Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To DSR κάνει τίποτα? Δεν το δοκίμασα η αλήθεια είναι ακόμη. Πάντως η κάρτα σε όλα Ultra στο Ryse: Son of Rome πετάει (μόνο το Multisampling έχω off που δεν ξέρω και τι κάνει και ρίχνει τουλάχιστον 20 frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει το DSR, αλλά για να δεις ουσιαστικά διαφορά θες 2x+ factor.To smoothness το έβαλα στο 20% και νομίζω έχω το sweet spot, το Watch Dogs έδειχνει γαμάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2x + factor τι εννοείς? Η μεγαλύτερη ανάλυση δεν είναι το DSR? Δηλαδή είναι πιο αποτελεσματικό από το AA? Και άμα βάλω αυτό μπορώ να το απενεργοποιήσω το AA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2x + factor τι εννοείς? Η μεγαλύτερη ανάλυση δεν είναι το DSR? Δηλαδή είναι πιο αποτελεσματικό από το AA? Και άμα βάλω αυτό μπορώ να το απενεργοποιήσω το AA?

 

Εννοει τουλαχιστον διπλασια αναλυση και επανω. Κανει πανω κατω την ιδια δουλεια με το SSAA,αρα ειναι AA, δοκιμασε το και αν σου αρεσει σαν IQ,θεωρεις οτι κανει τρομερη διαφορα και το σηκωνουν οι επιδοσεις σου το κρατας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αξιζει απο sli (2) gtx 770 να κανω αλλαγη σε μια gtx 980;

απο performance θα ειμαι σε κατωτερα επιπεδα με μια 980 σωστα;

Μια εικονα μπορεις να σχηματισεις απο εδω http://www.anandtech.com/bench/product/1351?vs=1064

Νομίζω καλύτερα θα ηταν, αν ηθελες τοσο πολυ να ξαναπες σε μονη λυση, να περιμένεις τις επόμενες καρτες 980ti και πανω, ή καλύτερα οταν έρθουν οι 20nm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nvidia δεν θα βγάλει 20nm για high end desktop από όσα ξέρουμε. Το να περιμένει μέχρι τότε (για 16nm) κάπως δύσκολο μιας και όλα τα games που βγαίνουν πια θέλουν πάνω από 2gb vram.

 

Η 980 είναι καλή επιλογή, οι δυο 970 ακόμα καλύτερη (στην οποια θα δεις μεγαλύτερη διαφορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2x + factor τι εννοείς? Η μεγαλύτερη ανάλυση δεν είναι το DSR? Δηλαδή είναι πιο αποτελεσματικό από το AA? Και άμα βάλω αυτό μπορώ να το απενεργοποιήσω το AA?

Βάζεις 2κ ανάλυση και ΑΑ από πάνω.

παιδια αξιζει απο sli (2) gtx 770 να κανω αλλαγη σε μια gtx 980;

απο performance θα ειμαι σε κατωτερα επιπεδα με μια 980 σωστα;

Τα παιχνίδια θα παίζουν σε υψηλό framerate σίγουρα με 2χ770 αλλά θα σε περιορίζει η μνήμη για να ανέβάζεις ποιότητα στα νέα παιχνίδια. Με λίγο λόγια θα παίζεις με λίγο μικρότερη ποιότητα textures αλλά με υψηλό framerate. Εάν αξίζει να αναβαθμίσεις αυτό είναι καθαρό προσωπικό ερώτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αξιζει απο sli (2) gtx 770 να κανω αλλαγη σε μια gtx 980;

απο performance θα ειμαι σε κατωτερα επιπεδα με μια 980 σωστα;

Οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω,η οποια αναβαθμιση ειναι να κανεις ειναι κυριως για Sli 970 οι οποιες και εχουν σημαντικη διαφορα στις επιδοσεις απο την απλη 980,και δεν διαφερουν πολυ χρηματικα. Πρεπει να μας πεις ομως και σε τι αναλυση παιζεις.

Εγω προσωπικα ετσι οπως εξελιχθηκε η κατασταση με διαθεσιμοτητα και τιμες της 970 θα περιμενω μεχρι τα χριστουγεννα/αρχες του 2015 να βγουν και οι 8gb εκδοσεις και θα κινηθω αναλογα ειτε σε αγορα της 8gb εκδοσης αν αξιζει με βαση τιμης/αποδοσης ειτε αγορα μιας με 4Gb που θα εχουν πεσει και οι τιμες σε λογικα επιπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...