Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ, αρα τα 67.2fps ειναι λογο του oc του cpu μου πιστεύω, καλα το ειχα δει και εγω απο αλλους που έβγαζαν 66,κατι με αυτα τα ρολογια.

Οπως βλέπεται το oc στις καρτες αυτες ειναι ενα μικρο καλοδεχουμενο δωρακι στο perfomance, οπότε μια χαρά.

Φανη εμενα το msi και το gpuz δείχνουν το ιδιο, δεν ξέρω τι παίζει με το θεμα σου. Το oc σου btw ηταν +13%,captain here :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαλε το Msi που βαζεις μαζι και το Riva, που σου δείχνει ενδειξεις της καρτας και του cpu on screen while playing :P

 

Κατι άσχετο, που εγω δεν ειχα ποτε την ευκαιρία να δοκιμάσω.. Το shadowplay ΓΑΜΑΕΙ!

 

Btw στα dsr 2880p οταν το βαζω, ακομα και 50+fps δεν ειναι καθόλου smooth τα games, δεν ξέρω τι παίζει.

Και εσυ σε Nvidia μερια πηγες ρε Βρουτε? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το 1576mhz ειναι το σωστο σίγουρα. Δοκιμασε και σε κανα παιχνίδι να δεις πόσο θα σου δειξουν.

 

Και εσυ σε Nvidia μερια πηγες ρε Βρουτε? :P

Εεεε.... Οχι οχι.... Φιλου ειναι... Ποια nvidia μωρε, ειναι low η καρτα, α ναι η θέση της ειναι κατω απο μια R9 290, για να μας παρεχει ετσι physX :D
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Αφου ευχαριστησω για τις χθεσινες προτασεις σας οσον αφορα την αγορα τροφοδοτικου καθως αυτο στην υπογραφη μου εμφανιζει coil whine οταν εχω full fps , κατεληξα στην αγορα του evga g2 750 το οποιο βγαινει 120 απο ελλαδα ενω απο το ευρωπαικο καταστημα της evga το g2 850 βγαινει τελικη 130 με μεταφορικα. Να προχωρησω ?

155 το 1000, αχρείαστο να είναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tη μάρκα GALAX την γνωρίζουμε όσον αφορά ποιότητα? Η εταιρία είναι συγχώνευση της GALAXY με την KFA2.

 

Θα κυκλοφορήσουν στις επόμενες μέρες τις νέες τους 970 κ 980 "Hall of Fame", με τον υψηλότερο εργοστασιακό χρονισμό της αγοράς.

 

1380MHz για τις 970 και 1418ΜΗz για τις 980.

 

 

Οποιος θελει να φττανει κ ξεπερναει αυτους τους χρονισμους με oc σε οποιαδηποτε 970 και κυριως στης gigabyte και της msi.  Αρα τι το παραπανω θα εχει αυτη η 970 σε συγκριση με την g1 gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι σωστο :P Εμενα μεχρι 1380mhz παει σε στοκ, και το βλέπω και σε αλλους αλλα το γιατι αλλοι πανε 1392 και αλλοι 1380,δεν το εχω βρει ακομα. Ισως να ειναι η ποιότητα τροφοδοτικου, δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι σωστο :P Εμενα μεχρι 1380mhz παει σε στοκ, και το βλέπω και σε αλλους αλλα το γιατι αλλοι πανε 1392 και αλλοι 1380,δεν το εχω βρει ακομα. Ισως να ειναι η ποιότητα τροφοδοτικου, δεν ξερω.

1380 mhz boost,μονο η g1?με την asus strix χωρις ρευματα,χωρις power limit καπου εκει ηταν stable,αλλα επειδη δεν ειδα και τρομερες διαφορες(~+5%) την εχω stock για περισσοτερη αξιοπιστια στο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς μπορεί να παραλαμβάνετε την GTX 970 αλλά στην ενότητα Benchmark δεν βλέπω τίποτα εκεί παίζει μπάλα μόνος του ο Storm1978  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς μπορεί να παραλαμβάνετε την GTX 970 αλλά στην ενότητα Benchmark δεν βλέπω τίποτα εκεί παίζει μπάλα μόνος του ο Storm1978  :P

Για να παμε να του κανουμε λιγη.. παρεα λοιπον ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...