Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήρθε η MSI από πλαίσιο, πάω να τη πάρω και θα ποστάρω εντυπώσεις.

 

Καλορίζικη. Πρόσεχε οταν θα αφαιρέσεις το αυτοκόλλητο απο τον ενα ανεμιστήρα. Να έχεις σταθερή την κάρτα και σιγά σιγά απο δεξιά προς αριστερά τράβα το αυτοκόλλητο.

Με πήραν τηλ και μένα. Αν ειμαι τυχερός αύριο πρωί ή παρασκευή παραλαμβάνω την msi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 στην χειρότερη μετά από συννενόηση. Μπορεί να έχω και μια έκπτωση που έχουν οι υπάλληλοι. θα φανεί οταν παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη. Πρόσεχε οταν θα αφαιρέσεις το αυτοκόλλητο απο τον ενα ανεμιστήρα. Να έχεις σταθερή την κάρτα και σιγά σιγά απο δεξιά προς αριστερά τράβα το αυτοκόλλητο.

Με πήραν τηλ και μένα. Αν ειμαι τυχερός αύριο πρωί ή παρασκευή παραλαμβάνω την msi

γιατι τις εχουν ολες οι παρτιδες? η πρωτη φουρνια νομιζω ειναι μονο. θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα λίγο το Watch_Dogs DLC με τον T-Bone, σε framerate είναι beast η κάρτα, είναι σίγουρα overkill για 1080P και τέσταρα λίγο και το OC.Περιττό να πω ότι ακόμα έχω stuttering έτσι :P Τρελό φέηλ ο κώδικας του παιχνιδιού αλλά δεν έχω δοκιμάσει και το τελευταίο patch.Anyway:

 

+87mV

+200mhz core(1528mhz)

+300mhz memory(Οι μνήμες δεν τα πάνε και τόσο καλά, με πάνω από 7600mhz είχα artifacts αλλά ίσως έχουν χαμηλότερο CL οι συγκεκριμένες)

 

Το αυτοκόλλητο το έβγαλα με πολύ προσοχή και μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τις εχουν ολες οι παρτιδες? η πρωτη φουρνια νομιζω ειναι μονο. θα δειξει...

Mεχρι τωρα στην Ελλαδα πρεπει να εχουν ερθει ολες με το sticker. Λογικα θα το αφαιρεσει η msi στις επομενες παρτιδες γιατι οντως σε αρκετους δημιουργησε προβλημα. Ευτυχως δεν εχω κανενα προβλημα με την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνήμες Samsung έχεις? Αλλα ακόμα και να μην κάνουν OC μην φανταστείς, τις μεγαλύτερες διαφορες τις βλέπεις από Core clock παρα από μνήμες. Ειδικά στα games. Με +87 δοκίμασε να χτυπήσεις παραπάνω core clock. Εγώ μέχρι 1560 έφτασα πριν να αρχίσει να βγάζει artifacts.

 

Πάντως απόλυτα game stable έχω βρει μέχρι στιγμής σε stock voltage το 1502/7800 στην G1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα games σου δινει κατι παραπανω σε frames Spartan? Σε  αριθμους αν μπορεις πες μου.

 

Οι διαφορες είναι της τάξης των 4-6 fps μερικές φορές κοντά στα 10-11 (ανάλογα με το παχνίδι). Το άμα είναι σημαντικό για εσένα αυτό εσύ το ξέρεις. Και σε stock η κάρτα είναι πολύ γρηγορη και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα άμα δεν την κανεις OC, περισσότερο από συνήθεια την κάνω overclock παρα από ανάγκη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα λίγο το Watch_Dogs DLC με τον T-Bone, σε framerate είναι beast η κάρτα, είναι σίγουρα overkill για 1080P και τέσταρα λίγο και το OC.Περιττό να πω ότι ακόμα έχω stuttering έτσι :P Τρελό φέηλ ο κώδικας του παιχνιδιού αλλά δεν έχω δοκιμάσει και το τελευταίο patch.Anyway:

 

+87mV

+200mhz core(1528mhz)

+300mhz memory(Οι μνήμες δεν τα πάνε και τόσο καλά, με πάνω από 7600mhz είχα artifacts αλλά ίσως έχουν χαμηλότερο CL οι συγκεκριμένες)

 

Το αυτοκόλλητο το έβγαλα με πολύ προσοχή και μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Καλοπαιχνιδη φιλος, και δοκιμασε κανα σοβαρο παιχνιδι, WD πηγες και εβαλες; :P

Για 1080 p δεν χρειαζομαστε oc. Για 1440 p και ειδικα για 4κ εκει ναι χρειαζεται το oc.

 

Απεφανθη ο παιχτης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...