Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια τα πραγματα ειναι απλα. Αυτο που μπορουν να κανουν ειναι στα καταστηματα να σας δωσουν τιμες internet, οπως ολοι ξερετε. Αυτο ειναι ολο, ολα τα αλλα για σκοντο σε αλυσιδα καταστηματων ειναι αποκυηματα φαντασιας, εκτος και αν σας την κανει ο ιδιος ο Γεραρδος ή καποιος δωρο εκπτωση απο την τσεπη του..

Δεν μπορει να τιμολογησει καποιος ενα προιον με τιμη κατω του κοστολογιου δεν την περναει το συστημα..

Πολύς κόσμος πρεπει να ζει στην φαντασία και να ψωνιζει με τιμες αρκετά κάτω απο τις web στο πλαίσιο. Μέχρι και ο πιο βλάχος μπαίνει στο πλαίσιο και φεύγει με έκπτωση, τώρα αν εσύ δεν μπορείς οκ... Οι πωλητές σαφώς και δεν παίρνουν κάτι στην τιμή που βγάζει η αυτοματοποιημένη έκπτωση του συστηματος η οποία είναι πολλές φορες χειρότερη απο την web,lol! Τώρα αν σου λένε την παπατζα οτι τόσο το παίρνω εγώ δεν μπορω να σου κάνω κάτι καλύτερο για να σπασεις, άλλο καπέλο. Κανένας πωλητής, υπεύθυνος, διευθυντής δεν θα χάσει τζίρο για 20 και 30 ευρώ! Απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ηταν πανεξυπνοι αυτοι οι βλαχοι γιατι τοσα χρονια σε μεγαλο ομιλο που δουλευα με συστημα σαν του Πλαισιου και με πολυ μεγαλυτερους κυκλους εργασιων, αυτο δεν γινοταν παρα μονο σε επαγγελματιες και κατ'εξαιρεσιν με αδεια περιφερειαρχη/τομεαρχη. Εαν νομιζεις οτι οι αλυσιδες καταστηματων στηθηκαν και γιγαντωθηκαν επειδη εκαναν σκοντο στον καθε "βλαχο", τοτε δικαιωμα σου να το πιστευεις και προσωπικα δεν εχω κανενα λογο να σε κανω να πιστεψεις το αντιθετο, γιατι απλα δεν με νοιαζει. Το αν πιανομαι κοροιδο λοιπον εγω ή οχι αστο ειναι μια αλλη ιστορια που επετρεψε μου την ξερω πολυ καλυτερα απο εσενα.

Οι τζιροι δεν πιανονται με εκπτωσεις, τουλαχιστον οχι στην λιανικη και οχι απο τον καθε τυχαιο πωλητη που και για κατουρημα θελει αδεια υπευθυνου. Καλη σου νυχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλυσα το πρόβλημα με τα crash λόγο voltage.

 

Voltage πριν και μετά 

 

4KNXAT3.jpg

 

Ουσιαστικά έβαλα την κάρτα να μην πέφτει κάτω από 1.2 voltage σε 3D load

 

Το bios (έχει και χαμηλότερους idle ανεμιστήρες, σε load είναι ίδιο με το κανονικό bios) http://www.overclock.net/attachments/27156

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηταν εξ αρχης και το θεμα με το sli η μια καρτα πεφτει κατω απο 1.2 αρκετά , δεν ήξερα οτι το κάνει και σε μόνες λύσεις. Αυτο σίγουρα θα βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια πήγε κανείς από σειρά 5xx σε σειρά 9xx να μας πει απόψεις (πχ από 580 σε 970-980) απόψεις = όχι πως τα πάει μιας και αυτό το βρίσκεις και απο benchmarks αλλά θερμοκρασίες / ρεύματα κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έλυσα το πρόβλημα με τα crash λόγο voltage.
 
Voltage πριν και μετά 
 
4KNXAT3.jpg
 
Ουσιαστικά έβαλα την κάρτα να μην πέφτει κάτω από 1.2 voltage σε 3D load
 
Το bios (έχει και χαμηλότερους idle ανεμιστήρες, σε load είναι ίδιο με το κανονικό bios) http://www.overclock.net/attachments/27156

 

 

σε αυτο το βιος το Boost ειναι Disabled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο πιο ισορροπημένο BIOS για την G1: http://www.overclock.net/attachments/27159

 

Κάνω quote τον εαυτό μου από το oc.net

 

-Boost is still active but the voltage doesn't drop below 1.218 under 3D load meaning it's waaaaaaaaay more stable

-Voltage should go up to 1.275 in both afterburner and precision at +87

-Idle fan speed at 1050-1100~ RPM meaning less noise

σε αυτο το βιος το Boost ειναι Disabled?

Θεωρητικά όχι μιας και δεν ξέρω τι να αλλάξω στο boost table και δεν θέλω να κάνω ζημια στην κάρτα μου. Από την άλλη, έχει πολύ πιο σταθερή τάση που σημαίνει ότι όταν τρέχεις παιχνίδια δύσκολα θα δεις crash των drivers. Το core clock μένει σταθερό σε βαρύ 3D load και ανεβοκατεβαίνει σε παιχνίδια όπως League of Legends αλλα τουλάχιστον επειδή μένει σταθερή η τάση δεν κρασάρει η κάρτα.

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στείλτου pm κατευθείαν ρε τεμπέλη, που περιμένεις από αυτόν...

 

άσε που έφυγε ήδη η κάρτα από χθες στις αγγελίες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονη ρε Oroku θα σου εχει ερθει μεχρι της 5 Νοεμβριου στην χειροτερη. Ασε τις μεταχειρισμενες για την 9x σειρα για τωρα, ειναι ακομα οι πρωτες παρτιδες. Μην μπλεκεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα εγώ εχθές την g1 προς αντικατάσταση της r9 290 και έχω μείνει εντυπωσιασμένος!Σε επιδόσεις είναι περίπου τα ίδια αλλά οι θερμοκρασίες και ο θόρυβος δεν έχουν καμία επαφή.Overclock καρφωτό 1500/8000 χωρίς κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...