Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys, να ρωτήσω κάτι; Οποίος έχει την 970 G1 της Gigabyte, μπορεί να μου πει αυτά:

Εγώ σε idle έχω 28-30 βαθμούς και 1500rpm. Full load πάω 65 με 2000-2200rpm. Ενώ με την 770 μου, είχα 35 περίπου βαθμούς με 750rpm. Και οι δύο ήταν windforce σειράς.

Οι υπόλοιποι πως είστε;

Μετράω με το hwmonitor της cpuid.com το πρόγραμμα.

Ρωτάω γιατί μου την έχει σπάσει αυτό το θρόισμα που κάνει η κάρτα. Επειδή το pc το έχω στήσει έτσι για 0 θόρυβο όταν είναι σε idle, έχει αρχίσει να μου τη δίνει κάπως.

Thanks.

 

http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-158?do=findComment&comment=53564617

 

5xHzBXD.png

 

1100 RPM idle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Guys, να ρωτήσω κάτι; Οποίος έχει την 970 G1 της Gigabyte, μπορεί να μου πει αυτά:

Εγώ σε idle έχω 28-30 βαθμούς και 1500rpm. Full load πάω 65 με 2000-2200rpm. Ενώ με την 770 μου, είχα 35 περίπου βαθμούς με 750rpm. Και οι δύο ήταν windforce σειράς.

Οι υπόλοιποι πως είστε;

Μετράω με το hwmonitor της cpuid.com το πρόγραμμα.

Ρωτάω γιατί μου την έχει σπάσει αυτό το θρόισμα που κάνει η κάρτα. Επειδή το pc το έχω στήσει έτσι για 0 θόρυβο όταν είναι σε idle, έχει αρχίσει να μου τη δίνει κάπως.

Thanks.

 

1570rpm φίλος αυτή τη στιγμή σε idle. full load αύριο, αν περάσει κάποιο παιχνίδι θα σου ξαναστείλω αν ενδιαφέρεσαι.

 

θρόισμα δεν ακούει. σε full tower με stock ψυχτρα cpu intel i7 + 4 fans (back, up, front, side).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρόισμα.. εντάξει, αυτό το φφφφφ που κάνει :Ρ Η 770 δεν έκανε αλλά τεσπα, τι να λέει. Άλλη κάρτα η μία, άλλη η άλλη.

Ευχαριστώ. Θα περιμένω να μου πεις και σε παιχνίδι πως τα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην g1 οι φανες λειτουργουν οπως και να εχει ε; Αν δεν ηθελες καθολου θορυβο, επρεπε να πηγαινες σε msi ή asus που ξεκινανε μετα τους 60 βαθμους να λειτουργουν. Πραγματικα νεκρες. Εκει βεβαια οι θερμοκρασιες σε idle ειναι 45+. Καπου χανεις, καπου κερδιζεις παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι δεν καταλάβατε καλά. Δεν θέλω αθόρυβη κάρτα. Θέλω απλά να ξέρω ότι δουλεύει σωστά και ότι δεν έχω κάποιο θέμα με τη παρτίδα γιατί ακόμα είναι νέες. Με τον θόρυβο θα τα βρω εγώ.

Απλά συγκρίνω την 970 με την 770. That's all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην g1 οι φανες λειτουργουν οπως και να εχει ε; Αν δεν ηθελες καθολου θορυβο, επρεπε να πηγαινες σε msi ή asus που ξεκινανε μετα τους 60 βαθμους να λειτουργουν. Πραγματικα νεκρες. Εκει βεβαια οι θερμοκρασιες σε idle ειναι 45+. Καπου χανεις, καπου κερδιζεις παντα.

 

0% BIOS που δοκίμασα δεν δουλέυει. Και στα 1600 rpm δεν με πείραζε η ήχος, δεν ακούγεται. Απλά από την στιγμή που κάθεται στους 25-28 βαθμούς γιατί να μην τρέχω πιο κάτω τους ανεμιστήρες; Στα 1100 το μονο που ακούω είναι τους ανεμιστήρες της corsair από το κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ. Απλα και εγω εφαγα φρικη με τις θερμοκρασιες και τα ρολογια της καρτας οταν την πρωτοεβαλα αλλα το εψαξα και ειδα οτι ειναι φυσιολογικο. Δεν νομιζω ουτε εσυ να εχεις προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην g1 οι φανες λειτουργουν οπως και να εχει ε; Αν δεν ηθελες καθολου θορυβο, επρεπε να πηγαινες σε msi ή asus που ξεκινανε μετα τους 60 βαθμους να λειτουργουν. Πραγματικα νεκρες. Εκει βεβαια οι θερμοκρασιες σε idle ειναι 45+. Καπου χανεις, καπου κερδιζεις παντα.

 

Το επιβεβαιωνω για την msi.49 βαθμοι σε idle σε ενα κακιστο midi tower με χαλια αερισμο και 0 στροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω στα ιδια ειμαι και λιγο παραπανω λογω των δυο μονιτορ. Στα games ή bench που εκανα, δεν πηγε ποτε πανω απο 63. Νο OC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρόισμα.. εντάξει, αυτό το φφφφφ που κάνει :Ρ Η 770 δεν έκανε αλλά τεσπα, τι να λέει. Άλλη κάρτα η μία, άλλη η άλλη.

Ευχαριστώ. Θα περιμένω να μου πεις και σε παιχνίδι πως τα πάει.

 

stress test - 57C & 1780rpm MAX.

 

αν περάσει παιχνίδι αύριο (δύσκολο), θα σου στείλω ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσους ανεμιστηρες εχεις στο κουτι; Ειναι σιγουρα τοποθετημενοι σωστα; Γιατι πολλοι τους βαζουν και αναποδα και αντι να βελτιωσουν το air flow του κουτιου, το κανουν χειροτερο. Επισης η σκονη εννοειται οτι ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος.

 

Ποιο κουτι εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι ειναι ενα παμπαλαιο turbo x της κακιας ωρας.Εικαζω οτι  ειναι 7ετιας σιγουρα -μου το χαρισε ενας φιλος σα λυση αναγκης πριν 2 χρονια και τελικα το κρατησα.Απο ανεμιστηρες χμμμμ τιποτα.Ο επεξεργαστης εχει πανω μια Η60corsair, η msi τα δικα της το τροφοδοτικο το δικο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρα με το καλό στο πλαίσιο και έφτασαν στο σημείο να μου προτείνουν να συζητήσουμε από κοντά την τιμή της Msi 970 όταν πάω στο κατάστημα. Θα πάρω μαζί μου 380 μαρούλια , ούτε cent παραπάνω και αν δεν τους αρέσει το μαρούλι ,  αυτοί θα χάσουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...