιας και οι τιμες ειναι λιγο καλυτερες απο τις δικες μας.

 

 

Εγώ εξωτερικό είμαι και ακόμα δεν έκανα την όποια αγορά.

 

Για την αξιοπιστία της μάρκας ρώτησα για όσους γνωρίζουν τα brand names Galaxy και KFA2. H συγκεκριμένη υλοποίηση της Galax μου αρέσει πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι θα έπρεπε να έχεις 14k+

 

Πρέπει να κάνει throttle το core speed σου λόγο TDP.

Σωστα ειναι, διοτι ο Φανης θελω να πιστεύω οτι δεν εχει win8,σωστά? Ειχα ξαναναφερει οτι στο firestrike, τα win8 βγαζει μεγαλύτερο σκορ απο των Win7.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ειναι, διοτι ο Φανης θελω να πιστεύω οτι δεν εχει win8,σωστά? Ειχα ξαναναφερει οτι στο firestrike, τα win8 βγαζει μεγαλύτερο σκορ απο των Win7.

 

Ναι, Windows 7 εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω η vram παιζει ρολο στα fps και γενικα στο performance των παιχνιδιων η καμμια σχεση;
Δηλαδη εαν συγκρινουμε 2 καρτες η οποιες ειναι ιδιες με την μονη διαφορα τα gb η μια 2gb και η αλλη 4gb θα υπαρχει διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται την κάρτα, αν συγκρίνεις την 270X 2GB με την 270X 4GB δεν θα δεις καμία διαφορά στις περισσότερες περιπτώσεις, διότι η ιπποδύναμη της 270Χ δεν είναι αρκετή για να εκμεταλλευτεί τα 4GB Vram.Αλλά γενικά στις δυνατές κάρτες, παίζει μεγάλο ρόλο η Vram, για τα textures, το AA κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα και σε ευχαριστω φιλε μου! κατι ακομα περιμενουμε 980 8gb; σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση απο 770 2gb σε μια 980 8gb αν οντως κυκλοφορισει και αξιζει η αλλαγη αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα και σε ευχαριστω φιλε μου! κατι ακομα περιμενουμε 980 8gb; σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση απο 770 2gb σε μια 980 8gb αν οντως κυκλοφορισει και αξιζει η αλλαγη αυτη.

 

Γιατί τι θα κάνεις με την GTX980 θα τρέξεις κάτι σαν 3ds max; Oτιδήποτε σε 970/980 με 4 γίγα μνήμη είναι ΥΠΕΡ-αρκετή για τον χρόνο ζωής τους εκτός αν τρέχεις επαγγελματικό λογισμικό για workstations.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...